یکشنبه, 23 خرداد 1400 - Sunday, 13 June 2021

سخن مردم" رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در سطح شهرستان خبر داد.

sokhanemardom 2000

به گزارش سخن مردم" ماریا خویش دوست صبح روز پنجشنبه 13 آذرماه در نشست هماهنگی اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت:طبق فرموده رهبر انقلاب،نیروهای بسیجی و شبکه بهداشت و درمان می توانند در کنار هم اقدامات خوبی برای مقابله با بیماری کرونا انجام دهند و در این راستا همکاری بسیار خوبی بین شبکه بهداشت و درمان و سپاه جوادالائمه(ع) و بسیجیان سلحشور شهرستان بوده است.

خویش دوست با اعلام ورود شهرستان به وضعیت زرد کرونایی ابراز داشت: با همکاری خوب مردم،اصناف،بازاریان در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی و محدودیت های کرونایی،از وضعیت نارنجی به زرد رسیدیم که البته شکننده است و در صورت عدم رعایت اصول بهداشتی امکان ورود به وضعیت نارنجی و قرمز وجود دارد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از اجرای طرح سلامت محور شهید حاج قاسم سلیمانی در سطح شهرستان دشتستان خبر داد و گفت: هدف اصلی این طرح، قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا،جلوگیری از مرگ و میر کرونایی و حمایت از اقشار آسیب دیده ناشی از کروناست.

خویش دوست افزود: شعار این طرح، هر خانه، یک پایگاه سلامت است و امیدواریم با اجرای آن شاهد کمتر شدن بیماران کرونایی در سطح شهرستان باشیم.

وی بیان داشت:در راستای اجرای این طرح،مراقبت های بهداشتی بیشتر می شود و تست گیری هدفمند و هوشمند از مردم افزایش می یابد و به عبارتی همه ارگان های ذیربط و بسیجیان عزیز، مراقبت و حمایت از افراد پرخطر را در مناطق مختلف شهرستان بر عهده خواهند گرفت.

خویش دوست خاطرنشان کرد:بسیاری از موارد مطرح شده در این طرح از ابتدای شیوع کرونا در شهرستان اجرایی شده و در قالب این طرح تشدید می شود و حضور تیم های اجرایی در منازل و نقاط و محلات سطح شهر و انجام مراقبت ها و حمایت های لازم از شاخصه های طرح شهید حاج قاسم سلیمانی است.

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با بیان اینکه اسامی افراد مثبت شده کرونا به مراکز مختلف اعلام می شود اظهار داشت:قبلا از اعلام افرادی که تست کرونای آنها مثبت می شد اجتناب می کردیم ولی اکنون اسامی افرادی که مثبت می شوند به فرودگاه ها،ترمینال ها،اماکن پزشکی و غیره داده می شود و محدودیت های لازم در رابطه با این افراد و خانواده آنها لحاظ می گردد.

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان از ایجاد ۹۷ پایگاه در گستره شهرستان جهت اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد و افزود:تمهیدات لازم جهت اجرای این طرح اندیشیده شده و با همکاری سپاه جوادالائمه دشتستان ؛ حوزه ها و پایگاه های بسیج در سطح شهرستان و با بکارگیری ۶۰۰ نیروی پای کار و فعال اجرایی خواهد شد.

خویش دوست خاطرنشان کرد:مناطق پرخطر شناسایی و تقسیم بندی های لازم انجام شده است و شناسایی بیمار،تست گیری،قرنطینه و حمایت های معیشتی در محلات و منازل افراد انجام خواهد شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد:همچنان رعایت توصیه های بهداشتی الزامی است و مردم باید از طریق سامانه های وزارت بهداشت مثل ۴۰۳۰،درگاه سلامت و اپلیکیشن ماسک مشخصات خود را وارد کرده و از سلامت خود مطمئن شوند.

sokhanemardom 2001

فرمانده سپاه جواد الائمه (ع) شهرستان دشتستان در این نشست اظهار داشت:این طرح با حضور پایگاه ها و حوزه های مقاومت بسیج در سطح شهرستان اجرا می شود و به فضل الهی با تمام ظرفیت خود پای کار آمده و به مردم خوب خدمت می کنیم.

سرهنگ نعمت الله غلامپور افزود:قرارگاه مرکزی این طرح در مرکز شهرستان و با مدیریت فرماندار محترم و شبکه بهداشت و درمان به عنوان معاونت فعالیت خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد:سازماندهی پایگاه ها جهت اجرای این طرح انجام شده و نفرات نیز مشخص شده اند و آمادگی لازم جهت اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی را داریم.

sokhanemardom 2002

sokhanemardom 2003

sokhanemardom 2004

sokhanemardom 2005

sokhanemardom 2006

sokhanemardom 2007

sokhanemardom 2008

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه