پنج شنبه, 14 اسفند 1399 - Thursday, 04 March 2021

سخن مردم"طی مراسمی با حضور امام جمعه برازجان ، از دانش آموزان مقام آور قرآنی شهرستان دشتستان تجلیل به عمل آمد .

به گزارش  سخن مردم"، در این معاون پرورشی و تربیت بدنی شهرستان دشتستان موفقیت های کسب شده در حوزه فعالیت های پرورشی را مرهون تلاش های معلمان و خانواده ها و خود این دانش آموزان اعلام کرده و گفت : دانش آموزان شهرستان دشتستان در مسابقات قرآنی بسیار موفق ظاهر شدند و این امر نشان دهنده تلاش و کوشش و فعالیت های انجام شده در این خصوص است .

IMG 0007

حبیب اله بوستانی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر ضرورت همزمان« تحصیل، تهذیب و ورزش » در فرآیند آموزش دانش آموزان، خاطرنشان کرد: دانش آموزان ما در کنار تحصیل با فعالیت در زمینه رشته های فرهنگی و هنری زمینه رشد تمام ساحتی را براساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش فراهم کردند .

امام جمعه شهرستان دشتستان نیز با بیان اینکه انس و مودت با قرآن سعادت و خوشبختی به همراه دارد،گفت : اگر از قرآن فاصله بگیرید به هر موقعیتی که در ذهن دارید هم برسید ،احساس خوشبختی و سعادت نخواهید کرد اما با قرآن در هر موقعیتی که باشید، احساس آرامش و لذت می‌کنید .

IMG 9993

حجت الاسلام حسن مصلح یکی از دستاوردهای انقلاب را ترویج فرهنگ قرآن و عترت عنوان کرد و گفت : به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران مراسمات و مسابقات مختلف قرآنی در سراسر کشور از طریق صدا و سیما و یا مسابقات بین المللی با حضور قاریان مطرح جهان اسلام برگزار می گردد .

وی افزود : به برکت همین مسابقات و برنامه ها بسیاری از جوانان و نوجوانان حافظ و عامل به قرآن شدند توانسته اند در مسابقات مختلف که در سطح کشور و یا جهان برگزار می گردد شرکت نمایند .

امام جمعه دشتستان خاطرنشان کرد : از نگاه دین و مکتب ما این است که در هر خانه باید قرآن در دسترس جوانان و نوجوانان قرار گیرد و هر مسلمان باید قرآن را فرا بگیرد و آن را نیز به دیگران آموزش دهد .

حجت الاسلام مصلح بیان داشت : خانه ای که در آن قرآن تلاوت می شود خیر و برکت به آن خانه وارد می شود و فرشتگان مرتب در حال رفت و آمد به آن خانه می باشند و برای اهل آن خانه خیر و برکت مهیا می شود .

وی افزود : انسان مسلمان علاوه بر آشنایی و تلاوت قرآن ، باید در آن تدبر هم نماید و مفاهیم و معارف قرآن را پیدا و در نهایت به آنها عمل نماید .

امام جمعه برازجان عمل به تعالیم قرآن را یکی از عوامل رفع مشکلات امروزی جامعه عنوان کرد و گفت : هنگامی که فتنه ها و آسیب ها و هجمه های مختلف فرهنگی جامعه را فرا می گیرد باید به قرآن پناه برد و از قرآن استعانت گرفت زیرا که قرآن سخن خداست و انسان با تلاوت قرآن با خداوند صحبت می نماید .روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دشتستان

IMG 0011IMG 0034IMG 0042IMG 0027IMG 0039

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه