یکشنبه, 03 مهر 1401 - Sunday, 25 September 2022

سخن مردم"مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان گفت: در مرحله استانی طرح تعالی مدیریت 3 مدرسه دشتستان رتبه ممتاز استانی کسب نمودند.

0eqv_4295817_8415.jpg

به گزارش  سخن مردم"روابط عمومی آموزش و پرورش دشتستان، سید حسن لواسانی فرد صبح امروز در تشریح نتایج ارزیابی طرح تعالی مدیریت مدرسه اظهار داشت: طرح تعالی مدرسه با نگاه به سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش و توجه ویژه به مدرسه محوری با رویکردی برنامه محور سعی در تعالی بخش به تمام ارکان نظام آموزشی و به خصوص مدارس دارد.

وی گفت: طرح تعالی مدیریت مدرسه سعی دارد با افزایش و شناخت توانایی های فردی و شغلی به همه عوامل مدرسه مسیر تعالی آموزشی و تربیتی را در مدارس ایجاد و در ابتدا مدیران با یک برنامه و خود ارزیابی دقیق با شناسایی کمبودها و مشکلات سعی در برطرف نمودن نواقص موجود می نمایند.

این مقام مسئول افزود: در راستای طرح تعالی مدیریت مدرسه، 24 مدرسه دشتستان در دوره متوسطه اول و دوم مورد ارزیابی تیم های ارزیابی شهرستانی و استانی قرار گرفته اند که در این ارزیابی محورهای چون ارتباط با اولیا و دانش آموزان و داشتن اهداف تعالی بخش و برنامه محور توسط مدیران مورد ارزیابی قرار گرفت.

لواسانی فرد در ادامه ضمن اشاره به تلاش های ارزیابان و نظارت دقیق آنان گفت: از میان مدارس ارزیابی شده 6 مدرسه با کسب بیشترین امتیازات به مرحله استانی راه پیدا نمودند که در مرحله استانی با ارزیابی تیم های داوری استانی 3 مدرسه شهرستان دشتستان موفق به کسب رتبه ممتاز و راه یابی به مرحله کشوری شدند.

لواسانی فرد با اشاره به تلاش های مدیران مدارس متوسطه اول و دوم در اجرای برنامه تعالی مدیریت مدرسه در سال تحصیلی گذشته گفت: امیدواریم در سال تحصیلی جدید با تلاش های ارزنده همه عوامل اجرایی و ستادی همچنین مدیران مدارس این برنامه به شکلی شکوفاتر مورد اجرا قرار گیرد و همه مدارس دشتستان از ممتازین این طرح واقع شوند.

مدیر آموزش و پرورش دشتستان همچنین با اشاره به هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم گفت: ثبت نام دانش آموزان پایه دهم از امروز بر اساس اولویت های هدایت تحصیلی آغاز و مدیران مدارس بر اساس محدوده های جغرافیایی تعیین شده ثبت نام را انجام خواهند داد.

لازم به ذکر است مدارس هاجر ، شاهد ثاراله و کاردانش هنر رتبه های ممتاز استانی و راه یابی به مرحله کشوری برنامه تعالی مدیریت مدرسه را کسب نمودند.

همچنین مدارس شاهد بقیه اله، شاهد ثاراله، بنت الهدی، هاجر، کاردانش علم و صنعت و کاردانش هنر رتبه های برتر شهرستانی را کسب نموده و به مرحله استانی راه یافته بودند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه