دوشنبه, 05 آبان 1399 - Monday, 26 October 2020

به گزارش سخن مردم" دو پروژه محرومیت زدایی هم زمان با هفته دفاع مقدس به همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام صادق علیه السلام استان بوشهر و با همکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در دهستان دهرود سفلی شهرستان دشتستان افتتاح شد.

WhatsApp Image 2019 09 25 at 15.55.321

WhatsApp Image 2019 09 25 at 15.55.32

آب بند چشمه شیرین و آب بند گوراب روستای دهرود سفلی دو پروژه محرومیت زدایی هستند که با حضور سرهنگ عبدالرضا دشتی جانشین فرمانده سپاه امام صادق علیه السلام به بهره برداری رسید.

این پروژه ها از اوایل اسفند سال گذشته آغاز و در اواخر خرداد امسال به اتمام رسید.

در کنار بهره برداری از این دو پروژه، پروژه اشتغال زایی پرورش ماهی نیز در بالادست این آب بند به مرحله اجرا درآمد که برای ساکنان این منطقه، اشتغال زایی خوبی را به دنبال دارد.

جانشین فرمانده سپاه امام صادق علیه السلام در آیین افتتاح این پروژه ها گفت: دوران دفاع مقدس تقابل بین دو جبهه اسلام و کفر بود و به همین خاطر ملت ما در این زمینه تلاش فراوان کردند و بیش از 213 هزار شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کردند که به همین علت است که ما این ایام را گرامی می داریم.

سرهنگ عبدالرضا دشتی در ادامه اظهار کرد: همه برنامه های سپاه در قرارگاه پیشرفت و آبادانی با هدف خدمت به مردم صورت می گیرد که ما انتظار داریم همه دستگاه های اجرایی و مردم در اجرای این پروژه ها به میدان بیایند تا کاری شایسته در این زمینه برای مردم انجام شود.

وی به اهداف اجرای این پروژه ها اشاره و خاطرنشان کرد: کمک به بالا آوردن آب های زیرزمینی و استفاده از آب های ذخیره شده پشت این آب بندها در زمین های کشاورزی از جمله مهم ترین اهداف ساخت این آب بندها به حساب می آیند.

جانشین سپاه امام صادق علیه السلام افزود: هدف دیگر از ساخت این آب بند این است که هنگام راه افتادن سیل، از ورود سیل به روستای دهرود سفلی و زمین های کشاورزی جلوگیری شود.

مسئول معاونت زیرساخت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام صادق علیه السلام نیز در این مراسم گفت: کار تحقیقی این پروژه ها در مدت زمان 2 تا 3 ماه با همکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان انجام شد.

مهندس خسروانی اظهار کرد: این سازه، نزدیک به 2 هزار و 500 متر مکعب ظرفیت داشته و از نوع سازه های سنگ ملاتی است.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه