دوشنبه, 03 آذر 1399 - Monday, 23 November 2020

سخن مردم"بیست و نهمین مراسم یادبود «شهید صادق گنجی» سفیر فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاکستان پنجشنبه 3 بهمن ساعت 9 صبح با حضور خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس ،ومسئولان در کانون امام خمینی (ره) برازجان برگزار شد.

IMG 89871

ابوالفضل قاسمی "به گزارش سخن مردم" مهندس سید عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه شهید صادق گنجی مصداق کامل رزمنده بدون مرز است افزود:این شهید هم رزمنده و اهل مجاهدت و مبارزه بود ایشان برای کار فرهنگی، برای آگاهی بخشی، برای بصیرت افزایی به پاکستان رفت و می دانست که با رفتن به آنجا چه خطراتی را باید بپذیرد تا بتواند با نیروهای تکفیری مبارزه نماید و کار فرهنگی خود را انجام دهد .

وی افزود: رزمنده بدون مرز تعبیر رهبر معظم انقلاب خطاب به شهید سردار سلیمانی بود که دراین برهه خاص زمانی که عده‌ای تلاش کردند با تبلیغات فراوان شعار نه غزه و نه لبنان را جابیندازند مطرح شد.

شهید صادق گنجی هم رزمنده بود به معنای واقعی واهل مجاهدت ومبارزه بود ،همان موقع که سن کمی داشت چه قبل از انقلاب و چه در دوران دفاع مقدس و حضور در جبهه‌ها و چه در کار‌های فرهنگی در پاکستان تلاش می‌کرد.

امروز دنیا نگاه می کند که ببیند مردم ایران خسته شده اند یا نه،اماوقتی دشمن این حضور مردم را در تمامی صحنه ها می بیند، نا امید می شود. من صمیمانه از همه شما مردم، خانواده شهیدصادق گنجی و مادر بزرگوار ایشان سپاس گذاری می کنم.

IMG 89721

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: این چهره برجسته انقلاب با همه وجود خود برای کار جهادی رفته بود و منشاء تحولات بزرگی در جامعه اسلامی آن روز پاکستان بود ،در این مدت در پاکستان توانست زبان اردو را بیاموزد .

ضرغامی ادامه داد :فردی مثل شهید گنجی هم مصداق مدادالعلما است با این توانایی فکری وهم شهید این راه ورزمنده مجاهد، که در سن ۲۳ سالگی این ماموریت را شروع و در سن ۲۷ سالگی به شهادت می رسد .

ایشان با بیان اینکه شهید گنجی یک افتخار ملی وجهانی است اظهارداشت: وی در مدت زمان ۴ سال عمر خود کارهای شایسته ای از خود نشان داد، وی محقق، نویسنده و سخنوری توانا بودویک بازیگر موثرجهانی درحوزه فرهنگی است وازنظرروحی وروانی هم مثل رزمنده خط مقدم دفاع مقدس است و آن قدر در دوره ماموریت خود خوب کار کرده بود که لشکرکفر و ایادی استکبار او را دشمن بزرگی برای خود می‌دیدند و با وجود پایان یافتن دوره کاری او در پاکستان از ترس نفوذ او در دل مردم تصمیم به ترور او گرفتند.

IMG 8817

ایشان همچنین در خصوص شهید سردار سلیمانی با اشاره به اینکه شهید قاسم سلیمانی فراجناحی بودتصریح نمود: وی اعتقاد داشت که محور همه کار‌ها شخص رهبر است و با همه وجود عمل می‌کرد و می‌گفت «من سربازم» ولی با این تشییع ۲۵ میلیون نفری سردار شهید اسلام سیل این جمعیت به صورت گسترده،دشمن نیز امروز فهمیده که شهید سلیمانی از سردار سلیمانی براش خیلی خطرناکتر شده است،شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی آنقدر پر برکت بود که دنیا را تکان داد.

IMG 8974

IMG 89471

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درادامه گفت:تبریک می گویم به شما مردم برازجان ودشتستان واستان بوشهرکه بزرگانی داشتید مثل رئیسعلی دلواری که همیشه نامش با فضائل ایران واسلام آمیخته است واما بعدازانقلاب فردی مثل شهید صادق گنجی اینها ستاره های نوظهوری هستند و راه رزمنده های بدون مرز را برای کشورروشن کردند که اوج آن شخصیتی چون حاج قاسم سلیمانی است.

ضرغامی درپایان بر اتحاد و یکدلی ملت ایران در برابر نقشه‌های شوم دشمنان تاکید کرد و گفت: اتحاد و یکدلی خواسته همه شهدا و خانواده‌های آن‌ها از ملت ایران است.

بنا براین گزارش:شهید صادق گنجی در سال 1365 و در سن 24 سالگی مسئولیت خانه فرهنگی جمهوری اسلامی ایران را در پاکستان برعهده داشت، سرانجام این شهید والا مقام شهید صادق گنجی سفیر فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاکستان بیست و هشتم آذر سال ۶۹در مراسم تودیع خود در جلوی درب هتل اینترنشنال لاهور پاکستان براثر هجوم وحشیانه ایادی استکبار به شهادت رسید..روحش شادویادش گرامی باد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه