یکشنبه, 01 خرداد 1401 - Sunday, 22 May 2022

سخن مردم"آغاز بهره برداری رسمی از فاز اول پارک ساحلی لیان با حضور استاندار بوشهر ٬ معاون عمرانی استانداری ٬ فرماندار شهرستان بوشهر، رئیس شورای اسلامی شهر ٬ سرپرست شهرداری بندر بوشهرو جمعی از مسئولین اجرایی استان و اصحاب رسانه انجام شد.

WhatsApp Image 2020 09 03 at 10.29.37

به گزلرش سخن مردم"مهندس فردین خورشیدیان سرپرست شهرداری بندر بوشهر ضمن خوش آمدگویی به حاضرین   گفت: پارک ساحلی و گردشگری لیان با جاذبه‌های بکر و منظره طبیعی به‌عنوان یکی از بزرگترین و زیباترین پارک های ساحل خلیج فارس می باشد که هم اکنون فاز اول آن آماده بهره برداری است.

وی در ادامه عنوان نمود: با توجه به رویکرد مدیریت شهری در خصوص توزیع مناسب و عدالت محور امکانات در سطح شهر بوشهر و همچنین توجه به محلات جنوبی و ایجاد توسعه متوازن و توانمند سازی محلات کمتر برخوردار، اجرای فاز اول پروژه پارک ساحلی لیان در تابستان سال ۹۸ کلید خورد .

WhatsApp Image 2020 09 03 at 10.29.37 1

سرپرست شهرداری بندر بوشهر مساحت پارک ساحلی لیان بوشهر برای اجرای پروژه‌های گردشگری در فاز اول را ۲/۵هکتار عنوان نمود و گفت: در این پارک با جاذبه‌های بکر و منظره طبیعی و به‌عنوان بزرگترین و زیباترین پارک کنار خلیج فارس ضمن توسعه فضای سبز و تفریحی زیرساخت‌های لازم برای رفاه و آسایش گردشگران فراهم شده است.

خورشیدیان ضمن تقدیر از همه مدیران و افرادی که در تکمیل این پارک ساحلی نقش داشتند ابراز امیدواری نمود با تخصیص و تأمین اعتبار لازم انشاالله در آینده فازهای بعدی این پروژه عملیاتی شود‌.

این پارک به عنوان ظرفیت جدید گردشگری ساحلی با ایجاد محیطی شاد و مفرح در شهر بوشهر محسوب می شود که مردم و شهروندان عزیز می توانند برای گردش و تفریح به ویژه استفاده از دریا و قابلیت های آن بهره مند شوند .

فاز اول پروژه پارک لیان که توسط شهرداری بندر بوشهر با عنوان طرح ایجاد توسعه فضای سبز پارکهای عمومی شهر بوشهر عملیاتی شد کل مبلغ موافقت نامه ۱۴۲/۶۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال بوده که مبلغ ۹۰ میلیارد ریال پرداخت گردیده است‌‌.

بدیهی است در این پروژه خاکبرداری ٬ خاک ریزی و قلوه ریزی به حجم حدود ۲۰۰۰۰ مترمکعب، محوطه سازی به مساحت 1875مترمربع ، دیوارکشی به مساحت 1142مترمربع، اجرای فضای سبز به مساحت 4369مترمربع، احداث 8 چشمه سرویس بهداشتی 146مترمربع در بخش جنوبی و شمالی پارک ، اجرای 2621متر طول سنگ جدول، نصب پایه های روشنایی ٬ نصب نیمکت و سطل زباله و آلاچیق، انجام شد.

همچنین احداث طاق نما با سنگ بوشهری ، المان های بتنی ٬ احداث آمفی تئاتر ساحلی در بخش جنوبی پارک٬ طراحی و اجرای مسیر پیاده روی به مساحت ۳۲۰۰ متر مربع از دیگر مشخصات این پارک استواحد خبر و رسانه مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندر بوشهر

555

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه