چهارشنبه, 01 ارديبهشت 1400 - Wednesday, 21 April 2021

سخن مردم" درنمایشگاه چهارمین دوسالانه خوشنویسی هل اتی کاشان اثرخوشنویس دشتستانی برگزیده وتقدیرشد

1054360 orig

به گزارش سخن مردم"سخن مردم"احمد خوش حساب، دبیر چهارمین دوسالانه جشنواره ملی «هل اتی» در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه در این دوره آثار هنرمندان سراسر کشور در رشته های نسخ، نستعلیق، ثلث، شکسته و نقاشی خط در زمینه‌های قرآنی و نهج البلاغه به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است، گفت: در مراسم پایانی چهارمین دوسالانه جشنواره ملی «هل أتی» از استاد احمد عبدالرضایی از خادمان قرآن، نهج البلاغه و بزرگان خوشنویسی جهان اسلام تجلیل به عمل آمد.

وی با بیان اینکه تقارن طرح ملی «کاشان؛ پایتخت نهج البلاغه ایران» با میلاد حضرت علی(علیه السلام) این جشنواره را نورانی کرده، ابراز داشت: موضوعات چهارمین دوسالانه جشنواره ملی «هل اتی» در کاشان با محوریت حضرت علی(علیه السلام)، نهج البلاغه و سوره انسان و مقام خانواده بود.

رئیس انجمن خوشنویسان منطقه کاشان با اشاره به استقبال بی نظیر مردم و عاشقان اهل بیت(علیهم السلام) از این جشنواره، یادآور شد: بیش از ۱۰۰ اثر در ۵ رشته از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد .

خاطر نشان می شود جشنواره ملی خوشنویسی «هل أتی» در سال 1386 آغاز و در سال های 1387 و 1390 در سطح استان و سپس ملی کلید خورد و چهارمین دوره آن با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان و انجمن خوشنویسان کاشان برگزار و آیین پایانی آن همزمان با سالروز میلاد امیرالمؤمنین حضرت علی(علیه السلام) در فرهنگسرای مهر کاشان با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

درجشنواره ملی خوشنویسی هل اتی که در کاشان از متون فرمایشات حضرت علی (ع) ونهج البلاغه تشکیل شده دربخش خط ثلث اثر استادعبدالرحیم شاه حسینی برگزیده وتقدیرشد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 1

نوشتن دیدگاه