پنج شنبه, 10 آذر 1401 - Thursday, 01 December 2022

سخن مردم"کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: مردم شهرستان دشتستان استان بوشهر روز گذشته با تحمل گرمای ۴۹ درجه، براساس پیش بینی ها خود را برای روبرو شدن با دمای ۵۰ درجه روز چهارشنبه آماده می کنند.
پیام مساعدی در گفت و گو با ایرنا افزود: طبق بررسی نقشه‌های هواشناسی انتظار می‌رود در روزهای پایانی هفته دمای هوا در برخی نقاط استان بوشهر از جمله دشتستان و دشتی به ۵۰ درجه سلسیوس برسد.
وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته شهر برازجان مرکز شهرستان دشتستان دمای ۴۹ درجه را تجربه کرد و گرمای هوا در شهرهای اهرم و خورموج نیز به ۴۸ درجه رسید.
مساعدی ادامه داد: دیلم و جم نیز به ترتیب دمای ۴۶ و ۴۵ درجه را تجربه کردند و کمترین میزان دما نیز به میزان ۲۸ درجه در جم رقم خورد.
وی اظهارداشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده آرامش نسبی جو و دریا طی امروز است اما از بامداد فردا (چهارشنبه) تا پایان هفته جاری به سبب افزایش سرعت وزش باد شمال غربی خلیج فارس بویژه سواحل شمالی و مرکزی استان مواج و متلاطم است.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و در برخی نقاط مه رقیق صبحگاهی پیش بینی شده است.
مساعدی اضافه کرد: در این مدت در ارتفاعات گاهی افزایش ابر و از بامداد فردا در مناطق شمالی و مرکزی استان همراه با وزش باد و احتمال گرد و خاک پیش بینی شده است.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: برای ۲۴ ساعت آینده جهت وزش باد بطور غالب شمال غربی تا جنوب غربی و گاهی شمال شرقی با سرعت ۸ تا ۲۸ کیلومتر در ساعت و گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و از بامداد فردا در قسمت‌های شمالی و مرکزی گاهی تا ۴۶ کیلومتر در ساعت پیش بینی می‌شود.
مساعدی ادامه داد: در این مدت ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۶۰ گاهی ۹۰ سانتی متر و از بامداد فردا در قسمت‌های شمالی خلیج فارس گاهی تا ۱۵۰ سانتی متر می رسد.
وی اضافه کرد: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۴:۲۰ بامداد، جزر اول ۰۹:۳۶، مد دوم ۱۵:۰۸ و جزر دوم ۲۲:۰۴ خواهد بود.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه