پنج شنبه, 05 ارديبهشت 1398 - Thursday, 25 April 2019

سخن مردم"هم زمان با رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج انجام شد:خدمات­ رسانی درمانگاه صحرایی بسیج جامعه پزشکی به مردم بوشهربرگزارشد.

nmlb_img_6526.jpg

سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر هم زمان با برگزاری رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان حضرت محمّد رسول الله (ص) (2) با برپایی یک درمانگاه صحرایی در بندر بوشهر به 800 نفر خدمات بهداشتی درمانی ارائه کرد.

به گزارش "سخن مردم" به نقل از خبرگزاری بسیج ، مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر در این باره گفت: این درمانگاه به مدّت 2 روز در روزهای یکشنبه و دوشنبه 18 و 19 شهریور در دبستان بلال محلّه تنگک 2 و مرکز خدمات جامع سلامت محلّه هلیله به مردم خدمات مختلف بهداشتی درمانی ارائه کرد.

دکتر مراد علی فولادوند اظهار کرد: در این درمانگاه خدمات پزشکی و دندان پزشکی به مراجعه­کنندگان ارائه می­شود که خدمات پزشکی این درمانگاه شامل ویزیت پزشک عمومی، مشاوره روان، مشاوره تغذیه، ارزیابی خطر 10 ساله قلبی عروقی، خدمات مامایی و ویزیت پزشکان متخصص اطفال، ارتوپد، داخلی و زنان و در بخش دندان پزشکی نیز شامل ویزیت، معاینه، ترمیم و جرم­گیری می­شود.

وی تصریح کرد: 15 پزشک عمومی و متخصص، 9 دندان پزشک، 15 کادر درمانی و 10 عامل اجرایی در قالب طرح جهادگران سلامت در این درمانگاه به ارائه خدمات پزشکی پرداختند.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان اذعان کرد: افرادی که به این درمانگاه مراجعه می­کنند اغلب کسانی هستند که توسط خانه­های بهداشت و پایگاه­های مقاومت بسیج بر اساس پرونده پزشکی که از قبل دارند معرفی می­شوند که پس از ویزیت توسط پزشک عمومی در این درمانگاه صحرایی به پزشک متخصص ارجاع داده می­شوند.

دکتر فولادوند افزود: مشکلات درمانی افراد مراجعه کننده به این درمانگاه اگر قابل درمان در این درمانگاه باشد به صورت رایگان توسط پزشکان در همین جا معالجه و در غیر این صورت به بیمارستان ارجاع داده می­شود که در صورتی که جزء افراد نیازمند باشند مراحل درمانی آن­ها در بیمارستان نیز به صورت رایگان انجام می­شود.

وی تأکید کرد: سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر علاوه بر این که در طول سال توسط تیم­های جهادگران سلامت در در سراسر استان و در مناطق جغرافیایی که از قبل مشخص شده است به ارائه خدمات درمانی می­پردازد درمانگاه­ها و بیمارستان­های صحرایی متعددی را نیز در مناطق کم برخوردار که عمدتاً مناطق روستایی است برپا و به مردم آن مناطق خدمات­رسانی می­کند.

این درمانگاه با مشارکت تیم شهید چاهشوری کانون بسیج جامعه پزشکی جابر بن حیان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی بوشهر برپا شده است.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

خبرهای ویژه