شنبه, 10 آبان 1399 - Saturday, 31 October 2020

سخن مردم " نخستین نمایشگاه صنایع دستی و غذایی و توانمندی‌های بانوان در شهر وحدتیه برگزار شد.

30

به گزارش سخن مردم : نمایشگاه صنایع دستی وغذایی با همکاری بانوان توانمند وحدتیه با مدیریت خانم شولی مشاور اموربانوان شهردار وحدتیه درپارک پارسه وحدتیه برگزار شد.

گزارش: شیروانی

یک سورپرایز 7ساله

وقتی صحبت از توانمندی‌های بانوان می‌شود، انسان مشتاق می‌شود از نزدیک ببیند. چون بانوان همیشه در این زمینه مغفول مانده‌اند.

نام شهر وحدتیه را بارها شنیده بودم و خیلی مشتاق بودم یکبار به این شهر تاریخی بروم، و چه بهانه‌ای بهتر از نمایشگاه بانوان در دهه‌ی مبارک فجر یک فضای دلنشین در پارک زیبای پارسه نورانی شده با گلزار شهدای گمنام و البته پارک بازی کودکان می‌تواند شما را با فراغ بال رهسپار غرفه‌های متنوع کند.

یک غرفه نان محلی، نان شیرین و گِرده داشت، یکی دیگه در حال درست کردن مُشتَک و شِلْشِلَک بود، چند نفر دیگه نقاشی، نقاش حرفه‌ای را نظاره‌گر بودند.

غرفه‌ها رو یکی یکی نگاه می‌کردم و عکس می‌گرفتم تابلویی رو دیدم که نوشته بود، اینها محصولات مددجویان مؤسسه خیریه هست و ما محصولات آنان را بفروش می‌رسانیم،سبزی‌های خشک‌شده و فریزری از کارهای خانگی زنان بودند که مشتریان زیادی داشت.

خانم خیاط، لباس‌های دوخته‌ شده‌ی خانگی خود را برای فروش آورده بود و یک نفر دیگر در منزل عروسک‌هایی ساخته بود که بسیار بهتر از عروسک‌های چینی بود.

گل‌های آپارتمانی، زیبایی خاصی به غرفه‌ دیگه‌ای داده بود، و چه قیمت‌های مناسبی

یک‌جایی دیگر که ما بوشهریها خیلی دوستش داریم، ترشیجات خانگی

عرق طارونه را خریدم و خانم صاحب غرفه گفت خودم در منزل درست می‌کنم، و کاملاً طبیعی هست بدون مواد افزودنی(باخنده)

غرفه‌های سمبوسه و فلافل هم که همیشه شلوغ هستند.

محصولات نخل هم غرفه‌ی جذابی بود(تیبزه، زنبیل، کلاه و)

خانمها عاشق غرفه‌ی دستبند و گردنبند هستند

برای من که فرزندم در تاب و سرسره پارک پارسه در حال بازی بود، فرصتی بوجود آمد چند عکس زیبا هم از فضای پارک و غرفه‌ها بگیرم.

33

ناگهان چشمم به یک دخترخانم کوچک افتاد که کارت شناسایی بر سینه داشت و پشت غرفه‌ای ایستاده بود.

از خودم پرسیدم که یعنی این کودک غرفه‌دار هست؟

نزدیک رفتم و صحنه‌ی عجیبی دیدم. دخترخانم خودش را غزل معتمدی 7سال و نیمه معرفی کرد و گفتم یک دختر 7ساله اینجا چه چیزی برای عرضه دارد؟

با اخم به من گفت من 7سال و نیمم هستو ادامه داد من اومدم از چیزهای دور ریختنی(مثل بطری آبمعدنی و دوغ، شیشه‌ی سس فلفل، مقوای دستمال کاغذی رولی، چوب بستنی، جعبه‌ی چیپس های خارجی و....) کاردستی درست کردم، مثلا جامدادی، گلدون، جا شمعی، دستبند و گفت من دریا رو مثل بقیه‌ی بچه‌های هم سن و سالم دوست دارم ولی وقتی کنار دریا میرم، می‌بینم بچه‌ها دارن بازی می‌کنن، من تو فکر این هستم که صدف‌های کنار ساحل رو جمع کنم و باهاش چیزای خوشگل درست کنم، آخه من عاشق این صدفها هستم.

پرسیدم دخترخانم چرا چیزای دور ریختنی؟ گفت آخه می‌تونیم همه باهم کمک کنیم که محیط‌زیست کمتر آلوده بشه، ضمن اینکه می‌تونیم وقتمون رو تو خونه با ساخت کاردستی پُر کنیم، تازه اسراف هم نمیشه، و البته میخوام اگه چیزی فروش رفت(که گویا تا الان خیلی فروش داشته) 100درصد درآمدش رو صرف کارهای خیریه کنم.... مگه بده خانم؟

هنوز صدای غزل خانم توی گوشم می‌پیچد که گفت : مگه بده خانم، و در حالی‌که بچه‌ام رو توی رختخواب گذاشتم، به این فکر کردم که کاش ماهم مثل این دختر بچه‌ی 7ساله فکر می‌کردیم.....

این نمایشگاه با مدیریت سرکارخانم شولی(مشاور امور بانوان شهردار وحدتیه) و در پارک پارسه وحدتیه تا 21بهمن‌ماه دایر می‌باشد

ساعات بازدید از نمایشگاه: هر روز از ساعت 15:00 لغایت21:00

31

32

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه