یکشنبه, 03 مهر 1401 - Sunday, 25 September 2022

سخن مردم"آئین عبادی سیاسی نماز جمعه برازجان توسط حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا مصلح امام جمعه محترم شهرستان برگزار شد

IMG 14381

به گزارش سخن مردم"امام جمعه برازجان ضمن گرامیداشت ۹ صفر سالروز شهادت عمار یاسر از صحابی پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) و حضرت امیر (ع) در خصوص حماسه اربعین حسینی نکاتی رابیان نمود : حماسه اربعین نمایش قدرت جهان اسلام و بزرگترین وسیله برای معرفی شیعه و نهضت سرخ حسینی به جهانیان است .

راهپیمایی اربعین بستری است برای عینیت یافنن فرهنگ عاشورایی یعنی عزت، کرامت، ایثار، ظلم ستیزی، استکبار ستیزی، شهادت طلبی و ... در مقابل دشمنان اسلام و تفکرات تکفیری .

اربعین موهبتی الهی است که خداوند اراده فرموده تا نشان دهد کشتی امام حسین (ع) با سرعت بیشتر به سوی ساحل نجات حرکت می کند . این همایش نمایش عظمت، قدرت، وحدت و پیوند ناگسستنی با ولایت می باشد .

وی درادامه درخصوص پیامهای ابلاغ سند جامع تحقق تمدن نوین اسلامی ( الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی)گفت:

پیام اقتدار: رهبر معظم انقلاب اسلامی با ابلاغ این سند در شرایط کنونی که ترامپ و برخی از پایان جمهوری اسلامی سخن می گویند نه تنها تعبیر وارونه خواب آنها را به رخ دنیا کشیدند ، بلکه نشان داد بر خلاف خواست آمریکا جمهوری اسلامی برای بالا رفتن از پله های پیشرفت برنامه ۵۰ساله دارد که بر اساس آن در عرصه اقتصادی به ده قدرت اول دنیا دست خواهد یافت .

پیام امید : در شرایطی که مردم کشور به خاطر تورم ناشی از سودجویی برخی دچار تنگنای شدیدی شده اند ، ابلاغ این سند تأثیر بسیار نویدبخشی است و به امید مردم در عبور از شرایط کنونی کمک می کند .

پیام تدبیر : یکی از پیامهای این ابلاغ به ملت ایران و همه جهان وجود رهبری حکیم، آینده نگر، مدیر و مدبر در رأس نظام جمهوری اسلامی است که با همه مشغله ها و دغدغه های روزمره نسبت به امور دراز مدت و کلان کشور غفلت نمی کند .

امام جمعه برازجان بیان نمود:هفته گذشته شاهد قتل خاشقچی منتقد عربستانی بودیم :

الف) قتل وی به دستور حکام آل سعود پرده از چهره واقعی این خاندان در رویکرد تروریستی و تربیت تروریست هایی همچون داعش داشت و بار دیگر به دنیا ثابت کرد که عامل همه حوادث تروریستی منطقه در چند سال اخیر آل سعود بوده است .

ب) این حادثه کوچک اما فجیع پرده بزرگی از چهره مدعیان مبارزه با تروریسم و حقوق بشر در بر داشت و آشکارا نشان داد که در فرهنگ آمریکایی تروریست بودن و نبودن بستگی به میزان نقش آنها در تأمین منافع استکبار است .

تحلیل بیانات مقام معظم رهبری در زمینه وظایف نخبگان در شرایط فعلی جامعه :

الف) مراقبت برای غافل نشدن از مسئولیت های خود در قبال مردم و موضوعات مهم کشور

ب) غرق نشدن در فضای تخصصی و بی توجهی به مسایل جامعه همچون استقلال، عدالت، پیشرفت و آسیب های اجتماعی

ج) بالا بردن ارزش نخبگی با انجام امور مربوط به علم و تخصص ‌در زیر پرچم عدالت خواهی و استقلال و هویت ملی

د) احساس مسئولیت نسبت به جنگ همه جانبه اقتصادی، سیاسی و امنیتی علیه ایران عزیز

ه) مهمترین وظیفه نخبگان کشور تلاش علمی زیر پرچم عدالت خواهی، انحصارشکنی، ستم ستیزی، حساسیت و رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم .

ایشان درخصوص تجمع اربعین اظهارداشت:امسال نیز همچون سالهای گذشته تجمع اربعین حسینی در شهر برازجان برگزار می گردد که از مردم عزیز می خواهم حضور فعال در این مراسم داشته باشند .

همچنین گرامی می داریم یاد و خاطره دو عالم ربانی و انقلابی که در چنین ایامی رحلت نمودند : آیت ا... مهدوی کنی در ۲۹ مهر سال ۱۳۹۳ و آیت ا... سید مصطفی خمینی در اول آبان سال ۱۳۵۶

ایشان درپایان ضمن گرامیداشت هفته بهداشت روانی گفت: از مسئولین بهداشت و درمان بابت تشکیل میز خدمت و پاسخگویی به نمازگزاران تشکر می کنم .

مردم در خصوص درمان مشکلات زیادی دارند که باید مسئولین به آن رسیدگی کنند و بطور جدی پیگیری نمایند .

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه