جمعه, 21 مرداد 1401 - Friday, 12 August 2022

سخن مردم" دکتر ماریا خویش دوست رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان درنشست با اصحاب رسانه که باموضوع وضعیت محدویتهای کرونایی به ریاست نوروزی فرمانداردشتستان درسالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد،ضمن قدردانی از اصحاب رسانه اظهار داشت: رسانه ها در طول این چند ماه در کنار کادر درمان صادقانه و با تلاش مضاعف اطلاع رسانی نمودند که زحمات این عزیزان قابل تقدیر است.

IMG 3809

به گزارش سخن مردم" رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بیان نمود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون 6472 نمونه گیری صورت گرفته که از این نمونه ها 3490 مورد مثبت مبتلا به این بیماری ثبت شده و 228 مورد نیز فوت کرده اند.

وی درادامه گفت:از افتتاح آزمایشگاه کرونا مشکل نمونه گیری نداریم،دشتستان دارای یک چهارم جمعیت استان بوشهر است که روزانه از ٢6 نفر تست کرونا گرفته می شود که تاکنون از 6742 نمونه گیری صورت گرفته 3490 مورد مثبت ثبت شده است و در استان 16 هزار و در شهرستان دشتستان نیز 3 هزار نمونه گیری صورت گرفته است.

ایشان افزود:تاکنون آمارواقعی را به مردم گفته ایم وملاک برای قرمز یا نارنجی یا زرد شدن شهرها تعداد بیماران مثبت وبستری روزانه در بیمارستان است، درشهرستان دشتستان تا کنون ٢٢٨ نفر فوتی داشته ایم که21 درصد مبتلایان و 29 درصد مرگ و میر نیز مربوط به دشتستان است و 102 نفر کرونایی و بقیه بیماری های دیگر داشته اند،بالاترین مریضی ها به ترتیب دیابت و فشار خون و بیماری های کلیوی و قلبی و سرطان و پس از آن سایر بیماری ها بوده است.

متاسفانه درصد بیماران دیابت در شهرستان بالاست و ٢٣ درصد است ولی میانگین کشوری ١٢ درصد است،باید شیرینی و قند را جهت جلوگیری از دیابت حذف نمود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان بااشاره به اینکه ۳۸درصد فوتی ها بیماران دیابتی هستند گفت: ۳۴درصد فشار خون، ۵٫۵ درصد سرطان، ۱۱٫۱ درصد بیماران کلیوی، ۱٫۵ درصد مزمن تنفسی، ۸٫۷ درصد قلبی و ۲٫۳ درصد سایر بیماران مزمن و..... بوده است.

ایشان با بیان اینکه تاکنون 29000 بازدید مشترک داشته ایم، از اصناف وبسیج اصناف و بازاریان به خاطر همراهی تشکرنمود واظهارداشت:اگر بازاریان و مردم رعایت نکنند شاهدتعطیلی های بیشتر خواهیم بود.

دکترماریا خویش دوست درامه افزود:شهروندان می تواننداز طریق سامانه ١٩٠ به ما کمک کنند و هر گونه شکایتی دارند با این سامانه در میان بگذارندو تا کنون ٢٨١ مورد شکایت از دشتستان در سامانه ١٩٠ گزارش شده که آمار پایینی است و باید بیشتر از این باشد.

IMG 3817

رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دشتستان بااشاره به اینکه بیمارستان گنجی دومین بیمارستان استان است بیان نمود: حدود ۱۰۰ متخصص در دشتستان در حال خدمت رسانی هستند وتمامی امکانات وتجهیزات بیمارستان گنجی در این ایام دو برابر شده است.

در مراکز درمانی ٨۴ درصد گند زدایی صورت گرفته است،مطب ها و بانک ها و دفاتر پیشخوان و داروخانه ها از مراکز حساسی هستند که باید کاملا رعایت پروتکل ها در این مکان ها صورت گیرد وبه افراد فاقد ماسک خدمات ارائه ندهند.

ایشان با اشاره به اینکه رسانه ها با تیتر خوب خود به ما کمک کنندتصریح نمود:همه باهم وخصوصا رسانه درامراطلاع رسانی کمک کنند تا به منطقه زرد برسیم و دوباره قرمز نشویم.

رسانه ها در طول این چند ماه در کنار کادر درمان صادقانه و با تلاش مضاعف اطلاع رسانی نمودند که زحمات این عزیزان قابل تقدیر است.

دکترماریا خویش دوست درپایان گفت :فاصله گذاری اجتماعی رعایت شودو فرهنگ استفاده از ماسک در جامعه نهادینه شود چون راه مهم نجات از مبتلا به کرونا است ودر خانه ماندن راه دیگر محفوظ ماندن از کرونا است.

IMG 3806

IMG 3810

IMG 3812

IMG 3811

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه