شنبه, 27 دی 1399 - Saturday, 16 January 2021

سخن مردم"مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: نانوایی های شهر برازجان مرکز شهرستان دشتستان در اقدامی قابل تحسین عرضه پلاستیک همراه با فروش نان را حذف کرده اند که این کار باید در سایر اصناف و دیگر شهرها نیز الگوبرداری شود.

به گزارش ایرنا، حسین دلشب روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: اقدام صنف نانوایان شهر برازجان همزمان با روز جهانی زمین پاک انجام شد که کنشی زیست محیطی و بسیار ارزشمند است.

وی بیان کرد: هرساله دوم اردیبهشت ماه با واقعه روز جهانی زمین پاک همراه است که امسال شعار جهانی این روز ' نه به کیسه های پلاستیکی' انتخاب شده است.

دلشب ادامه داد: این ابتکارعمل نانوایی های شهر برازجان یک تصمیم عمیق زیست محیطی است که باید از تصمیم گیران آن قدردانی شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در باره اهمیت این تصمیم گیری فرهنگی زیست محیطی در شهرها افزود: حجم بسیار عظیمی از آلودگی های محیطی بر اثر مصرف بی رویه پلاستیک در زندگی روزمره شهروندان به وجود آمده است.

وی بیان کرد: مصرف طولانی مدت از کیسه های پلاستیکی به روال فرهنگی نامیمونی تبدیل شد که پیامد آن چیزی جز ازبین رفتن طبیعت و محیط پیرامون نبوده است به همین دلیل از هر تصمیم جمعی برای کاستن از میزان مصرف این ماده باید استقبال و قدردانی کرد.

دلشب افزود: سایر اصناف و دیگر شهرهای استان بوشهر می توانند از این خلاقیت و تصمیم زیست محیطی بهره ببرند و این تصمیم سازی را برای کاهش هرچه بیشتر استفاده از کیسه های پلاستیکی در دستور کار قرار دهند.

وی یادآور شد: اداره کل محیط زیست استان بوشهر برای کاهش مصرف پلاستیک در نوروز امسال بیش از 2 هزار پلاستیک تجدید پذیر ویژه جمع آوری زباله در این استان توزیع کرد.

دلشب ادامه داد: شمار قابل توجهی نیز کیسه های پارچه ای ویژه نان توسط اداره کل محیط زیست استان بوشهر تهیه شده که بزودی در این استان توزیع می شود

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

دیدگاه‌ها  

0 #1 یوسف 1397-02-03 14:43
افرین ودرودبرکسانی که چنین تصمیمی گرفتن پلاستیک سرطان زاست خصوصانان داغم داخلش بذاری بجاش کیسه های پارچه ای استفاده بشه
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه