دوشنبه, 04 شهریور 1398 - Sunday, 25 August 2019

سخن مردم"مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: برای کمک به تامین ارزاق مورد نیاز مددجویان در ماه مبارک رمضان، معادل 200 هزار تومان سبد کالا غذایی بین مددجویان نیازمند توزیع می شود.

132

به گزارش سخن مردم"، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد، استان بوشهر در جلسه با معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر که به منظور رایزنی در خصوص همکاری دستگاه های اجرایی با کمیته امداد در ایام ماه مبارک رمضان برگزار شد، اظهار داشت: ماه رمضان فرصت مناسبی برای کمک و رفع مشکلات خانواده های ایتام و نیازمندان است.

وی با اشاره به برگزاری چندین طرح و برنامه متنوع از سوی کمیته امداد در این ایام گفت: کمیته امداد هر ساله در طول این ماه پر فیض الهی، با هدف کمک به رفع برخی از نیازهای خانوارهای تحت حمایت، برنامه‌هایی را اجرا می کند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر طرح اطــعام و افـــطاری نیازمندان(همیان مولا)، طرح مفــتاح الجـــنه(همنشینی با نیازمندان)، طرح شفاء ( کمک به درمان نیازمندان)، طرح حامی یابی برای فرزندان ایتام( اکرام ایتام و محسنین) و طرح جمع آوری زکات فطریه و کفارات را از جمله برنامه های این نهاد در طول ماه رمضان عنوان کرد.

لطفی با اشاره به طرح اطعام و افطاری برای مددجویان در ماه مبارک رمضان گفت: این طرح در سه بخش از جمله برگزاری سفره افطاری در مساجد و حسینه ها، پخت و توزیع غذای گرم و تامین و توزیع سبد کالای خشک میان مددجویان انجام می شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: به منظور تامین ارزاق مورد نیاز مددجویان معادل 200 هزار تومان سبد کالای غذایی تهیه و برای بیش از 60 درصد خانوارهای تحت حمایت و نیازمند توزیع می شود.

وی در مورد طرح حامی یابی و حمایت از فرزندان یتیم و فرزندان نیازمند غیر یتیم بیان کرد: در این طرح با برگزاری پایگاه‌های حامی یابی در شب‌های لیالی قدر در مساجد و مصلی های نماز جمعه از خیران و مردم نیکوکار درخواست می‌شود حمایت از فرزندان یتیم و نیازمند را بر عهده بگیرند.

لطفی خاطر نشان کرد: هم اکنون 10 هزار حامی خیّر در داخل و خارج از استان حمایت از فرزندان ایتام و محسنین کمیته امداد را بر عهده دارند و در سال گذشته 16 میلیارد تومان از سوی این خیّران و مردم به این فرزندان معنوی خود کمک کردند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه در سال گذشته با 156 درصد تحقق برنامه رتبه برتر کشوری را در حوزه اکرام ایتام و محسنین کسب کردیم گفت: در سال جاری و به ویژه در ایام ماه مبارک رمضان تلاش می کنیم 5 هزار حامی را برای حمایت بیشتر از فرزندان ایتام و نیازمند جذب کنیم.

لطفی با اشاره به طرح هم نشینی با فقرا در ماه مبارک رمضان گفت: 1500 خانوار در سراسر استان شناسایی شد که در طول ماه رمضان مسئولان شهرستانی و امدادی از این خانوارها سرکشی می کنند و از نزدیک میزان خدمات به آنها را بررسی و در جریان مشکلات و نیازهای آنها قرار می گیرند و در جهت رفع آنها تلاش می شود.

وی در پایان همکاری و تعامل همه دستگاه های اجرایی را با کمیته امداد در ایام ماه مبارک رمضان برای رفع مشکلات نیازمندان تقاضا کرد.

در ادامه این جلسه مجید خورشیدی، معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر ضمن تقدیر و تشکر از برنامه ها و فعالیت های خیلی خوب کمیته امداد استان در کمک به نیازمندان و رفع فقر خاطر نشان کرد: مجموعه استانداری و دستگاه های تحت امر آن در هر برنامه ای مد نظر کمیته امداد باشد همکاری ها و مشارکت لازم را خواهند کرد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه