سه شنبه, 30 دی 1399 - Monday, 18 January 2021

سخن مردم"مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان گفت:مردم آموزش و پرورش را از خود بدانند و با حضور در کنار فرزندان خود در اداره مدرسه مشارکت داشته باشند.

به گزارش سخن مردم به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش دشتستان،سید حسن لواسانی فرد در جمع نمازگزاران ظهرجمعه هفتم اردیبهشت ماه شهر برازجان با تبریک هفته معلم و گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت:تکریم از مقام معلم توسط اولیا و دانش آموزان یک امر بدیهی شده است هرچند که معلمان عزیز ما انتظاری از هیچ کس جزء خدای خویش به پاس زحمات ارزشمندشان ندارند.

a3q1_2.jpg

وی گفت: در مدارس هر سال جشن های بزرگی به عنوان تکریم روز معلم برگزار می شود و دانش آموزان مراسم و آیین های سپاس از معلم خود را انجام می دهند ،همپنین در سطح شهر سایر ادارات و دستگاه ها در این امر مشارکت می نمایند.

لواسانی فرد ادامه داد: 2400 معلم شاغل در آموزش و پرورش دشتستان امر تعلیم و تربیت 31600 دانش آموز را بر عهده دارند که تمام تلاش آنان رشد و شکوفایی استعداد های فرزندان این مرز و بوم بدون داشتن هیچ گونه چشم داشتی می باشد.

وی تصریح کرد: اگر مجموعه دستگاه فرهیخته آموزش و پرورش به معرض خرد گذاشته شود همگان متوجه می شوند که این خانواده بزرگ قادر به تاثیر گذاری در فرهنگ سازی جامعه می باشد ولی باید از طرف خود مردم حمایت شود.

این مقام مسئول افزود: ما انتظار داریم مردم آموزش و پرورش را از خود بدانند و در اداره آن مشارکت نمایند ،همچون خیلی از کشورهای پیشرفته دنیا که آموزش و پرورش از بدنه دولت جدا و بوسیله شهرداریها و با مشارکت و همکاری انجمن های اولیا اداره می شوند.

وی بیان کرد: تا زمانی که دستگاه ها و به خصوص آموزش و پرورش وابسته به دولت هستند توفیق چندانی ندارند و با توجه به اینکه کشور ما دارای مشکلات مالی است به علت بعضی تحریم های نادرست بخاطر روحیه استکبار ستیزیش آموزش و پرورش نیز دامن گیر این فشارهای مالیست و این مردم بوده اند که با مشارکت خود مدارس را شکوفا نموده اند .

مدیر آموزش و پرورش دشتستان ادامه داد: مردم فر زندان خود را تنها نگدارند و تا زمانی که مردم در کنار ما نباشند، به خصوص در دوران و زمان کنونی که فضاهای مجازی در برخی موارد تاثیراتشان بر فرزندان ، بر آموزش های مدارس و معلمین غلبه می یابد ،توفیقات خاصی در زمینه آموزش و تعلیم و تربیت نخواهیم داشت .

وی بیان داشت: به لطف خداوند در اغلب شاخص های آموزشی و پرورشی ،ورزشی و علمی فرهنگیان و دانش آموزان دشتستان حرف اول را در سطح استان می زنند ،همچون کسب هشت مقام اول در المپیادهای ورزشی در سطح استان و راه یابی تیم های ورزشی دانش آموزان دشتستان به مسابقات کشوری نمونه کوچکی از این افتخارات می باشد.

سید حسن لواسانی فرد افزود: دانش آموزان دشتستان سه سال متوالی در مسابقات علم نانو در سطح کشور صاحب مقام های برتر می باشند،همچنین در کنکور سراسری 4 سال متوالی با کسب رتبه های زیر هزار شهرستان دشتستان مقام اول را بین تمامی مناطق آموزش و پرورش استان از این حیث برخوردار بوده به طوری که در یک مدرسه فقط هفت رشته پزشکی و 32 رتبه قبولی زیر هزار را در کنکور سراسری در اختیار داشته ایم.

لواسانی فرد گفت: در شاخص های گوناگون از جمله شورای آموزش و پرورش،المپیادهای مختلف علمی،فرهنگی و هنری ، در الگوهای مربوط به نماز و احکام و همچنین مسائل تربیتی بیش از 1000 رتبه شهرستانی،استانی و کشوری متعلق به دانش آموزان دشتستانی است.

وی ادامه داد: در زمینه مسائل رفاهی گام های مهمی در زمینه امکانات رفاهی و آسایشی فرهنگیان،دانش آموزان و همه شهروندان بر داشته ایم که یکی از این اقدامات مهم و تاثیر گذار در زمینه ارائه خدمات درمانی به مردم درمانگاه فر هنگیان دشتستان می باشد به عنوان سومین درمانگاه بزرگ و فعال شهر با امکانات مختلف درمانی از جمله دندان پزشکی و دارا بودن پزشکان متخصص با ویزیت های بسیار مناسب و ارزان در خدمت فرهنگیان وهمه مردم دشتستان می باشد.

لواسانی فرد اظهار داشت: در ماهی شریف و در آستانه ماهی بزرگ و با برکت قرار داریم باید قدر داشته هایمان را بدانیم و اطمینان داشته باشید اگر دشتستان از لحاظ تخصیص منابع مالی بیشتر دیده شود حرف های زیادی در رقابت با سایر شهرستان ها و شهرهای پیشرفته کشور دارد.

وی گفت: دو سال پیش تیم فن آوری دختران و پسران دشتستان در مسابقات کشور فیلیپین حضور داشته اند که مفتخر به کسب مقام یازدهم از میان 50 کشور شده اند که این مقام بالاتر از خیلی از کشورهای توسعه یافته بوده و حتی پرچم مقدس ایران بالاتر از رژیم اشغال گر قرار گرفت که باعث خرسندی همه احاد کشور شد.همپنین در سال گذشته تیم 4 نفره دختران دشتستان با حضور در جمع 3 تیم از کل کشور در مسابقات ریاضی کشور هلند شرکت نمودند و همه اینها افتخاراتی است از جانب فرزندان این شهر که با توجهات بیشتر شاهد رشد و نمو بیشتری از آنها خواهیم بود.

این مقام مسئول در ادامه گفت: بخاطر برخی تصمیمات در حوزه مشارکت های آموزش و پرورش برخی از خانواده ها در معرض فشارهای مالی قرار می گیرند ولی خانواده ها بدانند در روز معلم هیچ معلم و مدرسه ای دنبال قدردانی و هدایای مالی خانواده ها نیست ولی متاسفانه برخی از خانواده های متمول و برخوردار با اهدا هدایای مالی باعث بروز مشکلاتی در بین سایر خانواده ها و دانش آموزان می شوند لذا بهترین راه تجلیل از مقام و شأن معلم تکریم و تشکر کلامی بابت زحمات یکساله معلمین با حضور اولیا در مدارس می باشد.

لواسانی فرد اظهارداشت: مردم آموزش و پرورش را از خود بدانند و در کنار فرزندان خود باشند سبک زندگی فرزندانمان، دانش آموزان و خود ما باید اصلاح شود آموزش و پرورش در بین شما و متعلق به شماست ، آن را از خود بدانید .

مدیر آموزش و پرورش دشتستان گفت: برخی الگوها نشان می دهد که هرکجا اولیا در مدیریت مدارس مشارکت داشته و در اداره آن پیش قدم بوده اند آن مدرسه با نشاط و با روحیه بوده است .نگاه آموزش و پرورش در این راستا صرفاً مشارکت مالی نیست بلکه حضور مستمر اولیا و ارائه راهکارهای فکری در حل مشکلات مدارس می باشد و معتقدیم اگر مردم در کنار مدارس باشند ما موفق خواهیم بود خدمات بهتری به دانش آموزان ارائه کنیم.

t2mt_9.jpg

در پایان نماز جمعه این هفته شهر برازجان از معلمین نمونه شهرستانی و استانی دشتستان توسط مدیر آموزش و پرورش و امام جمعه شهر تقدیر به عمل آمد.

در حاشیه نماز جمعه ایستگاه صلواتی به مناسبت اعیاد شعبانیه و هفته بزرگداشت مقام معلم از طرف مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دشتستان برپا شد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه