شنبه, 05 بهمن 1398 - Saturday, 25 January 2020

سخن مردم" مدیر کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: از دهم مهر تاکنون به صورت میانگین روزانه 50 دستگاه اتوبوس توسط قراردادی که با هیات‌های مذهبی منعقد شده، از بوشهر به به مرز شلمچه اعزام شده‌اند.

2465838 752

به گزارش سخن مردم" به نقل از خبرگزاری بسیج از بوشهر، حمید رضا علم با بیان این که سال گذشته بیش از 43 هزار زائر اربعین حسینی توسط شرکت‌های حمل‌ونقل استان بوشهر جابجا شدند، اظهار کرد: با توجه به حذف روادید زائران ایرانی برای سفر به عراق، پیش‌بینی می‌شود تعداد زائران برای شرکت در مراسم اربعین حسینی امسال افزایش دو برابری داشته باشد.

وی از راه‌اندازی خط مستقیم و ویژه اتوبوسی از بوشهر و برازجان به مرز شلمچه خبر داد و گفت: از دهم مهرماه تاکنون به صورت میانگین روزانه 50 دستگاه اتوبوس توسط قراردادی که با هیات‌های مذهبی منعقد شده، از بوشهر به به مرز شلمچه اعزام شده‌اند و علاوه بر این روزانه هفت سرویس اتوبوس از بوشهر و برازجان به مرز شلمچه مسافران را جابه‌جا می‌کند.

وی بابیان اینکه خط مستقیم اتوبوس‌ها از بوشهر به شلمچه و بالعکس تا پایان مهرماه ادامه دارد، افزود: در صورت ازدیاد تقاضاها برای برگشت از شلمچه به بوشهر، سرویس‌دهی به زائرین ادامه خواهد یافت.

وی از عدم افزایش نرخ جابه‌جایی مسافر در ایام اربعین نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: برای رفاه حال زائران حسینی، بهای بلیت اتوبوس‌ها از بوشهر به شلمچه همانند سال گذشته 50 هزار تومان است و دریافت هزینه بالاتر از زائرین ممنوع است.

علم با اشاره به استقرار دو موکب در مسیرهای جاده استان بوشهر توسط راهداری، گفت: تعداد یک موکب در محور کاکی به خورموج مستقرشده و یک موکب هم در محور مواصلاتی خروجی دیلم به سمت هندیجان در تمام شبانه‌روز خدمات به زائران ارائه می‌کند.

مدیرکل راهداری حمل‌ونقل جاده‌ای استان بوشهر بیان کرد: تعداد 29 اکیپ راهداری در نقاط مختلف استان مستقر هستند و در صورت خرابی وسایل نقلیه، به اتوبوس‌ها و خودروهای شخصی خدمات‌رسانی می‌کنند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

watermark 1

عضویت در خبر نامه