دوشنبه, 01 مرداد 1397 - Monday, 23 July 2018

سخن مردم"آئین عبادی سیاسی نماز جمعه برازجان توسط حجت الاسلام والمسلمین مصلح امام جمعه محترم شهر اقامه شد ایشان ۱۰ ربیع الثانی سالروز رحلت حضرت فاطمه معصومه (س) را تسلیت گفت :وافزود چهار امام معصوم در فضیلتش حدیث گفته اند.

hfvy_img_0700.jpg

وی درادامه افزود: گرامیداشت ۱۳ دی سالروز پیام تاریخی امام (ره) به گورباچف رهبر وقت شوروی که این پیام از جنس پیام انبیاء الهی به حاکمان زمان خود بود و خبر فروپاشی نظام مارکسیستی را دادند و آنها را دعوت به توحید و یکتا پرستی نمودند .

به گزارش سخن مردم"مصلح درادامه به گرامیداشت ۹ دی روز بصیرت و میثاق با ولایت اشاره کردوگفت : یکی از روزهای الهی در جریان انقلاب اسلامی روز نهم دی سال ۸۸ است و در تقویم جمهوری اسلامی بعنوان روز بصیرت و میثاق با ولایت نامگذاری شده است.

این روز را باید پاس داشت ، یکی از جلوه های بزرگداشت این روز درس آموزی و عبرت آموزی از حوادث سال ۸۸ است ، فتنه ای که دشمن طراحی کرده بود برای ساقط نمودن نظام جمهوری اسلامی ایران در تداوم نقشه ها و توطئه های براندازی حکومت اسلامی .

ایشان درادامه به پیامهای حماسه نهم دی اشاره نمودند : 1)بیانگر ایمان مردم به اسلام و انقلاب و پیوند ناگسستنی با ولایت و رهبری الهی ۲) بیانگر غیرت و عرق دینی و انقلابی و ملی مردم در پاسخ گویی به هتک حرمت به ارزشها و مقدسات و دخالت بیگانگان در امور داخلی ایران اسلامی.

۳) بیانگر بصیرت سیاسی و آگاهی از دستهای پنهان و آشکاری که با حربه شایعه و ادعای دروغ تقلب در انتخابات می رفت تا نظام اسلامی با چالش جدی مواجه گردد.

۴) بیانگر نمایش اتحاد و انسجام آحاد مردم انقلابی بوده که همواره ضامن بقای انقلاب و خنثی شدن توطئه های دشمنان انقلاب و بدخواهان نظام گردیده اند .

ایشان درادامه به درسها و عبرتهای فتنه ۸۸ پرداختند: الف) عدم تبعیت از ولی امر موجب خسران دنیا و آخرت می شود .

ب) حب دنیا و ریاست دنیوی و حب نفس و بی تقوایی موجب حبط اعمال و سقوط انسان می شود .

ج) کینه توزی و عدم رعایت خطوط قرمز انسان را تا مرحله عملگی برای دشمنان می کشاند .

د) بی بصیرتی و عدم شناخت دشمن انسان را در برابر نیروهای خودی قرار می دهد . لذا از همه مردم با بصیرت و همیشه در صحنه دعوت بعمل می آید تا یوم ا...‌ ۹ دی را گرامی داشته و در مراسمی که روز شنبه در میدان امام خمینی (ره) برگزار می گردد شرکت نمایند .

امام جمعه برازجان درادامه به فرازهایی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشورپرداختند : ۱) توجه به نقشه دشمن در ایجاد یأس و نا امیدی و همراهی افرادی در داخل در نا امید کردن مردم که رهبری عزیز فرمودند : متأسفانه در داخل هم گروهی درست همان کار دشمن را ادامه می دهند . نا امید کردن مردم، متهم کردن مردم، دروغهای شاخدار دشمن ساز را در ذهن مردم جا انداختن، اینها کارهایی است که عده ای دارند انجام می دهند، اینها تقوا ندارند، اینها دینشان سیاسی است به جای آنکه سیاستشان دینی باشد .

۲) این کسانی که کشور در اختیارشان است یا بوده‌ دیگر حق ندارند علیه کشور حرف بزنند اینها باید پاسخگو باشند .

۳) نقدها باید منصفانه و مسئولانه باشد، سیاه نمایی هنر نیست، هر بچه ای می تواند سنگ بردارد و شیشه ها را بشکند، نقدپذیری واجب است، تهمت و لجن پراکنی حرام است، نقد با تهمت زدن و تکرار کردن حرف دشمن فرق دارد .

۴) انقلابی نمایی غیر از انقلابی گری، انقلابی گری کار سختی است، پایبندی و تدین لازم دارد .

۵) خیلی باید مراقب خودمان باشیم زیرا امام (ره) فرمودند که ملاک حال فعلی افراد است .

۶) مراقب باشید نفوذی های دشمن در دستگاه های تصمیم ساز و تصمیم گیر وارد نشوند .

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

محل تبلیغات شما