پنج شنبه, 26 مهر 1397 - Thursday, 18 October 2018

سخن مردم"عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس گفت: احتمال رد طرح کمیسیون شوراها در شورای نگهبان به دلیل بارمالی وجود دارد.

محمد محمودی شاه نشین در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص لزوم اصلا ح قوانین انتخابات، اظهار داشت: منتظر هستیم تا لایحه جامع نظام انتخابات از سوی دولت به مجلس ارائه شود اما طرح‌های کمیسیون شوراها در زمینه اصلاح قوانین انتخابات نیز آماده شده و در کمیته مشترک کمیسیون شوراهای مجلس این طرح ها با حضور نمایندگان وزارت کشور، مرکز پژوهش‌ها، شورایعالی استان‌ها و سایر نهادهایی مانند اداره اطلاعات بررسی شده است.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرحی که در کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور با پیش لایحه جامع انتخابات که از سوی دولت تهیه شده، منطبق است، بیان کرد: در مواردی که نمایندگان با لایحه دولت مخالفتی نداشته‌اند، عینا مواد لایحه جامع نظام انتخابات در طرح کمیسیون شوراها لحاظ شده است.

وی افزود: به دلیل اینکه بار مالی طرح دارای اهمیت است و امکان دارد شورای نگهبان به دلیل عدم رعایت اصل 75 قانون اساسی طرح مجلس را رد کند، معتقدیم دولت باید لایحه جامع نظام انتخابات به مجلس ارائه دهد.

محمودی شاه‌نشین با بیان اینکه اگر دولت لایحه جامع را به مجلس ارائه کند، بررسی آن معطلی نخواهد داشت، ادامه داد: زیرا اکثر مواد این لایحه توسط کمیته‌ای در کمیسیون شوراها بررسی شده و صرفا این لایحه در کمیسیون شوراها بررسی می‌شود.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح کلی کمیسیون شوراها در مورد لایحه جامع نظام انتخابات است که بر شرایط عمومی انتخابات حاکم است، گفت: در مورد شرایط خاص انتخابات مانند شوراها نیز طرحی آماده شده زیرا نظارت بر آن با سایر انتخابات‌ها متفاوت است و در قالب طرح قانون انتخابات شوراها با 190 ماده تهیه شده است.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این طرح‌ها تهیه شده و می‌توان همزمان آن‌ها را بررسی کرد ولی اگر لایحه دولت ارائه شود، صورت مکمل می‌توان آن‌ها را بررسی کرد. نظارت بر سایر انتخابات‌ها با شورای نگهبان است و اختلاف کمی با یکدیگر دارند ولی برای انتخابات شوراها طرح مستقلی تهیه شده است.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

محل تبلیغات شما