دوشنبه, 31 شهریور 1399 - Monday, 21 September 2020

سخن مردم"امام جمعه برازجان در خطبه های نماز جمعه برازجان گفت : مسئولین استان و شهرستان با برنامه ریزی های لازم چاره ای بیندیشند تا بیش از این بر مردم فشار گرانی نباشد .

IMG 07281

به گزارش سخن مردم"در آستانه میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه برازجان توسط حجت الاسلام والمسلمین مصلح امام جمعه محترم شهرستان اقامه شد .

IMG 07501

IMG 07581

IMG 07461

امام جمعه برازجان ضمن تبریک به مناسبت 20 جمادی الثانی سالروز میلاد باسعادت بی بی دوعالم و سرور زنان عالم حضرت فاطمه زهرا (س )بیان نمود: به همین مناسبت روز بزرگداشت مقام زن و مادر نامگذاری گردیده است .

وی درادامه به نکاتی درمورد ارزش زنان اشاره نمود:ارزش زن به این نیست که به هر کاری گماشته شود،ارزش زن به این نیست که مانند یک عروسک وسیله تبلیغات کالا قرار گیرد،ارزش زن به این نیست که بزک شده و در بازار و اجتماع تفرج کند،ارزش زن به این نیست که در کلاس و اردوی مختلط و آلوده حضور داشته باشد،بالاخره ارزش زن به این نیست که حجابش را بردارد،ارزش زن به حیا و عفاف اوست،ارزش زن به کمالات و فضائل انسانی اوست،ارزش زن به تربیت فرزندان صالح است،ارزش زن به این است که در زندگی کانون مهر و محبت و آرامش باشد،ارزش زن به صیانت از حجاب و عفاف و پاکی جامعه است.

میراث حضرت فاطمه زهرا (س ) حجاب بود که زنان ما نیز می بایست در جامعه این الگوی رفتاری را عمل نمایند .

حجت الاسلام مصلح گفت:پیامدهای بی حجابی بسیار است و باعث نابودی بنیاد خانواده می گردد که به مواردی از آن اشاره مختصری می کنیم :

سقوط ارزش زن،افت تحصیلی و آموزشی ،افزایش بیماری های جسمی و روانی،اذیت و آزار اجتماعی،عدم علاقه به ازدواج،ناهنجاریهای خانوادگی و بالا رفتن آمار طلاق،تیرگی رابطه فرزندان با والدین،ایجاد زمینه جنایت،رشد منفی کار و بهره وری،,.....

امام جمعه برازجان بیان نمود:گرامی می داریم 8 اسفندماه روز امور تربیتی و تربیت اسلامی که لازم است مجموعه آموزش و پرورش و نیز نهاد خانواده با همکاری یکدیگر موضوع تربیت اسلامی را سرلوحه امورات خود قرار دهند . بعضا" مشاهده می شود اینگونه نیست زیرا والدین جهت پیشرفت تحصیلی دانش آموزان خود آنها را در کلاسهای ریاضی و زبان ثبت نام می کنند اما به فکر تربیت دینی این آینده سازان نیستند که به کلاسهای قرآن و آموزش احکام نیز بفرستند .

آموزش و پرورش هم متاسفانه بیشتر به آموزش می پردازد تا تربیت دینی ، برخی موقع در مدارس حضور پیدا می کنیم می بینیم که از حدود 350 دانش آموز کمتر از 50 نفر در نمازهای جماعت شرکت دارند .

لذا از مسئولین آموزش و پرورش انتظار می رود تا مسئله امور تربیتی را جدی گرفته و در این راه کوشا باشند .

ایشان درادامه گفت:در ادامه خطبه هفته گذشته به پیام مقام معظم رهبری برای گام دوم انقلاب می پردازیم که ماموریت های نسل جوان را این چنین برشمردند : علم و پژوهش : دانش آشکارترین وسیله عزت و قدرت یک کشور است ، ما هنوز از قله های دانش جهان بسیار عقب هستیم ، باید به قله ها دست یابیم . معنویت و اخلاق : معنویت به معنی برجسته کردن ارزشهای اخلاقی و رعایت فضیلت های اخلاقی می باشد . اقتصاد : جوان دانا و مومن و مسلط بر دانسته های اقتصادی می تواند اقتصاد مقاومتی را اجرا کند . عدالت و مبارزه با فساد : تبعیض در توزیع منابع عمومی و میدان دادن به ویژه خواری و مدارا با فریبکاران اقتصادی که همه به بی عدالتی می انجامد به شدت ممنوع است و همچنین غفلت از قشرهای نیازمند به هیچ وجه مورد قبول نیست . استقلال و آزادی : استقلال ملی به معنای آزادی ملت و حکومت از تحمیل و زورگویی قدرتهای سلطه گر جهان است و آزادی اجتماعی به معنای حق تصمیم گیری و عمل کردن و اندیشیدن برای همه افراد جامعه است . عزت ملی، روابط خارجی، مرزبندی با دشمن : این هر سه شاخه هایی از اصل عزت، حکمت و مصلحت در روابط بین الملل هستند . سبک زندگی : تلاش غرب در ترویج سبک زندگی غربی در ایران زیانهای بی جبران اخلاقی، اقتصادی، دینی و سیاسی به کشور و ملت ما زده است . مقابله با آن جهاد همه جانبه و هوشمندانه می طلبد که باز چشم امید به شما جوانها می باشد .

گرامی می داریم یاد و خاطره شهدای گرانقدر بویژه سرداران شهید حمید باکری و حسین خرازی و همچنین تسلیت می گویم رحلت عالم ربانی آیت ا... مومن عضو مجلس خبرگان رهبری و از فقهای شورای نگهبان که سالها در نظام مقدس جمهوری اسلامی و حوزه های علمیه شاگردان زیادی تربیت نمودند .

این روزها شاهد گرانی های سرسام آور و التهاب در بازار گوشت و مرغ هستیم که علت گرانی ها بدین شرح است : افزایش نرخ ارز و پائین آمدن ارزش پول ملی-تصمیمات نادرست و حساب نشده بعضی از مسئولین-ضعف مدیریت در کنترل تورم که قرار بود دولت فعلی تورم را تک رقمی کند اما شاهدیم دو برابر گردیده است .

-شایعه سازی : برخی مواقع شاهد هجوم مردم برای خرید اجناس و کالاها هستیم زیرا شایعه می کنند مثلا " گندم یا مرغ کمیاب می شود و مردم برای خرید صف می گیرند .

-ضعف کنترل و نظارت:لذا مسئولین استان و شهرستان با برنامه ریزی های لازم چاره ای بیندیشند تا بیش از این بر مردم فشار گرانی نباشد .

این روزها زمان ثبت نام مدارس علمیه فرا رسیده که از جوانان مومن و متدین و مستعد جهت تحصیل در حوزه علمیه دعوت می کنم .

امروز در راستای تقویت و ارتقای نماز عبادی سیاسی جمعه برنامه نظرسنجی از نمازگزاران انجام می گیرد که از همه شما عزیزان می خواهم با تکمیل فرمها و اعلام نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود ما را در هرچه باشکوهتر برگزاری این فریضه الهی یاری نمائید .

امام جمعه برازچان درپایان گفت:تقدیر و تشکر می نمایم از فرمانده محترم سپاه پاسداران حضرت جواد الائمه (ع ) شهرستان دشتستان و پاسداران عزیز بابت حضور در میز خدمت نماز جمعه و پاسخ به سئوالات بسیجیان دریادل

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

عضویت در خبر نامه