پنج شنبه, 11 آذر 1400 - Wednesday, 01 December 2021
گزارش: فرخ قاسمیان

سخن مردم : آزمون آی مت (فستیوال شادی و نشاط) صبح امروز درسالن دانشکده ادبیات دانشگاه خلیج فارس بوشهربا حضور1300نفرشرکت کننده درحوزه آی مت برگزار شد.

این آزمون با حضور دکتر محمد قاسم زارع مدیر عامل موسسه استعداد یابی و پرورش خلاقیت نوید زندگی دراستان بوشهر ومدیران مربیان وبا حضور شرکت کنندگان آغاز شد.

1

به گزارش سخن مردم : دکترزارع درگفتگوی اختصاصی باخبرنگار پایگاه خبری سخن مردم دربوشهر ،ضمن تبریک روز خبرنگار به تمامی خبرنگاران عرصه رسانه بیان نمود:ضمن سپاسگزاری از کادر وپایگاه خبری تحلیلی سخن مردم تبریک می گویم روز خبرنگاررا به شما خبرنگاران همیشه درصحنه، علی الخصوص خبرنگاران پایگاه خبری تحلیلی سخن مردم که همیشه همراه ما بودند و بدون فاصله زمانی در سطح شهرستان و دراستان وچه در خارج از کشور توانستند خبرهای مربوط به موفقیت‌های کودکان این سرزمین را پوشش خبری دهند تبریک می گویم این روز را خدمت شما خبرنگاران وبرایتان آرزوی موفقیت دارم.

مدیر عامل موسسه استعداد یابی و پرورش خلاقیت نوید زندگی درادامه خاطر نشان کرد:فستیوالی که امروز در حال برگزاری است، فستیوال شادی و نشاط است اما در حقیقت یک نوع مسابقات ریاضیات زیر هشت سال به نام آی مت ،آی مت آموزش مفاهیم پایه ریاضیات به کودکان ۳ تا ۷ سال است که با روش های نوین آموزشی با شعر، قصه کاردستی ، با نمایش خلاق و به شیوه یادگیری مشارکتی و گروهی ،و به تعبیر بهتر بگوییم روش اکتشافی هدایت شده درآموزش تعلیم و تربیت است.

66

وی تصریح نمود:تاکیددراین روش روی مهارت، خلاقیت و روش‌های مهارت‌های حل مسئله است.در عین حال که هدف اصلی این روش از بین بردن ترس از ریاضی و توانمند کردن بچه‌ها از سنین ۳ تا ۷ سالگی در ریاضیات است.

زیرا ریاضیات مادر همه ی علوم است و به فرموده مقام معظم رهبری بروید کار را از پیش دبستانی و از علوم پایه شروع کنید.

مانه تنها از پیش دبستانی شروع کردیم بلکه از پایین تراز پیش دبستانی کار را آغاز کردیم و ازعلوم پایه استارت را زدیم که ریاضیات است .

ایشان با بیان اینکه ریاضیات در همه علوم و رشته‌های تحصیلی تاثیر مثبت و فزاینده‌ای داردافزود: لذا در این فستیوال با توجه به جمعیت بالای کودکان آی متی و چرتکه دو زبانه رهام در استان بوشهر ما در مرحله اول که هفته گذشته بود ،سه هزار نفر با هم رقابت کردند و از بین ۳ هزار نفر در بین شعبه های سراسر استانمان بودند به مرحله استانی را پیدا کردند که امروز ما در پنج بخش ساعت ۹ تا ۱۱ و ۱۱ تا ۱۲ و ۱۲ تا 1 کودکان آیمتی در سه گروه ۳۳۰ تایی ،۲۵۰ تایی ،۱۶۰تایی در گروه های A-B-C ویا پک آبی خاص پیش دبستانیها وکلاس اولی ها و پک قرمز که خاص کودکان زیر ۵ سال وپک پیشرفته سبز خاص بچه های کلاس دوم با هم به رقابت می‌پردازند همچنین دربعدازظهر هم ، مسابقات محاسبات ذهنی ریاضیات با چرتکه را داریم و به دلیل اینکه ۶۰۰ نفر از کودکان از مرحله شهرستانی به مرحله استانی رسیده‌اند این آزمون به علت کمبود فضا در دو مرحله متفاوت ساعت ۵ و ۶ در دانشگاه ادبیات دانشگاه خلیج فارس برگزار می‌شود.

همچنین در حوزه آی مت ۱۵۰ نفرازاین کودکان انشاالله به مسابقات کشوری که ۵ شهریور در شیراز خواهد بود راه پیدا می کنند.

در حوزه چرتکه هم ۲۰۰ نفر از کودکان دیگر یعنی یک سوم برای مسابقات کشوری که در شیراز در بیست و یکم و بیست و دوم به میزبانی موسسه استعدادیابی نوید زندگی است انشاءالله معرفی و با سایر استان‌های کشور رقابت می کنند.

وی درپایان ضمن تشکر از مربیان ومدیران شهر های استان بیان داشت:برخی از این کودکان که در مسابقات بین الملی چرتکه در سالهای گذشته دراهواز برگزارشد وامسال به مسابقات جهانی ترکیه راه پیداکردند وخوب درخشیدند وهمچنین قهرمان های بین‌المللی آی مت که درمالزی اول شدند ،دراین مسابقات رقابت می کنند که درصورت امتیاز حدنصاب به مراحل بعد صعودمی کنند.

3

6

7

9 0

10

11

12

65

77

99

178

333

999

6666

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه