پنج شنبه, 14 اسفند 1399 - Thursday, 04 March 2021

سخن مردممعاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در راستای کنترل اپیدمی بیماری کرونا، بیش از ۳۷ هزار و ۶۰۰ بازدید توسط کارشناسان بهداشت محیط شهرستان دشتستان از صنوف انجام‌گرفته است.

sokhanemardom 2342

به گزارش سخن مردممحمدحسین دریسی در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: اهمیت نقش بهداشت محیط در کنترل بیماری‌های عفونی مانند «کووید ۱۹»، بسیار مشهود و غیرقابل‌چشم‌پوشی است.

دریسی اظهار کرد: با کنترل محیطی می‌توان ضمن تأمین سلامت حقیقی مردم و جامعه، با رعایت اصل پیشگیری مقدم بر درمان است، کمک بسیار زیادی را به بخش درمان ارائه داد تا از ورود بیماران به مراکز درمانی پیشگیری شود.

وی تصریح کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون بیش از ۳۷ هزار و ۶۰۰ بازدید از صنوف مواد غذایی و اماکن عمومی توسط بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان دشتستان انجام‌گرفته است که در حدود ۸۵ درصد از این صنوف، دستورالعمل‌های مربوط به گندزدایی را رعایت کرده‌اند و ۷۶ درصد نیز بهداشت و حفاظت فردی خود را به صورت صحیح انجام داده‌اند.

کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان دشتستان نیز بیان کرد: از زمان شیوع بیماری کرونا تاکنون بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ صنف و اماکن عمومی متخلف اخطار قانونی دریافت و یا به مراجع قضایی معرفی و تعداد ۲۲۵ مورد نیز پلمب‌شده‌اند.

سیده فاطمه حسینی تصریح کرد: در هر دوره‌ای که پروتکل‌های بهداشتی در جامعه به خوبی رعایت شده، شاهد کنترل بهتر بیماری و سیر نزولی آن بوده‌ایم.

حسینی اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت کلی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی پر تجمع از جمله ادارات، دفاتر پیشخوان دولت، مطب‌ها و داروخانه‌ها نسبت به نیمه ابتدایی سال ۹۹ بیش از ۱۰ درصد افزایش داشته است.

وی همچنین گفت: بیش از دو هزار و ۹۰۰ بازرسی از کارگاه‌های حرفه‌ای توسط بازرسان بهداشت حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان دشتستان انجام‌گرفته است که بسیار حائز اهمیت است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر تجمعات افراد در مراسمات عزاداری و ازدواج افزایش‌یافته و همچنین سطح استفاده از ماسک مردم در جامعه پایین قابل‌قبول نیست و ادامه این روند می‌تواند احتمال بیماری را افزایش دهد.

کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطرنشان کرد: شهروندان دشتستانی با همیاری یکدیگر و افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی به کادر بهداشت و درمان کمک کنند تا بتوانیم مانند ماه‌های اخیر این بیماری را کنترل و شاهد روند نزولی ابتلا و همچنین بستری در بیمارستان‌ها باشیم.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه