چهارشنبه, 01 ارديبهشت 1400 - Wednesday, 21 April 2021

سخن مردم"هشتاد و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی دشتستان بامصوبات جلسه شامل برگزاری برنامه های فرهنگی کم هزینه، باز بودن مساجد، پخش اذان در ادارات برگزارشد.

 IMG 07800009

مهین قاسمی "به گزارش سخن مردم"شنبه ۲۷ دیماه،هشتاد و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی دشتستان به ریاست امام جمعه دشتستان وبا حضور فرمانداردشتستان ،حجت الاسلام نیکو کلام روحانی اعزامی ازقم و دیگر مسئولین شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد.

درابتدا شنان پور سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تسلیت شهادت بانوی بزرگوار اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) و تشکر از مطبوعات شهرستان و فعالیت رسانه ها در راستای سیاست ها و اهداف نظام جمهوری اسلامی ، مصوبات جلسات قبل را اجرایی یا در حال اجرا ذکر نمود.

درادامه حجت الاسلام مصلح امام جمعه دشتستان ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه (س) به خصوصیات بارز و احادیث درباره حضرت فاطمه زهرا (س) اشاراتی نمود.

IMG 07800008

ایشان مصوبات جلسه را شامل برگزاری برنامه های فرهنگی کم هزینه، باز بودن مساجد، انجام تبلیغات محیطی، پخش اذان در ادارات، دیدار با خانواده های بیماران و بازماندگان، صدور بیانیه ها، تقدیر از برترین ها، نصب تابلوهای راهنما، دیدار با خانواده شهدا در دهه مبارک فجر و ..... عنوان نمود.

وی بااشاره به مراسمات ایام الله دهه مبارک فجر و برنامه های آن افزود: باید با گفتمان مطلوب انقلاب، نوجوانان را آشنا کنیم.

IMG 07383

حجت الاسلام نیکو کلام نیز ضمن شهادت بانوی بزرگ اسلام به نقش دشمن و رخنه در مسائل فرهنگی کشور و نقش ماهواره در زندگی جوانان مطالبی را ایراد نمود.

حجت الاسلام نیکو کلام روحانی اعزامی ازقم به آگاهی مقام معظم رهبری به نقشه های دشمنان در جهت از بین بردن اقدامات مؤثر بر جوانان افزود: دشمن از همه امکانات خود بویژه فضای مجازی استفاده می کند تا ایمان اسلامی نسل جوان و نسل های بعدی را متزلزل کند، بنابراین باید برای حفظ و عمق بخشی به ایمان اسلامی در جامعه به عنوان یکی از زمینه های اقتدار، اهتمام ویژه ای داشته باشیم.

ایشان به نقش بازی های رایانه ای و انیمیشن ها برای نوجوانان و کودکان اشاره کرد و گفت: ما میراث دار خون شهدا هستیم و باید از آن حمایت کنیم و با آگاهی بخشی به نوجوانان باید بتوانیم نقشه های شوم دشمن را کم رنگ کنیم.

وی بابیان اینکه کسی که می خواهد مدیر یک کار فرهنگی باشد باید دو مرحله را بگذراندتصریح نمود :باید اساسا مبانی فرهنگ را بداند و از شروع کار تا پایان کار به آن فکر کند.

حجت الاسلام نیکوکلام در ادامه به جهاد و صبر که دو شاخصه مهم در جهت پیروزی در بینش و دانش است اشاره کرد و افزود: بسیاری از اشکالات فرهنگی توجه نکردن به استعدادهای درونی است.

IMG 0711188

مهندس نوروزی فرماندار دشتستان ضمن تشکر از مدیران دستگاهها وتسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) ، شخصیت و ویژگی های بانوی اسلام و نقش آن را برشمرد و گفت: اگر سیره و ویژگی حضرت فاطمه زهرا (س) را در دستور کار خصوصا شورای فرهنگ عمومی قرار دهیم ،قطعا موفق عمل خواهیم کرد.

وی بااشاره براینکه اکنون وضعیت کرونا دردشتستان خوب است تاکید نمود: با توجه به شرایط کرونایی و رعایت همه پروتکل ها نباید عادی انگاری شود و همچنان باید همه مسائل رعایت شود.

فرمانداردشتستان افزود : سند توسعه فرهنگی اجتماعی شهرستان باتوجه به شرایط روز ترسیم و بازنگری شود تا تأثیر گذاری مثبتی داشته باشد.

مهندس نوروزی درپایان گفت: در دهه مبارک فجر نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی برنامه های متنوعی خواهیم داشت.

IMG 0818IMG 0816IMG 0819IMG 07800003IMG 0799.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه