یکشنبه, 29 فروردين 1400 - Saturday, 17 April 2021

سخن مردم"فرماندار دشتستان در جلسه ستاد کرونای شهرستان مطرح نمودند:قدردانی از زحمات قشر زحمتکش و مخلص پرستار /پرهیز ازدورهمی ها ی شب یلدا/اعمال منع تردد خوردوها از ساعت 21 تا 4 /تشدید نظارت های کرونایی در سطح شهرستان

photo ۲۰۲۰ ۱۲ ۱۴ ۱۷ ۳۷ ۵۸

"فرماندار دشتستان گفت:با ورود شهرستان از وضعیت زرد به وضعیت نارنجی،محدودیت های خاص این وضعیت طبق اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا در شهرستان اجرا و نظارت های کرونایی تشدید خواهد شد.

به گزارش سخن مردم"فتح الله نوروزی در نشست ستاد مقابله با کرونا شهرستان دشتستان اظهار داشت:با رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط مردم به وضعیت زرد کرونایی رسیدیم ولی با کمتر شدن اهتمام به پروتکل های کرونایی در روزهای گذشته،به وضعیت نارنجی بازگشتیم.

photo ۲۰۲۰ ۱۲ ۱۴ ۱۷ ۳۸ ۰۴

نوروزی افزود:افزایش دورهمی ها و برگزاری مراسمات شادی و تشییع جنازه با نفرات زیاد و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، زمینه ساز بازگشت شهرستان به وضعیت نارنجی کرونایی شد.

وی تصریح کرد:طبق اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا و بررسی های انجام شده،دورهمی ها و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی نقش پررنگی در ابتلای افراد به کرونا دارند و مردم باید این موارد را به حداقل ممکن برسانند.

فرماندار دشتستان با اشاره به در پیش بودن شب یلدا و برنامه های این شب ابراز داشت:برنامه شب یلدا از سنت های دیرین مردم ایران است و هر ساله برنامه هایی بدین مناسبت برگزار می شد ولی در سالجاری به دلیل شیوع کرونا و خطرات ناشی از آن،شایسته و لازم است مردم برنامه های این شب را بصورت مجازی برگزار کنند و از دورهمی ها پرهیز نمایند.

همانطور که روز 13 فروردین سالجاری در خانه ماندند و کمک فراوانی به کمتر شدن شیوع کرونا کردند.

نوروزی از تشدید نظارت های کرونایی در سطح شهرستان خبر داد و گفت:از امروز ایست های بازرسی در ورودی شهر برقرار و خودروهای با پلاک غیر بومی با محدودیت ورود مواجه خواهند شد و همچنین منع تردد *خودروها از ساعت21 تا 4 صبح نیز از امروز اجرایی و جریمه 200 هزار تومانی در انتظار متخلفان خواهد بود.

photo ۲۰۲۰ ۱۲ ۱۴ ۱۷ ۳۸ ۰۷

نماینده عالی دولت در شهرستان دشتستان ابراز داشت:ادارات،دفاتر پیشخوان،بانک ها،ترمینال ها و غیره کمافی السابق دستورات بهداشتی را با جدیت بیشتر دنبال کنند و همچنین اصناف و بازاریان عزیز علاوه بر رعایت پروتکل های بهداشتی،مشتریان و مراجعین خود را نیز به رعایت مسائل بهداشتی ترغیب نمایند.

نوروزی از فعالیت تالار های پذیرایی شهرستان از هفته آینده با شرایط خاص خبر داد و گفت:تالارهای پذیرایی شهرستان به شرط رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و با یک سوم ظرفیت خود می توانند فعالیت خود را از هفته آینده آغاز کنند.

photo ۲۰۲۰ ۱۲ ۱۴ ۱۷ ۳۸ ۲۳

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان از استمرار تعطیلی مدارس خبر داد و افزود:طبق شرایط وضعیت نارنجی کرونایی،مدارس همچنان تعطیل اند ولی فعالیت مدارس در روستاهای کم جمعیت و با شرط رعایت دستورالعمل های بهداشتی بلامانع است.

نوروزی با تبریک میلاد حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار ابراز داشت:در آستانه میلاد باسعادت حضرت زینب(س) و روز پرستار هستیم و جا دارد از زحمات قشر زحمتکش و مخلص پرستار بویژه در ایام کرونایی قدردانی نمایم .

photo ۲۰۲۰ ۱۲ ۱۴ ۱۷ ۳۸ ۱۱

فرماندار دشتستان تاکید کرد:رعایت دستورالعمل های بهداشتی و اجرای طرح شفا یعنی شستشوی مداوم دست ها،فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک همچنان باید سرلوحه کارهای مردم جهت برخورداری از نعمت سلامتی و عدم ابتلا به کرونا باشد.

نوروزی با گلایه از انجام مراسماتی نظیر تشییع جنازه با جمعیت زیاد ابراز داشت:علیرغم توصیه های مکرر،متاسفانه هنوز مراسمات تشییع جنازه در شهرستان با نفرات زیاد برگزار می شود و چاپخانه ها نیز در نوشتن و چاپ آگهی رعایت دستورالعمل ها را نمی کنند که متذکر می شوم در صورت تداوم و مشاهده با چاپخانه خاطی یرخورد جدی خواهد شد.

photo ۲۰۲۰ ۱۲ ۱۴ ۱۷ ۳۸ ۱۹

فرماندار دشتستان با اشاره به اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان تصریح کرد:این طرح با همکاری سپاه جوادالائمه(ع)،شبکه بهداشت و جمعیت هلال احمر در حال اجراست و همگان موظفند با مجریان این طرح همراهی و همکاری لازم را داشته باشند.روابط عمومی فرمانداری شهرستان

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه