دوشنبه, 01 مرداد 1397 - Monday, 23 July 2018

سخن مردم"حجت‌الاسلام محمدیان صبح امروز در نشست با خبرنگاران در بوشهر از راه‌اندازی سامانه ثبت نام طرح تربیت حافظان قرآن کریم خبر داد و اظهار داشت: تاکنون در این سامانه بیش از 4 هزار نفر ثبت نام کرده‌اند.

20s5_اوقاف.jpg

به گزارش سخن مردم"وی، وقف را یکی از موهبت‌های الهی دانست و تاکید کرد: برای ترویج وقف در جامعه باید اهمیت آن‌ را از کودکی به فرزندان آموخته شود و در این عرصه وقف قرآن برای خدمت قرآنی به جامعه مورد تاکید است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر، این استان را در عرصه قرآن مستعد و دارای پیشینه با افتخار تاریخی دانست و افزود: این اداره کل سالانه برنامه‌های مختلف قرآنی برگزار می‌کند که شناسایی استعدادهای درخشان قرآنی و برگزاری مسابقات و محفل انسی با قرآن در عرصه‌های گوناگون در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

محمدیان با اشاره به برگزاری ششمین آزمون سراسری قرآن کریم در بوشهر گفت: آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در 26 رشته با 4موضوع حفظ، ترجمه و مفاهیم قران کریم، انس با قرآن و معارف اهل‌بیت(ع) در استان بوشهر برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این آزمون از سطح علمی دانش آموزان ابتدایی تا دانشجویان برگزار می‌شود افزود: برای شرکت علاقمندان در این برنامه از تاریخ 18 الی 30 دی‌ماه ثبت‌نام به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر از ثبت نام متقاضیان در این مسابقه به‌صورت الکترونیکی خبرداد و تصریح کرد: داوطلبان برای شرکت در آزمون قرآنی می‌توانند به آدرس الکترونیکی www.quranedu.ir مراجعه کنند.

محمدیان با اشاره به اینکه قرآن کتاب هدایت و قانون اساسی برای زندگی اجتماعی است خاطر نشان کرد: اداره کل اوقاف با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآنی را برگزار می‌کنند.

وی با بیان اینکه داوطلبان برای شرکت در آزمون کتبی می‌توانند از یکم تا نهم اسفند کارت ورود به جلسه دریافت کنند عنوان کرد: دانش آموزان در همه رشته‌های می‌توانند ثبت‌نام و در آزمون شفاهی شرکت کنند و آزمون کتبی برای عموم نیز روز 10 اسفند برگزار می‌شود.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

محل تبلیغات شما