یکشنبه, 06 آذر 1401 - Sunday, 27 November 2022

سخن مردم : انتقاد شدید ریاست شورای شهر برازجان از عملکرد ضعیف مسئولان کارخانه سیمان دشتستان در مبارزه و پیشگیری از بیماری کرونا

بنافی

کارخانه سیمان دشتستان در کجای این بحران قرار دارد؟

به گزارش سخن مردم : يكي از مناطقي كه در آن كمبود امكانات براي مبارزه با كرونا بي داد مي كند شهرستان دشتستان است.

بدون شك مردم دشتستان دقيقه به دقيقه اين لحظات را به خاطر خواهند داشت.

آيا دشتستاني كه سرشار از سودآوري براي پايتخت نشينان است بايد در چنين وضعيتي گرفتار شود؟

مدت هاست كه دود و آلايندگي كارخانه سيمان دشتستان اثرات مخربی برسلامت مردم و محیط زیست پیرامون خود دارد.

مدت هاست وجود کارخانه سیمان دشتستان به منبعی عظیم درآمدی برای پایتخت نشینان بدل گشته است. آیا وقت آن نرسیده که آقایان دین خود را به این مردم دردمند ادا کنند؟

آیا پرپر شدن مردم شریفٍ، نجیب و صبور دشتستان نمی تواند دلیل موجهی برای به میدان آمدن آنها باشد؟

اختصاص درصد ناچیزی از درآمد عظیم این کارخانه می تواند کمک شایانی به نهاد های درگیر در کنترل این بحران کند. در چنین شرایطی با کمال تاسف باید اعلام کنم تا کنون، کارخانه سیمان دشتستان قدمی در جهت بهبود شرایط و کنترل بحران بر نداشته است.

چنین موردی باید تبدیل به یک مطالبه عمومی شود چراکه اگر وجود یک محیط صنعتی که اثرات مخرب زیست محیطی اش زبانزد خاص و عام است، نتواند در چنین شرایط بحرانی گره گشا باشد پس به چه دردی می خورد؟ آیا کارخانه سیمان دشتستان بنا شده تا تنها جیب پایتخت نشینان را از منابع مالی سیر آب کند؟

اینجانب به نمايندگي از همكارانم در شورای اسلامی شهر برازجان به مسئولين كارخانه سيمان دشتستان توصيه مي كنم تا هرچه سریعتر به ميدان بيايند. اختصاص درصدی از درآمد این کارخانه برای کنترل بحران کرونا وظیفه آنها و حق این مردم است.

مسولان کارخانه سیمان در سالهای ۸۷و۸۸و۸۹که باید مبلغ ۵میلیاردتومان حق آلایندگی خودراکه درکمیسیون ماده ۷۷ رای آن صادرشده باید پرداخت می کردندکه متاسفانه تاهنوزهیچ اقدامی صورت نگرفته است و پنج میلیاردسیزده سال پیش حق مردم شهرستان دشتستان به کجا رفته است اگراین مبلغ درهمان زمان پرداخت می شد چه کارهای عمرانی وخدماتی برای مردم نجیب وشریف می شد انجام دادآیااین پول بعدازسالهادیگرارزش ریالی خودراازدست نداده است انتظارمی رودمسولان کارخانه سیمان دشتستان به فکربدهی خودباشندبنده به نمایندگی ازمردم شریف وبزرگوار این مطالبه به حق راتارسیدن به نتیجه مطلوب پیگیری خواهم کردوذره ای از حق قانونی مردم کوتانخواهیم آمد

بنافی -  رئیس شورای اسلامی شهر برازجان

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه