سه شنبه, 14 تیر 1401 - Tuesday, 05 July 2022

سخن مردم" مراسم تکریم و معارفه مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه جوادالائمه (ع) شهرستان دشتستان با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستان برگزار شد.

IMG 3334

به گزارش سخن مردم" حجت الاسلام دشتی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر، در مراسم تکریم و معارفه مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه جوادالائمه (ع) دشتستان با اشاره به فرارسیدن ماه محرم و تسلیت این ایام، گفت: عشق به ائمه اطهار مانند دری گرانبها بوده که در سینه تک تک مسلمانان نهاده شده و تا تاریخ زنده است، از یاد نخواهد رفت، بدون شک مسلمانان پرچم اسلام را نسل به نسل خواهند چرخاند تا به صاحب اصلی اش امام عصر (عج) برسانند.

حجت الاسلام دشتی با بیان اینکه سد بزرگی که می‌تواند انسان را حفظ کند؛ تقواست، تصریح کرد: شیطان اگر نفوذ کند، سد شکنی خواهد کرد، قرآن کریم نیز به ما توصیه می‌کند که مواظب باشید شیطان در شما نفوذ نکند که اگر نفوذ کرد، لباس تقوا را از تن شما در خواهد آورد.

دشتی با اشاره به اینکه در همه حال باید قدردان نعمات خداوند باشیم، خطاب به حجت الاسلام شاد گفت: راه طولانی در پیش دارید و مسئولیت خطیری به شما واگذار شده، باشد که با استعانت از خداوند متعال آن را به جلو ببرید.

وی با اشاره به گذرا بودن دوران مسئولیت برای همه، خاطرنشان کرد: بر اساس روایات اسلامی تمام مسئولیت‌ها گذرا و موقت هستند و به هیچ عنوان ماندگار نیستند، بنابراین از این فرصت کوتاه برای جلب رضایت خدای متعال استفاده کنیم.

IMG 3282

در ابتدای مراسم سرهنگ نعمت اله غلامپور فرمانده سپاه جوادالائمه (ع) شهرستان دشتستان، معنویت را شاخصه و تفاوت اصلی سپاه و دیگر نهاد‌ها و ارگان‌ها دانست و افزود: معنویت یکی از شاخصه‌ها و برتری‌های سپاه نسبت به دیگر مجموعه‌ها است که مرهون زحمات حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه است.

سرهنگ غلامپور خدمات ۹ ساله حجت الاسلام یعقوب یحیایی، در حوزه‌های معنوی، اخلاقی، عقیدتی و سیاسی مجموعه بسیج و سپاه دشتستان را تاثیرگذار دانست و برای مسؤول جدید نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه دشتستان آرزوی موفقیت کرد.

IMG 3358

در ادامه مسئول امور روحانیون سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر، حجت الاسلام اعلمی نژاد، حکم معارفه مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه جوادالائمه (ع) شهرستان دشتستان را قرائت کرد.

طی حکمی توسط حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی مسئول نمایندگی، ولی فقیه در سپاه، حجت الاسلام ابوذر شاد به عنوان مسئول جدید دفتر نمایندگی ولی فقیه ناحیه دشتستان معرفی شد و از زحمات حجت الاسلام یحیایی تقدیر و تشکر شد.

حجت الاسلام ابوذر شاد از مدیران نمونه و برتر مجموعه هستند که پیش از این، مسئولیت‌هایی همچون نمایندگی ولی فقیه در ناحیه دشتی، مسئول امور روحانیون سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر، سرپرست نمایندگی ولی فقیه در ناحیه بوشهر را در کارنامه خدمتی خود دارند.

IMG 3367

حجت الاسلام یعقوب یحیایی نیز در این مراسم، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: ایشان اخلاص، ایمان، صداقت، روحیه انقلابی و اقدام جهادی را از ویژگی‌های سپاه می‌دانند که اگر این‌ها نباشد، سپاه نخواهد بود.

نماینده سابق ولی فقیه در سپاه شهرستان دشتستان، به خاطرات زیبایی که با بسیجیان و پاسداران شهرستان دشتستان داشت اشاره کرد و افزود: این خاطرات در جوار نیرو‌های انقلابی جهاد و شهادت، چون صفحاتی زرین به یاد بنده خواهند ماند.

یحیایی مسئولیت جدید را اراده الهی خواند و افزود: از تمام پاسداران و بسیجیانی که در این مدت همکاری خوبی با مجموعه دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه دشتستان داشتند، سپاسگزارم.

IMG 3368

حجت الاسلام ابوذر شاد نیز اظهار داشت: قرائت حکم مسئولیت من، حکم ریاست نیست، بلکه حکم خدمت بنده به خون شهدا می‌باشد.

مسئول جدید نمایندگی ولی فقیه در ناحیه جوادالائمه (ع) شهرستان دشتستان، خاطرنشان کرد: امروز با خود عهد بستیم از آرمان‌های امام (راحل) که آرمان ناب محمدی است قدمی عقب نشینی نکنم، در رعایت خطوط قرمز انقلاب پایبند باشم و با افرادی که از این خطوط عبور می‌کنند ذره‌ای تعارف نداشته باشم.

شاد با بیان اینکه مدیون خون شهدا و خانواده‌های ایثارگر هستیم افزود: این مسئولیت مهم است و بنده ضعیف از خدا می‌خواهم در روزی که کارنامه اعمال را به دستمان می‌دهند بتوانم پاسخگوی این مسئولیت مهم باشم.

وی گفت: یک مسئول زمانی می‌تواند در پست سازمانی خود توفیقی به دست آورد که از خداوند متعال کمک بخواهد.

در این آئین از زحمات حجت الاسلام یحیایی قدردانی شده و حجت الاسلام ابوذر شاد، با حکم نماینده محترم ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه جواد الائمه (ع) شهرستان دشتستان معرفی شد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه