شنبه, 05 آذر 1401 - Saturday, 26 November 2022

سخن مردم"آئین تجلیل از خبرنگاران استان بوشهرتوسط خانه مطبوعات استان واداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان بوشهردرسالن اجتماعات مجتمع فرهنگی 9دی با حضوراصحاب رسانه برگزارشد.

IMG 4846

به گزارش سخن مردم"این مراسم با حضور دکتر محمد خدادی معاون امورمطبوعاتی واطلاع رسانی وزارت فرهنگ وارشاداسلامی،مسئولین استان برگزارشد.

IMG 4457IMG 4454

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر:نقش ایجاد امید و امیدآفرینی باید در اولویت حوزه رسانه باشد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در این آیین گفت: نقش و تاثیرگذاری فعالان رسانه و مطبوعات در آگاهی بخشی بر هیچ کس پوشیده نیست که این تلاش گران با کار شبانه روزی مردم را در جریان تازه ترین اطلاعات پیرامون خود قرار می دهند.

IMG 4475

فاطمه کرمپور افزود: خبرنگاران، اطلاع رسانی در تمام حوزه ها را وظیفه خود می دانند و این مهم در جهت ایرانی آباد است.

وی اظهار کرد: در شرایط کنونی کشور نقش ایجاد امید و امیدآفرینی باید در اولویت حوزه رسانه باشد.

کرمپور بیان داشت: امروزه تکنولوژی و رشد تکنولوژی و نقش اطلاع رسانی توسط خبرنگاران پررنگ تر شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با عرض تبریک روز خبرنگار به فعالان این عرصه، عنوان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده هر پیشنهاد جهت همکاری و استفاده از طرح ها و ایده های نو می باشد.

مدیر خانه مطبوعات کشور و استان بوشهر:١٢١ رسانه در استان بوشهر فعال هستند/راه اندازی موزه مطبوعات جنوب کشوردربوشهر

مدیر خانه مطبوعات کشور و استان بوشهر نیز گفت: روز خبرنگار فرصت مناسبی برای تجلیل از خبرنگاران و فعالین عرصه خبر است که یک سال را بدون هیچ چشم داشت و با سختی های فراوان خبرها را به بهترین شکل ممکن انعکاس داده اند.

IMG 4506

مازیار هوشمند اظهار داشت: استان بوشهر با داشتن روزنامه طلوع و چاپخانه علوی از دیرباز در حوزه مطبوعات و رسانه جزء فعالین بوده است.

وی با بیان اینکه ١٢١ رسانه در استان بوشهر فعال هستند که ١١٠ رسانه حقیقی و مابقی آن در حوزه دولتی فعالیت می کنندخاطر نشان کرد:موزه مطبوعات جنوب کشور با دستور معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بوشهر احداث می‌شود.

هوشمند با اشاره به اینکه ذائقه و انگیزه جامعه به رسانه الکترونیک است، افزود: استان بوشهر با داشتن ٦٥ رسانه مکتوب به عنوان پیشتاز نسبت به دیگر رسانه است که شامل ٢ روزنامه فعال، یک روزنامه در حال انتشار، ٥٣ پایگاه خبری و ٤ نشریه الکترونیک می باشد.

وی تصریح کرد: فعالیت در حوزه رسانه های مکتوب استان روند خوب و مثبتی دارد که به دلیل دارا بودن نوار مرزی استان در صورت امکان باید حمایت ویژه در این زمینه انجام شود.

هوشمند تصریح کرد: حضور ١ رسانه استان در بین ١٠ روزنامه برتر استانی و منطقه ای گواه و نشان از جایگاه مطبوعات و رسانه در این استان دارد.

وی در ادامه به آگهی های ثبتی پرداخت و افزود: در مقطعی بخش اعظم آگهی های نفتی به نشریات خارج از استان اختصاص یافته که امیدوارم ضمن تشکر از همراهی مسئولین در این راستا، نگاه ویژه ای به این مهم صورت گیرد.

مدیر خانه مطبوعات کشور در پایان به فعالیت های انجام شده خانه مطبوعات استان در طول مدت یکسال گذشته پرداخت.

معاون مطبوعاتی کشور:متن هر رسانه برند، نشان و قدرت آن رسانه باشد

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز چهارشنبه در جشن روز خبرنگار ضمن تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه با بیان اینکه کار رسانه چیزی جز عشق نیست اظهار داشت :عکاسانی که هیچ وقت عکس خودشان نیست وخبرنگارانی که خبر خودشان نیست درواقع اینها انسانهای فداکاری هستند که فقط با عشق کار می کنند ودوست دارند اخبار دیگران را منتشر کنند.

ایشان درادامه گفت:ایران بیشتر از تعداد کل کشورهای اتحادیه اروپا خبرگزاری دارد  : ۵۰ کانال صداو سیما، ۴۱ خبرگزاری و۳۰۰ روزنامه در کشور فعالیت می‌کنند.

IMG 4698

خدادی اضافه کرد: خواننده کارفرمای رسانه و رسانه مجری خواننده است وما باید از خواننده به رسانه برسیم برای این کار محتوای رسانه باید متناسب با نیاز خواننده باشد و باید دید اطلاعات تهیه شده مورد نظر کارفرمااست.

وی یادآور شد: محتوای رسانه باید مبین اسم آن باشد و به قدری در متن تسلط داشته باشد که متن هر رسانه برند، نشان و قدرت آن رسانه باشد.

معاون مطبوعاتی خاطرنشان کرد: امسال سه هزار خبرنگار از طریق صندوق هنرمندان و روزنامه نگاران در سطح کشور بیمه و مشغول مذاکره برای افزایش تعداد این جمعیت هستیم.

خدادی تاکید کرد: باید تلاش شود نظام واقعی جریان اقتصاد رسانه را به رسانه برگرداند تا رسانه ها ماندگار شوند.

وی در خصوص هویت رسانه یادآورشد: قانون سازمان نظام رسانه ای به هر دلیلی دچار مشکل شده که باید تلاش کرد این قانون به سرانجام برسد.

خدادی گفت: امروز با اختلال تولید اطلاعات روبه رو هستیم که به اسم خبرنگار بد نیوز و شایعه تولید و مورد سواستفاده و به ندرت موجب باج خواهی می شود این آفتی است که با آن مواجه هستیم ولی با قدرت اعلام می کنیم که رسانه و خبرنگار فاسد و رسانه و خبرنگار رانت خوار در کشور نداریم.

وی تاکید کرد: نسخه اصلی امنیت شغلی خبرنگاران اقتصاد رسانه است که در گرو زنده کردن عرضه و تقاضا، بردن هزینه اطلاعات در سبد هزینه خانوار است، کارفرما بودن خواننده،کارکرد رسانه از تبلیغ به شبیه سازی و تبیینی است.

خدادی گفت: برای حفظ چرخه قدرت رسانه‌ای کاغذ امروز به اندازه دارو برای ایران حیاتی است درهمین ارتباط ۴۰ میلیون دلار تخصیص داده شده است و تا کنون چهار هزار تن کاغذ توزیع و ۱۸ هزار تن تامین ارز شده و به مرور در اختیار اصحاب رسانه قرار می‌گیرد.

معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: رسانه محل اعلام موضوع نیست و اگر معضلی در جامعه دیده شده باید به همراه موضوع برویم.

عبدالکریم گراوند دراین آئین گفت: خورشید مطبوعات کشور ازاستان بوشهر طلوع کرد

استاندار بوشهر نیز گفت: رسانه‌ها در زمان جنگ جاده صاف کن تحریم‌ها بودند و نقش آنها قابل کتمان نیست و همانطور که در دفاع از حریم ولایت رسانه‌ها کار کردند در حوزه امید آفرینی و کارآمدی نظام نیز باید با برنامه‌های خوب دشمن را مایوس کنند.

IMG 4854

عبدالکریم گراوند دراین آئین گفت: خورشید مطبوعات کشور ازاستان بوشهر طلوع کرد و خوشحال هستیم که معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با راه‌اندازی موزه مطبوعات جنوب کشور در بوشهر موافقت کردند.

وی اضافه کرد: آن چیزی که جامعه مطبوعات را رنج می‌دهد تبعیض و بی‌عدالتی است که انتظار می‌رود این بی‌عدالتی در توزیع کاغذ در سطح کشور پایان یابد.

در ادامه از پیشکسوتان عرصه مطبوعات و رسانه، مدیر مسئولان نشریات و پایگاه های خبری، خبرنگاران و خانواده های شهید شاهینی و حاجیان تجلیل به عمل آمد.

IMG 4479

IMG 4540

IMG 4560

IMG 4633

IMG 4877

IMG 4668

IMG 4741

IMG 4758

IMG 4789

IMG 4776

IMG 4811

IMG 4820

IMG 4846

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه