پنج شنبه, 07 مرداد 1400 - Thursday, 29 July 2021

سخن مردم" فرماندار دشتستان: کرونا همچنان ادامه دارد،مردم توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند

IMG 3614

به گزارش سخن مردم" فتح اله نوروزی فرماندار دشتستان صبح امروز در نشست ستاد مقابله با کرونای شهرستان گفت: با تلاشهای مجموعه نهادها،ادارات و همراهی خوب مردم،وضعیت کرونایی شهرستان از نارنجی به زرد تغییر کرده است.

وی بیان داشت:در ایام کرونایی و جهت مقابله با این ویروس منحوس،همه نهادها دولتی ومردمی جانانه تلاش کردند و همچنین همراهی خوب مردم،اصناف،بازاریان باعث شد تا بتوانیم به وضعیت زرد برسیم.

نوروزی تصریح کرد: البته باید این نکته را بخاطر داشته باشیم که این وضعیت پایدار نیست و با ساده انگاری و عدم توجه لازم به توصیه های بهداشتی امکان ورود به وضعیت نارنجی و قرمز وجود دارد.

فرماندار دشتستان ابراز داشت: از بدو شیوع کرونا تاکنون،۳۵۷۳ بیمار کرونایی در شهرستان داشته ایم و متاسفانه ۲۳۵ عزیز را نیز از دست دادیم و حدود ۲۸ درصد مرگ و میر کرونایی استان مربوط به دشتستان بوده که نشان دهنده روند کاهشی مرگ ومیر در شهرستان است.

فرماندار دشتستان از اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با محوریت محلات در سراسر شهرستان خبر داد.

نوروزی با اشاره به اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان بیان داشت:این طرح با محوریت محلات همگام با کل کشور در سراسر شهرستان دشتستان اجرا می شود.

فرماندار دشتستان افزود: این طرح، به نام بزرگ شهید والامقام   سپهبد حاج قایم سلیمانی مزین شده و انتظار داریم مجریان آن با تمام توان و عشقی که به شهید سلیمانی دارند پای کار بیایند و حماسه های ماندگار در قالب این طرح خلق کنند تا همیشگی شده و در اذهان مردم بماند.

نوروزی خاطرنشان کرد: این طرح را با سه کلید واژه مراقبت،نظارت و اصل ماجرا یعنی حمایت از اقشار آسیب پذیر و پرخطر در سطح شهرستان اجرا می کنیم.

فرماندار دشتستان با گلایه از برگزاری مراسم تشییع جنازه خلاف دستورالعمل ها در سطح شهرستان گفت: علیرغم تاکیدات مکرر،متاسفانه شاهد برگزاری تشییع جنازه های شلوغ در سطح شهرستان هستیم که خلاف پروتکلها و دستورالعمل های بهداشتی است و از متولیان امر می خواهم اقدامات قانونی مصوب شده را در این رابطه با جدیت بیشتری اجرایی نمایند؛ چون سلامت مردم قابل مدارا نیست.

نوروزی ابراز داشت: باید بدانیم که علیرغم ورود به وضعیت زرد،همچنان کرونا وجود دارد و اگر دستورات بهداشتی را جدی نگیریم باید منتظر عواقب ناگوار باشیم.

وی تصریح کرد:مصرانه از مردم شریف می خواهم از تجمعات پرهیز کنند چون امکان انتقال ویروس در تجمعات بیشتر است و خطر ابتلا به این بیماری مضاعف می شود.

رئیس شورای سلامت شهرستان دشتستان ابراز داشت: رعایت پروتکل های بهداشتی در ادارات و نهادهای شهرستان مطلوب بوده و امیدواریم در بانکها و دفاتر پیشخوان با نظارتها بیشتر رعایت پروتکلهای بهداشتی تقویت شود.

نوروزی افزود:نانوایی های شهرستان باید مانند قبل همچنان دستورات بهداشتی را رعایت کنند در غیر اینصورت قطع سهمیه آرد و برخورد قانونی در انتظارشان خواهد بود.

فرماندار دشتستان ضمن تبریک روز دانشجو خاطرنشان کرد:جهت رعایت دستورالعمل های بهداشتی،هیچگونه مراسمی بمناسبت این روز در سطح شهرستان برگزار نخواهد شد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دشتستان

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه