پنج شنبه, 10 آذر 1401 - Thursday, 01 December 2022

سخن مردم"نشست هماهنگی بزرگداشت روز ملی خلیج فارس برگزار شد

روز ٢٢ فروردین نشست هماهنگی بزرگداشت روز ملی خلیج فارس با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری رییس ستاد ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دبیر ستاد و دیگر مسئولان استانی در سالن شماره یک استانداری بوشهر برگزار شد.

ab2j_2668953.jpg

به گزارش سخن مردم"به نقل ازروابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر در این نشست گفت: خلیج فارس نماد تاریخ، فرهنگ، مقاومت، شهادت طلبی، پیشینه مردم ساحل نشین و متلق به همه اقوام و مذاهب است.

مجید خورشیدی با اشاره به اینکه خلیج فارس نشان یک مختصات جغرافیایی نیست، اظهار داشت: این نام درخشان به ملت شریف ایران زمین تعلق دارد و منحصر کردن و متعلق دانستن آن به یک یا دو استان اجحاف می باشد.

وی با بیان این موضوع که خلیج فارس نقطه حیاتی بسیاری از ارزش های اقتصادی است، بیان کرد: خلیج فارس در گونه های زیست محیطی و زیست بوم نیز یک ریشه تاریخی دارد و منحصر به یک دهه و برش از تاریخ نیست.

خورشیدی تصریح کرد: نام آوران تاریخی در قبل از نامگذاری خلیج فارس در این خطه وجود داشتند که باید هر سال این روز را که نماد حق ایرانیان است گرامی نگه داشته شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یادآور شد: روز ملی خلیج فارس با سه مناسبت نیمه شعبان، روز معلم و روز کارگر تقارن دارد که باید برنامه های بزرگداشت دو قشر معلم و کارگر مورد توجه قرار گیرد.

خورشیدی بر ضرورت مشارکت دهیاری ها و شهرداری ها در اجرا برنامه ها اشاره کرد و بیان داشت: می توان برنامه های در این راستا را به نحوی تنظیم کرد که به مناسبت روز خلیج فارس شان کارگران و معلمان بیش از پیش گرامی داشته شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری عنوان کرد: تنزل دادن آن به پدیده مقاومت هر چند اصل و نفس نامگذاری به واسطه یک واقعه تاریخی است ولی با این وجود منحصرکردن آن به یک پدیده تاریخی نیز نمی تواند جوابگوی عظمت این تاریخ دیرینه و کهن باشد.

خورشیدی افزود: برنامه هایی که از سوی سایر دستگاه های اجرایی استان بوشهر در این راستا تعیین شده باید تا روز دوشنبه هفته آینده با جزئیات کامل به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای جمع بندی ارائه شود.

وی خاطرنشان کرد: همان گونه ستاد تسهیلات سفر برای سال آینده از هفته جاری کار خود را شروع کرده از دبیرخانه روز ملی خلیج فارس تقاضا دارم فردای این روز ستاد بزرگداشت را برای سال آینده تشکیل دهد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر بیان داشت: خلیج فارس نماد مقاومت و ایستادگی است و مردم نشان داده اند که برای جاودان ماندن این نام مهم و تاریخی تا آخرین قطره خون خود ایستاده اند.

حمیده ماحوزی افزود: این نشست با هدف برنامه ریزی های لازم جهت برگزاری برنامه های با کیفیت روز ملی خلیج فارس در استان بوشهر برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه برنامه های در دستور کار جهت گرامیداشت این روز فرهنگی و هنری، علمی، تبلیغی و ترویجی است، اظهار داشت: ظرفیتهای خوبی در استان وجود دارد که باید با هم افزایی و پشتیبانی بیشتر از هم برای ماندگاری هرچه بیشتر روز ملی خلیج فارس بهره برد.

ماحوزی با اشاره به اینکه استان بوشهر بیشترین مرز آبی را در خلیج فارس دارد، تصریح کرد: بوشهر در دوره‌های مختلف تاریخی این سرزمین نقش اساسی داشته و باید با برگزاری باشکوه این روز و انعکاس آن این نقش را به صورت ویژه نمایان کنیم.

لازم به توضیح است که حاضرین در جلسه ضمن بیان برنامه های دستگاه در این روز، نظرات و پیشنهاداتی را در این خصوص ارائه نمودند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه