شنبه, 09 مهر 1401 - Friday, 30 September 2022

سخن مردم"رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از انجام بیش از ۵۰ هزار دیالیز در طول یک ماه در استان بوشهر خبر داد.

به گزارش سخن مردم"به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر سعید کشمیری در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از ۱۰ دستگاه جدید دیالیز در بخش دیالیز بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان اظهار گفت: با اهتمام دولت تدبیر و امید به حوزه سلامت و اجرای طرح تحول نظام سلامت، شاهد افزایش خدمات‌رسانی به مردم در این حوزه بوده‌ایم.

07

دکتر کشمیری افزود: توسعه زیرساخت‌های حوزه سلامت، از برنامه‌های خوب وزارت بهداشت بوده و امیدواریم این روند توسعه در همه حوزه‌های سلامت ادامه داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از اضافه شدن ۱۰ دستگاه جدید دیالیز به بخش دیالیز بیمارستان برازجان خبر داد و ابراز داشت: این دستگاه‌ها از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های جهان هستند و حدود ۱۰ میلیارد ریال برای خرید آن‌ها هزینه شده است.

دکتر کشمیری خاطرنشان کرد: شهرستان دشتستان دارای ۱۲۰ بیمار دیالیزی می‌باشد که به‌صورت میانگین روزانه ۵۰ بیمار به بخش دیالیز بیمارستان برازجان مراجعه می‌کنند و قبل از راه‌اندازی دستگاه‌های جدید، نسبت بیمار و دستگاه، ۶ به یک بوده که با راه‌اندازی دستگاه‌های جدید این نسبت ارتقا یافته و ۴ به ۱ می‌شود.

وی از انجام ماهیانه بیش از ۵۰ هزار دیالیز در استان بوشهر خبر داد و افزود: ماهیانه، بیش از ۵۰ هزار دیالیز در استان بوشهر انجام می‌شود و هزینه هر دیالیز نیز ۳ میلیون ریال است و انجام آن برای بیماران نیز رایگان می‌باشد.

کشمیری با اشاره به عمل پیوند کلیه در استان ابراز داشت: درگذشته بیش از ۴۰۰ عمل پیوند کلیه در استان انجام‌شده است و از دیالیز خلاص شده‌اند و امیدواریم بافرهنگ سازی در زمینه تغذیه سالم و تحرک بدنی بیشتر، از آمار بیماران دیابتی و دیالیزی کاسته شود

گفتنی است، در مراسم افتتاح ۱۰ دستگاه دیالیز بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان، رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و هیات همراه، فرماندار دشتستان، رییس و معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، مدیر و جمعی از کارکنان بیمارستان شهید گنجی برازجان حضور داشتند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه