پنج شنبه, 05 ارديبهشت 1398 - Thursday, 25 April 2019

سخن مردم"رئیس مجمع طلاب و روحانیون حوزه علمیه قم گفت: شهید عاشوری نسبت به امور مردم حساسیت زیادی داشت و حل مشکلات مردم را از الزامات زندگی خود دانسته و گره گشایی از مشکلات مردم نیز از خصوصیات بارز اخلاقی این روحانی مبارز بود.

gb6a_1-204.jpg

به گزارش سخن مردم" حجت الاسلام علی اکبر حسینی نژاد در آئین چهلمین سالگرد حجت الاسلام شهید ابوتراب عاشوری پرچم دار انقلاب اسلامی در استان بوشهر که در چغادک برگزار شد با اشاره به اینکه از ۱۷ سالگی شاگرد این روحانی مبارز بوده ام، اظهار داشت: همه ارتباطات اجتماعی، رفتار، گویش وحالات روحانی ومعنوی، حساسیتی که نسبت به بیت المال داشت و…. شهید عاشوری برای ما الگو بود.

مردم حلال مشکلات خود را شهید ابوتراب عاشوری می دانستند

رئیس مجمع طلاب و روحانیون حوزه علمیه قم با بیان اینکه مردمی بودن از خصوصیات بارز این شهید عالیقدر بود و مردم حلال مشکلات خود را شهید عاشوری می دانستند، اضافه کرد: شهید عاشوری نسبت به امور مردم حساسیت زیادی داشت و حل مشکلات مردم را از الزامات زندگی خود می دانست و با وجود اینکه ممنوع المنبر بود، مسجد خیابان سنگی شهربوشهر با حضور وی مملو از جمعیت بود که نشان از علاقه زیاد مردم به این روحانی می باشد.

گره گشایی از مشکلات مردم از خصوصیات بارز اخلاقی این روحانی مبارز بود

معاون آستان حضرت معصومه(س) با اشاره به اینکه در موقع شهادت، این روحانی عالیقدر در فقر بسر می برد؛ چراکه همه داشته هایش را خرج مردم نموده بود، افزود: گره گشایی از مشکلات مردم از خصوصیات بارز اخلاقی این روحانی مبارز بود و در این راستا دفاع از حق مردم را از وظایف خود می دانست که از همین رو امکان نداشت که شهید عاشوری در مجلسی نباشد و یک ساواکی صدای وی را ضبط نکند.

تحصیل علوم دینی شهید ابوترات عاشوری در سن ۱۲ سالگی قابل تامل است

حجت الاسلام محمدرضا عاشوری نیز در این آئین به تشریح فعالیت ها و مبارزات این روحانی گرانقدر پرداخت و گفت: شهید ابوترات عاشوری نوجوانی ۱۰ الی ۱۲ ساله بود که جهت تحصیل علوم دینی در شرایطی سخت؛ رهسپار خارج از کشور و نجف شد که این روحیه و معنویات در سنین نوجوانی و در نبود امکانات، بسیار قابل تامل می باشد.

آیت الله حکیم به شهید عاشوری از سخنرانان برجسته نجف؛ لقب (دُر نجف) داده بود

فرزند حجت الاسلام شهید ابوتراب عاشوری با بیان اینکه شهید عاشوری بار علمی و معنوی بسیاری داشت که مورد توجه مراجع نجف قرار گرفته بود؛ اضافه کرد: شهید عاشوری یکی از سخنرانان برجسته نجف بود و آیت الله حکیم که از نفوذ کلام و تاثیرگذاری وی با اطلاع بود به شهید عاشوری لقب (دُر نجف) داده و از وی خواست که در منطقه خود به تبیلغ بپردازد.

شهید عاشوری از سال ۴۲ الی ۵۷ زیر نظر ساواک بود

وی با اشاره به اینکه از سال ۴۲ الی ۵۷ شهید عاشوری زیر نظر ساواک بوده است، اظهار کرد: به دلیل تاثیر گزاری شهید عاشوری بر مردم؛ تمام گزارش هایی که از شهید عاشوری تهیه می شد مستقیما به ساواک تهران ارسال می شده و دستور کشتن وی نیز از تهران صادر شده که با حضور تعداد زیادی سرباز از نیروی هوایی و شهربانی به شکلی مظلومانه به فیض عظیم شهادت نائل آمد.

اشرافیت وارتباطات سیاسی شهید عاشوری ستودنی است

این فرزند شهید با بیان اینکه خداوند لطف بزرگی به این شهید کرد و بعد از چهلمین روز شهادتش انقلاب به پیروزی رسید، عنوان کرد: درسال ۵۷ دو سخنرانی مهم در خصوص استیضاح امامی ایراد شد که یکی توسط شهید مفتح در تهران بود و دیگری توسط شهید عاشوری در بوشهر انجام شد که نشان از اشرافیت زیاد این روحانی مبارز به مسائل و ارتباطات سیاسی می باشد./چغادک نیوز

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

خبرهای ویژه