دوشنبه, 01 مرداد 1397 - Monday, 23 July 2018

سخن مردم"فرمانده سپاه امام صادق (ع) در دهمین جشنواره جوان سرباز که با عنوان جشنواره حضرت علی اکبر (ع) در سالن 22 بهمن این سپاه برگزار شد، گفت: امروز فضای رشد فکری و عقلی سربازان در سپاه فراهم است.

g1sd_img13404360.jpg

به گزارش سخن مردم به نقل از خبرگزاری بسیج از بوشهر، سردار علی رزمجو اظهار کرد: تأثیرگذارترین عوامل انسانی در جوامع بشری سن جوانی است که هرگونه ترقی و تعالی در ابعاد مختلف مادی و معنوی مرهون توانمندی­ها و استعدادهای جوانان یک جامعه است.

وی تصریح کرد: اگر ما به تاریخ نگاهی گذرا بیندازیم می­بینیم که سرباز در لشکر اسلام دارای اهمیّت خاصی است و وقتی سربازان زمان خود را با سربازان صدر اسلام مقایسه می­کنیم به خوبی درمی­یابیم که سرباز انقلاب اسلامی، ویژگی­های سربازی خودش را از سربازان صدر اسلام دریافت می­کند.

فرمانده سپاه استان در ادامه عقل­گرایی و داشتن قوه تفکّر و اندیشه را از جمله عوامل موفقیّت یک سرباز عنوان و خاطرنشان کرد: سرباز موفق کسی است که عقل را در جهت رشد و تکامل خود و جامعه بکار گرفته و با همت بلند خود، اهداف بزرگی را که بر اساس عقلانیّت برای خود ترسیم کرده است دنبال کرده و به آن اهداف دست پیدا کند.

سردار رزمجو افزود: داشتن اراده قوی و قاطعیّت در تصمیم از دیگر ویزگی­هایی است که لازم است در یک سرباز موفّق وجود داشته باشد تا بتواند با تلاش و کوشش در عرصه­های مختلف، آینده خوبی را برای خود و نظام اسلامی رقم بزند.

وی در پایان سربازان را به یافتن راهنما و الگویی مناسب برای ادامه زندگی خود توصیه و اذعان کرد: همه ما و شما سرباز امام زمان (عج) و انقلاب اسلامی هستیم و بهترین یار و یاور ما قرآن است و هرچه نیاز داریم در قران وجود دارد به همین خاطر اگر ما با قرآن مأنوس باشیم می­توانیم تمام مشکلات زندگی را احصاء و برای آن­ها راهکارهای مناسب پیدا کنیم.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

محل تبلیغات شما