شنبه, 05 آذر 1401 - Saturday, 26 November 2022

سخن مردم"مراسم تکریم و معارفه مدیران آموزش و پرورش شهرستان باحضور مدیرکل آموزش و پرورش استان فرماندار دشتستان ، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ومسئولین برگزارشد.

IMG 8668

به گزارش سخن مردم به نقل ازروابط عمومی فرمانداری: مراسم تکریم و معارفه مدیران آموزش و پرورش شهرستان باحضور سعادت نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، نوروزی فرماندار دشتستان ، کرمی مدیرکل آموزش و پرورش استان ، معاونین فرماندار و معلمان شهرستان به میزبانی فرمانداری صبح روز چهار شنبه ۱۷ اردیبهشت برگزار شد.

IMG 8910

IMG 8669

IMG 8830

فرماندار دشتستان بیان نمود: مدیران مدارس پرچمداران برنامه های آموزش و پرورش هستند و پرچم کیفیت بخشی و ایجاد تحول در مدارس در دست آنها می باشد.

وی درابتداضمن تبریکپاسداشت هفته معلم و ایام ماه مبارک رمضان افزود:معلم معماری است که علم و ادب و فرهنگ و اخلاق را در زمینه‌های مختلف بنا می‌کندوچراغ راهنمای جامعه است زیرا که دانایی تولید می کند.

ایشان بابیان اینکهآموزش و پرورش اساسی ترین نهاد اجتماعی در شکل دهی هدایت و کنترل افکار افراد جامعه بشری است افزود: داشتن یک آموزش و پرورش توانمند لازمه توسعه اجتماعی استوآموزش و پرورش سنگ بنای آینده کشور است

فرماندار دشتستان یکی از کارکردهای آموزش و پرورش انتقال فرهنگ استتصریح نمود:آموزش و پرورش اصلی ترین نهاد اجتماعی کانون انتشار دانایی و مقدمه توانایی است،رشد و توسعه پایدار یک کشور به تربیت انسان‌های آگاه متعهد و متخصص بستگی دارد و پیشرفت همه جانبه مرهون توسعه سرمایه انسانی است وزیرساخت منابع انسانی کشور به عنوان بزرگترین سرمایه کشور در آموزش و پرورش شکل می‌گیرد

نوروزی درادامه گفت:آموزش و پرورش محور حرکت ها می باشدآموزش و پرورش بزرگترین جامعه انسانی است که دایره ارتباطی آن به نوعی کلی از افراد جامعه را در بر می گیرد،تحول در آموزش و پرورش مستلزم تغییر نگاه ها باورها و رفتارهاست.

با داشتن استراتژی همه برنامه‌ها هم جهت شده و در طول هدفش می‌رود، اگر استراتژی نداشته باشیم گرفتار حاشیه پردازی سلیقه گرایی داده پردازی روزمرگی می شویم.

حاکمیت اخلاق در آموزش و پرورش به خوبی مدنظر قرار گیرد تقویت روابط انسانی به عنوان یک اصل مهم در آن باید منتظر باشد اصل مشارکت جویی و مشارکت پذیری در آموزش و پرورش اگر نهادینه شود

۱- بهره‌وری در کار افزایش می‌یابد،۲- افسردگی را پایین می‌برد ،۳ دگرگونی امکان پذیر می باشد، ۴-ایستادگی و مقاومت در کارها کاهش می‌یابد، ۵- حاشیه نشینی از بین می‌رود.

۶-فرهنگ سکوت را در هم می شکند اعتماد مردم و حکومت بیشتر می شود ۷-توسعه پایدار همه جانبه تحقق می‌یابد، ۸-استعدادها شکوفا می‌شود،۹- انسان مانند چشمه می جوشد،

فرماندار دشتستان افزود:مدیران مدارس پرچمداران برنامه های آموزش و پرورش هستند و پرچم کیفیت بخشی و ایجاد تحول در مدارس در دست آنها می باشد

دانش آموزان گنجینه‌ای ارزشمند جامعه هستند، تقویت روحیه پرسشگری پیشرفت آموزشی آینده را تضمین می کند.

فعالیت های سامانه شاد در دشتستان خوب اجرا می شود ولی همچنان باید به بهتر شدن آن کمک کنیم

IMG 8848

هم اکنون پروژه‌های خوبی در حوزه آموزش و پرورش داریم که با تمام تلاش خود سعی در به نتیجه رساندن آنها در کوتاه‌ترین زمان ممکن داریم

فرمانداردشتستان درپایان گفت:آقای لواسانی فرد از سرمایه‌های انسانی شهرستان دشتستان بودند که روحیه تعامل و مشارکت پذیری خوبی داشتند.

برای آقای باقری نیز در ادامه این مسیر آرزوی موفقیت داریم.

IMG 8812IMG 8872

طی حکمی از سوی مدیرکل آموزش و پرورش استان، سهراب باقری به عنوان مدیر جدید آموزش و پرورش شهرستان دشتستان معرفی و از خدمات سید حسن لواسانی فرد تقدیر شد.

IMG 8694IMG 8771IMG 8794IMG 8894IMG 8910IMG 8961

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه