یکشنبه, 28 دی 1399 - Sunday, 17 January 2021

سخن مردم" مهین قاسمی:آیین گرامیداشت مبارز انقلابی نستوه ،حاج ماشاالله کازرونی  و شهدای انقلاب اسلامی دشتستان دوشنبه پانزدهم بهمن ماه درکانون امام خمینی (ره)برگزارشد.

IMG 9685 Copy

IMG 9678 Copy IMG 9677 Copy

به گزارش سخن مردم"این مراسم با حضور حجت الاسلام مصلح امام جمعه برازجان، سردار نوروزی معاون سازمان عمومی ناجا، ومسئولین استانی وشهرستانی ،خانواده کازرونی ،خانواده شهدا ، مردم شهید پروربرازجان ،در کانون امام خمینی (ره) برازجان با تلاوت آیاتی از قرآن مجید وسرود جمهوری اسلامی برگزار شد.

DSC 00081

در ابتدا امام جمعه برازجان ضمن خیر مقدم و تبریک ایام الله دهه فجر، به استقامت و پایداری مردم استان بوشهر خصوصا مردم شهرستان دشتستان در رابطه با جنگ های اقتصادی، سیاسی و روانی اشاره کرد و گفت: مردم شهرستان دشتستان در همه ادوار چه دوران مبارزه با استعمار و چه در دوران انقلاب اسلامی پیشتاز و مبارز بوده اند و شهدای انقلاب دشتستان گواه این مدعاست.

IMG 9679 Copy

وی افزود: نیمی از شهدای استان از،شهرستان دشتستان می باشد که این نشان از فرهنگ ایثار و فداکاری مردم شهرستان است.

در ادامه حجت الاسلام مصلح از حضور مؤثر حاج ماشاالله کازرونی در دوران قبل و بعد از،انقلاب اسلامی مطالبی را بیان نمود.

ایشان تصریح کرد: حاج ماشاالله کازرونی چه در دوران انقلاب و چه در دوران دفاع مقدس و چه در دوران فتنه ها بصیر و آگاه بودند و روشنگری می کردند و به امام و رهبری و انقلاب وفادار ماندند.

DSC 00161

در ادامه مراسم سردار نوروزی رئیس سازمان عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران نیز ضمن تبریک پیروزی چهلمین سالروز انقلاب شکوهمند اسلامی آگاهی و بصیرت و گویایی ملت ایران را یکی از عوامل مؤثر در رابطه با تداوم وین نظام دانست و گفت: اگر بصیرت مردم و رهبری صحیح در این مسیر نبود به طور قطع این انقلاب قطع و منحرف می شد.

IMG 9697 Copy IMG 9698 Copy

ایشان در خصوص فعالیت ها و کوشش های حاج ماشالله کازرونی بیاناتی را ایراد نمود و افزود: ما از رشادت های این بزرگوار درس بزرگی از،شهامت و شجاعت آموختیم و باید بیاموزیم مانند ایشان در همه عرصه ها محکم و استوار باشیم و تلاش کنیم همچون ایشان برای استحکام نظام و روحیه انقلابی بودن ما به قوت خویش باقی بماند.

وی همچنین یکی از صفات بارز حاج ماشالله کازرونی را قدم نهادن محکم در مسیر امام و رهبری و انقلاب ذکر کرد و گفت: وی در همه زمینه ها پیشگام بودند و امیدواریم ما نیز بتوانیم در مسیر ایشان حرکت کنیم.

سردار نوروزی در پایان از تمامی دست اندرکاران این مراسم تقدیر نمود.

DSC 00121

فرزند حاج ماشالله کازرونی بابیان اینکه در آستانه پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی قراداریم گفت: یاد و خاطره امام خمینی (ره)را گرامی می داریم وبرای سلامتی و طول عمر پربرکت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی امام خامنه ای دعا می کنیم   .

وی درادمه گفت: دشتستان درطول تاریخ شیر مردانی و شیر زنانی پرورش داد که توانسته اند نقش آفرین و تاثیر شکرفی در مسیر تاریخ ایران داشته باشنند.

امروز ما در اینجا جمع شدیم تا یاد نمایم و پاس بداریم خدمات و زحمات رزمنده ماندگار یکی از نیکان شاخص این سرزمین حماسه ساز، بدون شک یکی ازمبارزان بی باک و شجاع این سرمین پهناور حاج ماشالله کازرونی بود،که جایگاه ویژه ای دارد.

ایشان از سال 1342 تا روزی که در قید حیاط بود برای دفاع از اسلام و ارزشهای انقلاب اسلامی و حاکمیت دینی و استقرارعدالت لحظه ای آرام نداشت .

در هرمحفل و مجلسی و هر همایش و گرده همایی که به نوعی در جهت تقویت انقلاب اسلامی و شعار دینی بود حاضر بود.

وی با تمام فراز و نشیب های که در زندگی داشت کوچک ترین توقع و انتظاری از کسی نداشت و همیشه خود را مدیون و بدهکار انقلاب می دانست و در هیچ شرایطی از موقعیعت های اجتماعی خود در جهت منافع شخصی استفاده نکرد .

سابقه درخشان این مبارز خاکی و محبوبت و احترام ایشان زره ای از تواضع و فروتنی کم نکرد و برای خدمت به مردم و رفع مشکلات و گزفتاریهاهرچه در توان داشت به کار می برد،اصل انقلاب و ولایت فقیه خط قرمز این انقلابی همیشه در صحنه بود.

سرانجام درسی وهشتمین بهارانقلاب این مبارز خستگی ناپذیر در شامگاه روز ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ در همان خانه موقرش که زمانی محمل و پناهگاه انقلابیون بود.با آرامش چشم از جهان فرو بست.

IMG 9683 Copy

DSC 00111

تقدیر وتجلیل از خانواده زنده یاد کازرونی واجرای زیبای گروه سرود طاها ودر ادامه کلیپی از زندگی حاج ماشالله کازرونی وابراهیم اسلام پناه ازجمله برنامه هایی بودکه برگزارشد.

IMG 9728 Copy IMG 9735 Copy IMG 9737 Copy

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه