چهارشنبه, 10 آذر 1400 - Wednesday, 01 December 2021

نام ویاد اهلبیت (ع )همیشه باعث دوری ازمشکلات و آرامش در زندگی است/مداحی را پدر و مادرم که هر دو خادم اهلبیت(ع)هستند در من به وجود آوردند

IMG 3097

سخن مردم"کربلایی امیر مهدی رنجبر" یکی ازمداحان اهل بیت (ع)است که عشق و علاقه خود به مداحی رامدیون پدرومادرش که هر دو مداح و خادم اهلبیت(ع) هستند می داند....

گفتگو:ابوالفضل قاسمی

به گزارش سخن مردم"به مناسبت شهادت امام حسن عسکری (ع) درادامه گفتگوی اختصاصی ما را با کربلایی امیر مهدی رنجبر یکی ازمداحان اهل بیت (ع)شهربرازجان بخوانید:

بسم الله الرحمن الرحیم

یارب الحسین بحق الحسین اشف صدرالحسین بظهور الحجه

سلام و عرض ارادت دارم خدمت هم استانی و همشهریان عزیزم علی الخصوص دوست داران اهلبیت عصمت و طهارت(ع).

حقیر امیرمهدی رنجبر متولد شهر برازجان هستم، و از خدا شاکرم که در خانواده ای مذهبی،پیرو ولایت و دوست داراهلبیت(ع) متولد شده ام.

اکنون با شانزده سال سن در دبیرستان دکتر حسابی در پایه یازدهم مشغول به تحصیل هستم.

بحمدالله از همان ابتدا به دلیل اینکه پدرو مادرم هر دو مداح و خادم اهلبیت(ع) بودند، عشق و علاقه زیادی به مداحی داشتم و در همان سنین کم کودکی با مداحی هایی که در رسانه پخش می شد زمزمه می کردم.

IMG 3094

با عشقی که پدر و مادرم در من به وجود آوردند در سن ۵ سالگی در کلاس های مداحی استاد حسنیان شرکت کردم.

با تشویق و دعاهای خیر مادرم در سن ۶ سالگی تصمیم گرفتم که در کلاس های برادر و استاد عزیزم مسعود فرحناکی شرکت کنم که تا به امروز در محضر استاد درس پس می دهم و واقعا دستشون را می بوسم.

درکنار استاد عزیزم افراد دیگری همچون علی مهرآیین،مسئول هیئت محبان علی ابن ابیـطالب (ع) برازجان ،ودوستان عزیزم رضا اسفندیاری و علیرضا نبوی در پیشرفت حقیر در رشته مداحی کمک نمودند.

نام ویاد اهلبیت (ع )همیشه باعث دوری ازمشکلات و آرامش در زندگی است،واز خداوند بزرگ شاکرم که من را نوکر و خدمت گزار اهل بیت (ع) قرار داده، زیرا عشق به اهلبیت در حقیقت عشق به خداست.

توصیه من به نوجوانان و کسانی که مایل هستند در این عرصه قدمی بگذارند، نماز اول وقت است،واینکه مسیر، مسیر بسیار درستی است در این راه باید با افتخار الگویمان را اباعبدالله الحسین (ع) قرار دهیم.

اگر به صورت کلی بخواهم سبک های مداحی را خدمتتان توضیح دهم اولین مرحله نوحه و سرودخوانی است و بعد دعا وزیارت خوانی همچنین عصاره عرصه مداحی روضه خوانی است که در این زمینه مداح باید مطالعات زیادی را داشته باشد از جمله کتاب مقاتل مختصر امام حسین(ع)_لهوف سید ابن طاووس_تاریخ مختص حضرت زهرا (س)_زندگی چهارده معصوممداحی کامل است که در همه زمینه های بالا مهارت کافی را داشته باشد.

تصور صحنه عاشورا بسیار سخت است اصلا در ذهن انسان نمی گنجد که دشمنان امام حسین (ع) برای ثروت و هوس های زودگذر دنیوی دختر سه ساله ای را به بدترین شکل آزار می دادند ،یا اینکه یکی از دردناک ترین صحنه ها اینجاست که اباعبدالله الحسین (ع) برای شش ماهه رباب علی اصغر(ع) طلب آب می کند و درنتیجه با تیر سه شعبه علی اصغر (ع) را سیراب می کنند.

واقعه عاشورا داغ سنگینی را بر دل محبین اباعبدالله الحسین (ع) نهاده است.

اوایل، مداحی در مساجد محله و شهرستان دشتستان بود که در سال های بعد با کار ، تلاش و عنایت اهل بیت(ع) در هیئت های مختلف استان ، از حقیر دعوت به عمل می آمد.

در سال های آخر توفیق آشنایی با هیئت محبان علی ابن ابیطالب (ع) برازجان راداشتم که از خداوند شاکرم که بنده را با همچنین مجموعه بزرگی آشنا نموده...که علاوه بر مراسمات پرشوری که در سطح کشور برگزار می کنند در زمینه های فرهنگی و جهادی هم در حال فعالیت هستند.

بعد از ورود به هیئت به پیشنهاد برادرخوبم علیرضا نبوی و با همکاری دیگر دوستان تصمیم گرفته شد گروه سرودی با نام صدای انقلاب تاسیس شود که الحمداالله اینکار هم مورد استقبال بسیار زیادی از مردم در سطح استان و حتی کشور قرار گرفت،بنده افتخار می کنم که در کنار این برادران هیئتی مشغول به نوکری در استان اهلبیت (ع) هستیم.

تلخ ترین خاطره صبحگاه جمعه ۱۳دی ماه ۱۳۹۸ بودکه خبر شهادت حاج قاسم سلیمانی را اعلام کردند.

شیرین ترین خاطره برمی گردد به اربعین ۱۳۹۸ پای پیاده در مسیر بهشت نجف تا کربلا.

برخود لازم می دانم که از آقایان قاسمی(نشریه مردم جنوب) تشکر کنم که بنده را قابل دانستند.

همچنین از افرادی که در این راه به من کمک کرده اند الخصوص استاد همیشگیم مادر عزیزم قدر دانی می نمایم.

شکر خدا که در پناه حسینیم

التماس دعا

یاعلی مدد

(خادم الحسین امیرمهدی رنجبر)

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه