سه شنبه, 07 بهمن 1399 - Monday, 25 January 2021

سخن مردم"مدیر کل فرهـنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی طی پیامی این ایام را به همه ی عاشقان و وارثان مکتب شهادت تسلیت گفت.

به گزارش سخن مردم" در متن پیام فاطمه کرمپور آمده است:

اى که دل ها همه از داغ غمت غمگین است

وى که از خون تو صحراى بلا رنگین است

نرود یاد لب تشنه ات از خاطره ها

هر که را مى نگرم از غم تو غمگین است

مکتب حضرت اباعبدالله علیه‌السلام انسان‌سازترین مکتب تاریخ بشریت است.

نهم و دهم محرم الحرام سال ۶۱هجری قمری قیام امام حسین علیه السلام به وقوع پیوست که درس های عاشورا همواره بحثی زنده، حیات‌بخش و حرکت‌آفرین است.

محرّم، درسی بزرگ است برای انسان امروز که تشنه عدالت و آزادی است؛ ماه ابراز محبت شیعیان به مقام ولایت و امامت است.

محرّم، زیباترین نگارخانه در قلب هستی است که زمین و آسمان و ملک و ملکوت و عرش و فرش را شگفت زده کرده است.

عدالت‌خواهی و ستم‌ستیزی، عزت، پاسداری از اسلام و ارزش‌های اسلامی، شهادت در راه خدا، جمع میان سیاست و معنویت و امر به معروف و نهی از منکر از جمله درس‌های مهم در عرصه رفتار سیاسی رویداد عاشورا است.

واقعه عظیم تاسوعا و عاشورای حسینی به عنوان حقیقتی همیشه جاودان و درسی بزرگ برای حق طلبان است و شیعیان و عاشقان سالار شهیدان با عزاداری و مدیحه سرایی ارادت خود به امام خویش و انزجار از ظلم و تباهی را به جهانیان نشان می دهند.

اینجانب ضمن آرزوی توفیق درک راستین پیام عاشورا و سرمشق قرار دادن آموزه های سراسر انسانی قیام ماندگار کربلا، فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و سالروز شهادت حضرت آقا اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش را به مقام معظم رهبری، مسلمانان و آزادی خواهان جهان، همه ی عاشقان این مکتب، محبان اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، مردم متدین و ولایتمدار استان بوشهر، اصحاب فرهنگ و هنر و کارمندان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر تسلیت و تعزیت عرض می نمایم.

به امید آنکه این عزاداری ها مقدمات برپایی نظام جهانی مبتنی بر عدالت و بر پایه تعالیم جهان شمول اسلام را فراهم و راه را برای حکومت جهانی مهدی موعود(عج) هموار کند و همگان رهرو راستین سید و سالار شهیدان باشیم.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه