یکشنبه, 04 اسفند 1398 - Sunday, 23 February 2020

سخن مردم : استاندار بوشهر گفت: شوراهای اسلامی حق ندارند از موضوع تصویب بودجه به عنوان اهرم فشار بر شهرداری ها استفاده کنند.

y7 geravandshar

به گزارش روابط عمومی استانداری بوشهر، عبدالکریم گراوند در نشست مشترک شهرداران استان بوشهر با قدردانی از تلاش شهرداران در سال گذشته، اظهار داشت: یکی از مسائل مهم بودجه مربوط به شهرداریهاست که توسط شوراها تصویب می شود و در این زمینه شوراهای اسلامی حق ندارند از موضوع تصویب بودجه به عنوان اهرم فشار بر شهرداری ها استفاده کنند.

وی بیان کرد: هر شورایی که در این زمینه خلاف قانون عمل کند طبق قانون با آن برخورد می کنیم، لذا گرو نگه داشتن بودجه شهرداری توسط شوراها به عنوان یک اهرم فشار، قانونی نیست و حوزه عمرانی استانداری باید با جدیت این موضوع را دنبال کند.

استاندار بوشهر اظهار داشت: بودجه شهرداری ها در موعد مقرر خود باید ارائه شود و با متخلفان در این زمینه برخورد قانونی خواهد شد.

گراوند بیان داشت: یکی از موضوعات مهم که باید مد نظر شهرداران باشد نظارت بر هزینه کرد اعتبارات اختصاص یافته است.

وی با تاکید بر حمایت شهرداران از واحدهای تولیدی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی بندر بوشهر بیان کرد: شهرداری‌های استان برای تامین نیازمندیهای خود از ظرفیت واحدهای تولیدی استان بهره مند شوند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه لیستی از ظرفیت واحدهای تولیدی استان در اختیار شهرداران قرار داده شود، تصریح کرد: یکی از ملاکها و شاخص‌های ارزیابی شهرداران، میزان بهره مندی از تولیدات استان بوشهر در بخش‌های مختلف است.

گراوند با تاکید بر اینکه شهرداران نسبت به ساماندهی ورودی شهرها اقدام کنند، گفت: شهرداران استان زمینه استفاده بیشتر از ظرفیت های گردشگری شهرهای خود را فراهم کنند.

وی با تاکید بر توجه بیشتر به اعتبارات توسعه و عمران شهرهای استان اضافه کرد: یکی از موضوعاتی کهشهرداران باید مد نظر داتشه باشند، مبلمان شهری است که تاثیرات بسزایی بر محیط و میزان رضایتمندی مردم دارد.

استاندار بوشهر افزود: شهرداری‌هایی که مقصد گردشگری هستند به زیرساخت‌های گردشگری در شهر خود توجه لازم را داشته باشند.

p2x ofoqi khalaf 02

گراوند با تاکید بر اینکه تخصیص اعتبارات در حوزه مدیریت شهری در اولویت پرداخت باشد از پیگیری برای تسریع در ایجاد 2 شهرداری جدید در استان خبر داد.

استاندار بوشهر برضرورت استفاده از فاضلاب برای آبیاری فضای سبز در شهرهایی که این امکان را دارند و استفاده از گونه های گیاهی که آب کمی مصرف می کنند، تاکید کرد.

استاندار بوشهر ادامه داد: برای حفظ محیط زیست پسماند شهرهای بوشهر، برازجان، چغادک، عالی شهر و تنگستان و شهرستان های جنوبی باید سامان یابد.

وی برضرورت توجه به مدیریت بحران تاکید کرد و افزود: سیل خوزستان و لرستان باید درس عبرتی باشد تا اجازه هیچ ساخت و سازی در مسیر مسیل ها و رودخانه ها داده نشود

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

 

 

 

عضویت در خبر نامه