چهارشنبه, 01 بهمن 1399 - Wednesday, 20 January 2021

سخن مزدم"با تلاش تیم سلامت مرکز خدمات جامع سلامت آبپخش جوان 32 ساله آتشنشان آبپخشی از حادثه برق گرفتگی جان سالم به در برد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت آبپخش ،عبدالحسین رستمی در این باره گفت: این حادثه در عصر روز یکشنبه ،بیستم خرداد ماه در حالی رخ داد که پرسنل اداره آتشنشانی شهر آبپخش بنام آقای هدایت ، برای پر کردن تانکر آب به بالای تانکر رفته بود و این تانکر نزدیک به دکل فشارقوی برق قرار گرفته بود که به محض بالا رفتن این آتشنشان بر روی تانکر، دچار برق گرفتگی شدید شد و به پایین پرتاپ گردید که بلافاصله به مرکز خدمات جامع سلامت آبپخش اعزام شد.

مسئول تیم سلامت مرکز خدمات جامع سلامت آبپخش ،دکتر علی نجات در خصوص این حادثه گفت: جوانی که دچار برق گرفتگی شده بود ، هیچ گونه علائم حیاتی نداشت و بیمار سیانوزه شده بود که بلافاصله تیم سلامت این مرکز ، عملیات احیاء را بدون وقفه شروع کردند و 25 دقیقه این جوان با مرگ جدال داشت و تیم سلامت با جدیت و تلاش ، احیاء قلبی و ریوی را ادامه و پس از 25دقیقه علائم حیاتی شامل تنفس و نبض بیمار به صورت ضعیف برگشت .

دکتر نجات افزود: خوشبختانه ، تلاشهای تیم ما نتیجه داد و بیمار با داشتن علائم حیاتی برای ادامه درمان و مراقبتهای تخصصی بیشتر توسط آمبولانس مرکز خدمات جامع سلامت به همراه پزشک و بهیار به بیمارستان شهید گنجی برازجان اعزام گردید .

وی خاطر نشان کرد : طی پیگیریهای انجام شده با بیمارستان شهید گنجی ،حال این جوان رو به بهبود می باشد و وضعیت او مطلوب گزارش شده است .

گفتنی است، عملیات احیا به با همکاری تیم عملیاتی احیا ء و به سرپرستی دکترامیر علی نجات و بهیاران آقای حسن شیخی و خانم صغری شهمرادی انجام‌ گرفته است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان از کلیه اعضا تیم احیا و همچنین پرسنل وظیفه‌شناس اورژانس 115 آبپخش تقدیر و تشکر کرد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه