سه شنبه, 25 تیر 1398 - Tuesday, 16 July 2019

سخن مردم"همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سیزدهمین نمایشگاه استانی کتاب درسومین پایتخت کتاب ایران با حضورمسئولین گشایش یافت.

715820 orig

گزارش:فاطمه قاسمی

به گزارش سخن مردم"این نمایشگاه با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، استاندار، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، مسئولین استانی، کتابداران، ناشران و آحاد مردم سیزدهمین نمایشگاه استانی کتاب در شهر بوشهر سومین پایتخت کتاب ایران همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گشایش یافت.

IMG 3575

IMG 3590

فاطمه کرمپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهردرآئین بازگشایی نمایشگاه کتاب اظهارداشت:این نمایشگاه با حضور ٣٢٣ ناشر استانی و کشوری در ١٦٠ غرفه با ٥٨ هزار عنوان ٣٠ درصد تخفیف شامل ٢٠ درصد از طریق خرید بن‌ کتاب و مابقی توسط ناشران عرضه می‌شود.

IMG 3600

مدیرکل فرهنگ وارشادبوشهرگفت:نمایشگاه استانی کتاب فرصتی است که علاوه بر گسترش و ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی، مردم می توانند از خواندن کتاب های روز استفاده ببرند.

کرمپور بیان نمود: انقلاب اسلامی توجه زیادی به کتاب و کتاب خوانی داشته و دارد که نقطه عطف این مهم به دلیل وجود انقلاب مردمی است.

IMG 3609

آیت الله صفایی بوشهری تصریح کرد: مهمترین بخش کتاب تولید است که نویسنده به دلیل دارا بودن دانش لازم باید هم در مخلوق آفرینی، هم چینش عبارات و هم در عرصه جامع شناسی و روان شناسی مخاطب توجه کافی داشته باشد.

وی اضافه کرد: در بخش توزیع نیز باید پوشش جغرافیایی لازم داشته باشیم.

آیت الله صفایی بوشهری بیان کرد: جهت نهادینه کردن فرهنگ کتاب خوانی با حمایت از مولفان، چایخانه ها، انتشارات، مکاتبین و حتی توزیع کنندگان نگاه ویژه به این بخش صورت گیرد.

وی اظهار داشت: در عرصه ایجاد انتشارات و حوزه های صنعت چاپ باید به سمت جامعه الکترونیک حرکت کنیم و صاحب چاپخانه ها و انتشارات بین المللی باشیم.

IMG 3638IMG 3630

استاندار بوشهر در آیین افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه استانی کتاب بوشهر گفت: خیلی خوشحالیم که امروز شاهد یک رویداد فرهنگی بزرگ در سطح استان بوشهر هستیم و این یک اتفاق تاریخی و مهم برای هم استانی ها است.

ایشان درادامه بیان نمود: انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فرهنگی است و نگاه ویژه به رویدادهای فرهنگی دارد و امیدواریم شاهد تداوم و استمرار این رویدادها در سطح استان بوشهر باشیم.

گراوند استاندار بوشهر درخصوص پیروزی انقلاب اسلامی یادآورشد:کسانی که آرزو داشتند انقلاب اسلامی در چهلمین سال پیروزی خود نابود شود اکنون شاهد انقلاب مقتدر و بالنده به حرکت خود ادامه می‌دهد.

IMG 3625

سید ضیا هاشمی عصر روز چهارشنبه در آیین سیزدهمین نمایشگاه استانی کتاب بوشهر در ارتباط با اهمیت کتاب بیان کرد:مطالعه کتاب فرصتی برای شناخت عمیق و پیوند قوی با نظریه ها و دیدگاه های متفاوت و کشف افق های نو است.

وی اظهار داشت: به همین دلیل با وجود ظهور رقبای جدید برای کتاب در عرصه نشر هیچکدام از منشورات فضای مجازی و حقیقی نمی تواند جای کتاب را بگیرد.

هاشمی گفت: با وجود تحولات فرهنگی و اجتماعی در سطح ملی و جهانی همچنان کتاب جایگاه خود را حفظ کرده و شاهد استفاده خوب مردم از آن هستیم.

وی افزود: در این ارتباط استان بوشهر نیز از پیشینه قوی فرهنگی و رسانه ای برخوردار است که امیدوارم با کمک مسئولان و ترویج کتاب خوانی شاهد رشد تحولات مثبت فرهنگی بیشتر در این استان باشیم.

 سیزدهمین نمایشگاه استانی کتاب از ١٠ تا ١٥ بهمن از ساعت ١٥ الی ٢١ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی بوشهر میزبان علاقمندان به کتاب و کتاب خوانی خواهد بود.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه