جمعه, 08 مهر 1401 - Friday, 30 September 2022

سخن مردم"استاندار بوشهر با بیان اینکه زلزله کاکی تلفات جانی نداشت گفت: خسارات احتمالی مالی پس از بررسی دقیق اعلام می‌شود.

s77e_indeثx.jpg

به گزارش  سخن مردم به نقل ازاداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، عبدالکریم گراوند در ارتباط مستقیم با اخبار ساعت 14 شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ساعت 11:4 دقیقه صبح امروز زلزله‌ای به بزرگی 5.9 ریشتر شهرستان دشتی را لرزاند اظهار داشت: این زمین لرزه در عمق 18 کیلومتری زمین در شهرستان دشتی در 95 کیلومتری مرکز استان بوشهر رخ داده است.

وی با بیان اینکه کانون این زمین لرزه در دو بخش کاکی و مرکزی دشتی ثبت شده است تصریح کرد: با توجه به اینکه بیش از 58 درصد منازل روستایی شهرستان دشتی مقاوم سازی شده و 42 درصد دیگر هم مقاوم سازی می‌شود خوشبختانه تلفات جانی نداشته‌ایم.

استاندار بوشهر از تشکیل ستاد بحران شهرستان دشتی خبر داد و تصریح کرد: پس از وقوع زلزله 5.9 ریشتری، بلافاصله ضمن اعزام امدادگران به مناطق زلزله‌زده ستاد بحران با حضور فرماندار دشتی، مدیرکل مدیریت ستاد بحران استانداری و تمامی اعضا تشکیل شد.

گراوند با بیان اینکه تیم‌هایی از بنیاد مسکن، هلال احمر و بخشداران در منطقه در حال بررسی مناطق زلزله‌زده هستند افزود: خسارت مالی منازلی که مقام سازی نشده در حال بررسی است که در ساعات آینده مشخص می‌شود ولی تلفات جانی گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه همه امکانات زیرساختی در منطقه زلزله‌زده مورد خاصی نداشته است گفت: در این زلزله برای ایستگاه فوق توزیع برق کاکی مشکلی پیش آمد که کارشناسان در حال برطرف کردن آن هستند که مردم و ساکنان منطقه دچار مشکل نشوند.

استاندار بوشهر از تماس و پیگیری وزیر کشور، رئیس شورای شهر تهران، سرپرست شهرداری تهران، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و استاندار کرمانشاه در خصوص زلزله دشتی، قدردانی کرد

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه