یکشنبه, 06 آذر 1401 - Sunday, 27 November 2022

سخن مردم" حجت الاسلام و المسلمین حسن مصلح امام جمعه برازجان در پیامی هفتم تیر سالروز شهادت آیت الله دکتر بهشتی را تسلیت گفت.

شهید بهشتی

به گزارش سخن مردم" متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

هفتم تیرماه ۱۳۶۰یادآور مظلومیت یار صدیق امام و انقلاب متفکر شهید حضرت آیت الله بهشتی است که در اوج مظلومیت توسط منافقین کوردل به همراه ۷۲ تن از یاران باوفا و امین خود به فیض عظمای شهادت نائل آمدند.

او که از یاران و همفکران دیرین امام در دوران مبارزه و هدایت جبهه انقلابیون با رژیم ستمشاهی به شمار می‌آمد با رهبری جریان های انقلابی موجب گردید منافقین و معاندین نظام اسلامی بیش از این نتوانند حضور آن بزرگمرد انقلاب را در کنار امام خمینی تحمل نمایند فلذا متوسل به حذف فیزیکی ایشان گردیدند.

شهید بهشتی به عنوان تئورسین و نظریه پرداز انقلاب اسلامی یکی از محدود افرادی بود که چه در قبل از پیروزی انقلاب و چه پس از آن مورد وثوق و اعتماد کامل امام خمینی (ره) بود و در بسیاری از موضوعات و مسائل اساسی انقلاب و نظام اسلامی صاحب نظر و نظراتش فصل الخطاب بود.

بزرگان و اندیشمندان انقلاب اسلامی تلاش ها و نظرات متقن و اصولی ایشان را در تدوین و تنظیم قانون اساسی جمهوری اسلامی فراموش نکرده و آن را یادگار آن اندیشمند متفکر می دانند.

شهادت آیت الله بهشتی اگر چه ضربه‌ای سنگین بر پیکره نظام اسلامی بود ولی یاران و شاگردان مکتبش راه و هدف او را با صلابت هرچه بیشتر ادامه دادند و امروز شاهد پیشرفت‌ها و افتخارات و سرافرازی های نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف بین المللی هستیم.

سالروز شهادت آن اندیشمند فرزانه را گرامی می دارم و از خداوند متعال علو درجات را برای آن ره یافتگان فردوس برین مسئلت می نمایم.

حسن مصلح امام جمعه برازجان

۶ تیرماه ۹۹

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه