پنج شنبه, 10 آذر 1401 - Thursday, 01 December 2022

سخن مردم"فراخوان چهارمین جشنواره رسانه ای ابوذر در نشستی با حضور نخبگان و فعالان رسانه در سالن جلسات شهید عاشوری دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر تشریح شد.

resized 1948037 522

به گزارش سخن مردم" مسئول سازمان بسیج رسانه استان بوشهر در این نشست ضمن ارائه گزارش کوتاهی از نحوه برگزاری این جشنواره در سال های گذشته، گفت: جشنواره رسانه ای ابوذر با هدف توسعه، تعمیق و نهادینه سازی گفتمان انقلاب اسلامی و شناسایی، توانمندسازی فعالان عرصه رسانه در سطح استان و ایجاد بستر مناسب در جهت هم افزایی و ارتباط بیش تر فعالان رسانه با هم دیگر برگزار می شود.

resized 1948034 831

عبدالله نجفی حساس کردن مسئولان برای حلّ معضلات را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره عنوان و افزود: برگزاری این جشنواره فرصت مناسبی برای نقش آفرینی دغدغه مندان عرصه رسانه و حرکت در مسیر ارتقای کیفی آثار منتشر شده در رسانه ها است که در آن از فعالان عرصه رسانه تجلیل و تقدیر به عمل می آید.
وی در ادامه به موضوعات جشنواره اشاره و اظهار کرد: این جشنواره با موضوعات کشوری «مبارزه با آسیب های اجتماعی»، «بسیج و حوزه های اقدام»، «بصیرت و دشمن شناسی»، «خدمات اجتماعی و محرومیّت زدایی»، «مسائل صنفی خبرنگاری»، «مقاومت و دفاع مقدّس» و «اقتصاد مقاومتی» برگزار می شود.
مسئول سازمان بسیج رسانه بوشهر «مصرف بهینه برق»، «سازگاری با کم آبی» و «اخلاق و حقوق شهروندی» را از موضوعات استانی این جشنواره عنوان و تأکید کرد: امسال با هماهنگی هایی که با تیم اصلی تصمیم گیرنده جشنواره در تهران داشتیم تلاش کردیم موضوعات استانی را به مشکلاتی اختصاص دهیم که گریبان گیر جامعه امروز ماست و به دلیل اهمیّتی که این موضوعات دارند تصمیم داریم در جشنواره سال آینده نیز از آن ها به عنوان موضوعات جشنواره استفاده کنیم.
نجفی از ایجاد تغییر در قالب آثار ارسالی به جشنواره نسبت به سال های گذشته خبر داد و تصریح کرد: آثار جشنواره امسال در قالب های «تیتر»، «خبر»، «گزارش»، «عکس»، «گرافیک»، «کاریکاتور»، «موشن گرافی»، «مستند» و «فیلم» مورد داوری قرار می گیرد که در جشنواره سال گذشته این محدودیّت وجود داشت که فقط آثار رسانه ها اجازه شرکت در جشنواره را داشتند امّا امسال بخش آزاد نیز به جشنواره اضافه شده است به این صورت که اگر کسی اثری را تولید کرده و حتّی در رسانه ای نیز منتشر نشده باشد می تواند در این جشنواره شرکت کند.
وی خاطرنشان کرد: علاقه مندان می توانند آثار مربوط به بازه زمانی 1396/09/21تا 1397/09/21 را جهت شرکت در این جشنواره تا تاریخ 1397/09/29به ایمیل دبیرخانه جشنواره رسانه ای ابوذر ارسال کنند.بسیج

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه