پنج شنبه, 07 مرداد 1400 - Thursday, 29 July 2021

سخن مردم" صبح روز چهارشنبه 21 آبان ماه هشتاد و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان به ریاست امام جمعه دشتستان حجت الاسلام و المسلمین حسن مصلح با حضور فتح الله نوروزی فرماندار دشتستان ، دکتر رضایی نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای فرهنگ عمومی درسالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد.

IMG 3613

مهین قاسمی"به گزارش سخن مردم" جلسه فرهنگ عمومی شهرستان به ریاست امام جمعه دشتستان حجت الاسلام و المسلمین حسن مصلح با حضور فتح الله نوروزی فرماندار دشتستان ، دکتر رضایی نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی ، زراعتگر معاون سیاسی امنیتی فرمانداری، سرهنگ غلامپور فرمانده سپاه ناحیه شهرستان ، سرهنگ ملکوتی جانشین فرماندهی انتظامی ، شنان پور مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ودبیر شورا ، بخشداران ، ائمه جمعه شهرها ، مدیران دستگاه های اجرایی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد.

IMG 3612

حجت الاسلام و المسلمین حسن مصلح امام جمعه دشتستان:

همکاری مسؤلین برای رفع مسائل و مشکلات اجتماعی در این دوران بسیار مهم است

در ابتدا امام جمعه دشتستان ضمن خوش آمد گویی به همه مسئولان و مدیران و گرامیداشت شهید سردار حاج قاسم سلیمانی، به اهمیت حضور مدیران در کنار مردم و بین مردم در این شرایط سخت اقتصادی و معیشتی و جنگ اقتصادی اشاره کرد و گفت : برای رفع مسائل و مشکلات اجتماعی در این دوران همکاری مسؤلین بسیار مهم است و می توانیم با ایستادگی و مقاومت و با غلبه بر دشمن از این مرحله عبور کنیم.

امام جمعه دشتستان درادامه افزود:سامانه ای فعال شده که پس از جلسه اسامی افراد شرکت کننده درجلسه، در آن بارگذاری شده و در تهران نیز قابل مشاهده است.

ایشان به مصوبات آموزشی با همکاری مسئولین و مردم تأکید کرد و افزود: در این شرایط کرونایی و کمبود بودجه باید برنامه هایی را با کمترین هزینه در دستور کار قرار دهیم و فضاهای معنوی بیشتری در جهت فاصله نگرفتن مردم از معنویات ایجاد نماییم.

مصلح همچنین پیشنهاداتی از جمله پخش اذان در ادارات و نهادها، تبلیغات سیار در سطح شهر برای اعیاد و شهادت ها، استفاده حداکثری در فضای مجازی برای تبلیغات، عیادت از بیماران و بازماندگان کرونایی از طریق تماس تلفنی و تبلیغات محیطی و ..... ارائه نمود.

IMG 3614

نوروزی فرماندار دشتستان:

عدالت اجتماعی و ظلم ستیزی دو محور اصلی نقش و جایگاه فرهنگ عمومی است

نوروزی فرماندار دشتستان به اهمیت و جایگاه فرهنگ و اولویت بر مسائلی همچون اقتصاد، جامعه و ... تأکید کرد و گفت : فرهنگ عمومی از سه حوزه ارزش ها عقاید، باورها و هنجارها تشکیل می شود و شامل تمامی فعالیت های مبتنی بر اندیشه است.

ایشان به جایگاه و نقش فرهنگ عمومی و عدالت اجتماعی و ظلم ستیزی که از محورهای اصلی است اشاره کرد.

نوروزی گفت: امروزه عدالت اجتماعی به راحتی محقق نمی شود مگر با تقویت و توسعه فرهنگ عمومی و استفاده از همه ظرفیت های آن ، نوروزی همچنین افزود: موجودیت همه انسان ها وابسته به فرهنگ عمومی است و در راستای تقویت زیرساخت های شهرستان اقدامات مؤثری باید انجام شود.

IMG 3615

دکتر رضایی نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی:

فرهنگ باید در خدمت حل مشکلات انقلاب اسلامی در چهارچوب گفتمان ولایت باشد

دکتر رضایی ضمن تشکر از حضور مدیران و مسئولان به سیاست ها و ابزارهای جنگ فرهنگی دشمن و مقابله با آن اشاره کرد و افزود : فرهنگ باید در خدمت حل مشکلات انقلاب اسلامی و در چهارچوب گفتمان ولایت باشد.

ایشان به آسیب های اجتماعی از جمله طلاق و اعتیاد و خدمت در جهت کم کردن این آسیب ها و راه حل برای آنان تأکید کرد.

دکتر رضایی گفت : برای اصلاح فرهنگ عمومی و استفاده از آن مهمترین اقدام به صحنه آوردن مردم است و از همه ابزارها باید استفاده شود.

ایشان به معماری شهر و آمیختگی آن با فرهنگ اسلامی اشاره نمود و افزود: زبان فارسی بخشی از هویت و تاریخ ماست و زبان رسمی ما می باشد و باید در حفظ آن تلاش کنیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان:

نبود اینترنت در بعضی از مناطق دشتستان

باقری مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان یکی از وظایف آموزش و پرورش را انتقال فرهنگ دانست و گفت : بیش از دو هزار بسته معیشتی و نوشت افزاری با کمک مسئولین و مردم در این شرایط به نیازمندان اهدا شده است.

وی با توجه به نبود اینترنت دربعضی ازمناطق دشتستان ،ازفرمانداردشتستان خواستار بازگشایی مدارس زیر ۲۵ نفر با رعایت پروتکل های بهداشتی در بخش هایی همچون بوشکان و ارم شد.

در ادامه عباس دهقان به اقدامات انجام شده و ارزنده در حفظ و نشر آثار دفاع مقدس اشاره نمود. وی به نقش شهرستان دشتستان در دفاع مقدس، تألیف کتب، شخصیت پردازی شهدا و .... اشاره کرد و افزود : برنامه هایی همچون مصاحبه با ایثارگران، تصویر نگاری یا دیوار نگاری شهدا، مستند سازی وقایع انقلاب اسلامی، برگزاری یادواره سرداران، برگزاری مراسمات ویژه دفاع مقدس، رونمایی از کتب دفاع مقدس و غیره انجام شده است.

IMG 3626

رئیس شبکه بهداشت ودرمان دشتستان:

رسانه ها مسائل خودکشی رامنتشرنکنند

دکترماریا خویش دوست رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ضمن انتقاد از بعضی رسانه ها گفت:متاسفانه بعضی ازرسانه ها درباره خودکشی مطالبی را منتشر می کنند که دراینجا لازم است بگویم دراین بحث ،خود شورای متشکل از افراد متخصص دارد و هیچ کسی نمی‌تواند نظرقطعی دهد وبهترآن است که مسائل مربوط به خودکشی دررسانه ها منتشر نشود،چون خود باعث آموزش به دیگران می شود.

IMG 3619

IMG 3617

IMG 3620

IMG 3622

IMG 3625

IMG 3628

IMG 3629

IMG 3638

IMG 3640

IMG 3642

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه