سه شنبه, 30 مرداد 1397 - Tuesday, 21 August 2018

سخن مردم:بیستم بهمن سالگرد عملیات والفجر۸گرامیباد

به گزارش سخن مردم:دریک مقطع حساس از جنگ صدام بعثی با کمک و پشتیبانی و دریافت تجهیزات مدرن ازامریکای خبیث خیلی عرصه را برایران تنگ کرده بود ارتش بعث انواع موشکهای مدرن دریافتی از استکبار را در بندر فاو مستقر کرده بود وباان جزیره خارگ که مرکز بارگیری کشتیهای بزرگ نفتی بودموردهدف قرار میدادوباعث ناامنی در بارگیری شده بود.

تاجایی که بعضی کشتی ها بخاطر ناامنی ایجاد شده به جزیره خارک نمی امدندازطرف دیگر چون صدام اروندرودرا برای انجام عملیات نیروهای رزمنده ایران بخاطر آن شرایط سخت اروندوموانعی که ایجاد کرده بودمحال می دیدوتاحدودی خوش خیال شده بود.

شب بیستم بهمن سال ۱۳۶۴عملیات والفجر۸با رمز یا فاطمه زهرا(س) خوش خیالی صدام وصدامیان رابه هم ریخت.

چون مجال توضیح نیست به بهانه گرامیداشت سالروز این عملیات غرورآفرین فقط امداد غیب درآن شب را بگویم شایدباذکر صلواتی روح شهیدان را شاد کنیم.

اگرچه همه فرماندهان سپاه و ارتش واقعا برای اجرای عملیات زحمت فراوان کشیده بودند ولی باگواهی اسناد حفاظت واطلاعات دراین عملیات نقش اول را داشت که حقیقتا قلم بنده ناتوان است بیان کند آن همه زحمات وشجاعتهای بی نظیر این مردان دشمن شکن را شفاعت شهدا ء مزد شان باد به هرحال پس اینکه همه رزمندگان در جایگاه مشخص شده قرارگرفتندوفرماندهان لحظه به ِلحظه منتظر دریافت دستور شروع عملیات ازمافوق بودند.

حدود ا ساعت ۱۰شب بود که فرماندهان قرارگاه دستور آغاز عملیات رابارمزیافاطمه زهرا(س)با بیسیم اعلام کردندداستان عبور از اروند با ان همه موانع تجهیزاتی که دشمن داشت بسیارمفصل است اما امداد خداوند این گونه بود تا قبل از آغاز عملیات هوا عادی بود همه سرگرم آماده شدن و منتظر دستور تقریبا موقعی که دستور حمله و رمز اعلام شد نیروها هرکدام درمسیر معین شده ای که غواصان معبرباز کرده بودندشروع حرکت کردند.

ناگهان رعدو برقی دراسمان پیدا شد و کمی بارندگی که شاید دربعضی محورهاکمی باعث دلهره شدلاکن رمز یا فاطمه زهرا آنچنان شوروهیجانی درخط عملیات ایجاد کرده بود که راحت بگویم قدرت وصف آن را ندارم به مددخداوندعملیات با کمترین تلفات پیروز و رزمندگان سنگروخاکریز بعثیون را یکی پس از دیگری فتح و همه سایت های موشکی که خارک راهم هدف قرار می دادبه تصرف دراوردند.

پس از عملیات و تخلیه اسیران بایک افسرعراقی مصاحبه و سوال شد شما که این همه موانع تجهیزات داشتید چگونه اسیر رزمندگان ایران شدید که باخرابی هوا رعدوبرق و صدای این همه قایق از اروند عبور کردندوسنگرهای شما را تصرف کردند آن افسر پاسخ داده بود ما به آسمان خیره شده بودیم از صدای رعدوبرق که ناگهان رزمندگان ایران پا برگردن ما گذاشتند.

به هرحال معلوم شد ان رعدوبرق امداد خداوند بوده خالصانه درود می فرستیم به روح همه شهدا ء عزیز خصوصا شهدا ء مظلوم عملیات والفجر۸که دشمن بخاطر جبران شکست و ناتوانی خودبابمباران شیمیایی خیلی رامظلومانه شهید کرد.

جا داردیادکنم از زحمات مخلصانه فرمانده خودم برادر پاسدار حاج حمزه گلابی از سپاه دیلم که درآن عملیات بشدت مجروح شیمیایی شد و اخیرا شنیدم پس از تحمل چند سال دردورنج از اثار دفاع دعوت حق را لبیک گفته روحشان شاد و راهشان پررهروباد.

ابراهیم مهتدی

مدیر اجرایی هیات رزمندگان اسلام شهرستان دشتستان

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

محل تبلیغات شما