چهارشنبه, 05 آذر 1399 - Wednesday, 25 November 2020

سخن مردم"از شهر برازجان مرکز شهرستان دشتستان مسیر شهر تنگ ارم را در پیش می گیریم پس از گذر از شهر دالکی و پاسگاه شهید صلاحی وارد جاده بخش ارم می شویم با عبور از روستاهای تنگ درکش و رودفاریاب و ...از این جاده جدا شده و وارد جاده خیرک _شکرک می شویم .

4ccv_inجdex.jpg


یکی از دوستان به اتفاق دهیار روستای شکرک ما را در این سفر همراهی می نمایند پس از طی کردن حدود ربع ساعت که وارد جاده اختصاصی روستا شده ایم به روستای سرسبز و دیدنی و با طراوت شکرک در بخش ارم شهرستان دشتستان می رسیم.
دهیار روستا برایمان توضیح می دهد که در گذشته گیاهی در کنار روستا سبز می شده که بسیار شیرین بوده وبه آن شکرک می گفته اند البته ایشان نظر دیگری هم در مورد وجه تسمیه روستا دارد و می گوید:شاید نام یکی از سرداران ایرانی به همین نام بوده باشد در کنار این روستا با فاصله ی اندکی روستای خیرک قرار دارد که این روستا هم سرسبز و باطراوت است دهیار روستای شکرک می گوید.
 شغل اصلی اهالی این روستا کشاورزی و دامداری است و تعداد زیادی از جوانان روستا که دارای تحصیلات دانشگاهی هستند در نقاط مختلف استان و حتی کشور در ادارات به خدمت  به هم وطنان مشغولند ایشان جمعیت شکرک را حدود دویست و پنجاه نفر ذکر می نماید و می گوید این روستا با توجه به موقعیت خاص طبیعی خود همواره مورد استفاده طبیعت دوستان قرار می گیرد.
 ایشان می گوید چند سال است که این روستا به عنوان روستای بدون دود معرفی شده و در روستا هیچ کسی از سیگار و قلیان اصلا استفاده نمی کند و مردم روستا از طبیعت سرسبز روستا و هوای دلپذیرش استفاده می کنند.
اهالی روستا با زبان ترکی تکلم می کنند ولی با زبان فارسی هم آشنایی کامل دارند.
 در کنار روستا انواع محصولات درختی از جمله پرتقال نارنگی لیمو شیرین و ترش بکرایی و سیب و زرد آلو و...به دست می آید.
اندک اندک ساعت شش عصر فرا می رسد و ما با خداحافظی با دهیار محترم از شکرک جدا شده و مسیر برازجان را در پیش  می گیریم.
امید است با همکاری مردم فهیم ،همه شهرها و روستا های کشورمان از هوای سالم بهره مند شوند اگر به جای استفاده از وسایل نقلیه شخصی از وسایل عمومی استفاده کنیم به سالم بودن هوای شهر و دیارمان کمک خواهیم نمود .

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه