پنج شنبه, 11 آذر 1400 - Wednesday, 01 December 2021

سخن مردم"برگزاری جلسه نوسازی ، توسعه و تجهیزات مدارس شهرستان به ریاست فرماندار دشتستان باحضور نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی ، مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر و مدیرکل نوسازی مدارس استاندرسالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد.

photo ۲۰۲۰ ۱۱ ۱۳ ۱۷ ۰۱ ۱۶

به گزارش سخن مردم"نشست مشترک فرماندار دشتستان،نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی،مدیران کل آموزش وپرورش،نوسازی و تجهیز مدارس استان بوشهر و مدیران مناطق ۴ گانه دشتستان با موضوع ارتقای آموزش و پرورش دشتستان در زمینه های نرم افزاری و سخت افزاری برگزار شد.

فرماندار دشتستان در این نشست با اشاره به جایگاه آموزش و پرورش در جامعه و نقش آن در توسعه و پیشرفت اظهار داشت:نگاه ما این است که باید به آموزش و پرورش اهتمام ویژه داشت زیرا این نهاد،کانون انتشار دانایی است و توسعه و پیشرفت هر جامعه ای در گرو نگاه ویژه به آموزش و پرورش و تقویت آن است.

photo ۲۰۲۰ ۱۱ ۱۳ ۱۶ ۴۶ ۱۴

فتح الله نوروزی از اجرای ۹۰ پروژه عمرانی در دولت تدبیر و امید در حوزه آموزش و پرورش خبر داد و ابراز داشت:از سال ۹۲ تا نود و هشت،۹۰ پروژه عمرانی در قالب ۲۸۲ کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۳۶ میلیارد تومان در سطح شهرستان اجرا شده است و در حال حاضر نیز ۱۱ پروژه عمرانی در قالب ۴۰ کلاس درس در حال اجراست که امیدوارم در دهه فجر سالجاری شاهد افتتاح آنها باشیم.

رئیس شورای آموزش و پرورش دشتستان از نگاه ویژه به آموزش و پرورش در سطح شهرستان سخن گفت و ابراز داشت:تلاش کرده ایم در اعتبارات دشتستان نگاه ویژه ای به آموزش و پرورش داشته باشیم و در سالجاری نیز بیش از ۱۰ میلیارد تومان در کمیته برنامه ریزی شهرستان جهت ارتقای آموزش و پرورش تصویب شده که امیدوارم با تخصیص این اعتبارات شاهد رشد و توسعه بیشتر علم و دانش در گستره شهرستان باشیم.

فرماندار دشتستان بیان داشت:از دیگر مواردی که مورد بحث و بررسی قرار گرفت موضوع نیروی انسانی آموزش و پرورش اعم از حق التدریسی ها،قراردادی ها و غیره بود که مقرر شد به وضعیت این عزیزان رسیدگی شود.

نوروزی افزود:احیای دانشگاه فرهنگیان در حوزه دشتستان،تقویت زیرساختهای درمانگاه فرهنگیان و احیای مدارس شبانه روزی که به مدارس عادی تبدیل شده اند از دیگر مواردی است که باید مورد اهتمام قرار گیرد.

فرماندار دشتستان از وجود ۳۴ مدرسه تخریبی و فرسوده در شهرستان خبر داد و افزود:جهت نوسازی این مدارس باید مجمع خیرین مدرسه ساز را در مناطق ۴گانه شهرستان فعال کنیم و از ظرفیت این نهاد موثر استفاده بهینه نمائیم و در کنار آن،دولت نیز مشارکت فعال خواهد داشت.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان دشتستان با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه آموزش مجازی دانش آموزان نیز ابراز داشت:از اولین شهرستانها بودیم که با محوریت کمیته امداد برنامه ریزی لازم جهت تهیه تبلت های آموزشی برای داتش آموزان بی بضاعت را انجام دادیم و توفیقات خوبی نیز حاصل شد که امیدوارم هر چه زودتر این تبلت ها بدست این عزیزان برسد تا از آموزش عقب نمانند.

نوروزی از موفقیت دانش آموزان دشتستانی در آزمون سراسری خبر داد و گفت:خوشبختانه با برنامه ریزی های صورت گرفته در سطح شهرستان و تلاش مجموعه آموزش و پرورش و دانش آموزان عزیز،قبولی های بسیار خوبی در مراکز مطرح آموزش عالی کشور داشته ایم که جای تبریک و قدردانی دارد.

فرماندار دشتستان ابراز داشت:نگاهمان این بوده و هست که از ظرفیت شوراها،شهرداری ها ،دهیاری ها جهت تقویت حوزه آموزش و پرورش استفاده کنیم که خوشبختانه در این راستا همراهی بسیار خوبی از جانب این نهادهصورت گرفته که امیدوارم تداوم داشته و تقویت شود..

وی با تقدیر از فرهنگیان عزیز در شرایط فعلی شیوع بیماری کرونا اظهار داشت:باید از فرهنگیان عزیز به عنوان مدافعان علم در شرایط حساس کرونایی تقدیر کرد چون نگذاشتند شیوع کرونا باعث تعطیلی آموزش و علم آموزی شود و ایثارگرانه به آموزش دانش آموزان پرداخته اند.

نوروزی از قول مساعد مدیران کل آموزش وپرورش و نوسازی و تجهیز مدارس استان بوشهر جهت پیگیری تا حصول نتیجه لازم موارد مطرح شده در نشست خبر داد و خاطرنشان کرد:یکی از دغدغه های فرهنگیان عزیز،موضوع بیمه تکمیلی و پوشش های آن بود که در این نشست تاکید شد مورد پیگیری قرار گیرد.

لازم به ذکر است فرماندار دشتستان و نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی به صورت مستمر،با دعوت از مدیران کل ادارات مختلف استان بوشهر،اقدام به برگزاری نشست های هم اندیشی و بررسی مسائل و مشکلات حوزه های مختلف اجرایی شهرستان می نمایند که در این نشست مدیرکل آموزش و پرورش استان و مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان بوشهر دعوت بودند.

در این نشست مدیران مناطق ۴ گانه آموزش و پرورش شهرستان دشتستان به ذکر مسائل و مشکلات حوزه کاری خود پرداختند که پیگیری موارد مطروحه مورد تاکید قرار گرفت و مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان بوشهر قول مساعد جهت پیگیری رفع این مشکلات دادند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری : بعد ازظهر پنجشنبه ۲۲ آبانماه ، جلسه نوسازی ، توسعه و تجهیزات مدارس شهرستان به ریاست فتح الله نوروزی فرماندار دشتستان باحضور دکتر رضایی نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی ، کرمی مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر و مرادی مدیرکل نوسازی مدارس استان ، زراعتگر معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ، کریم آزاد معاون عمرانی فرمانداری، قاسمی مدیر عملکرد و ارزیابی آموزش و پرورش استان ، حسینی لقب مدیر امور حقوقی، ارزشیابی فرمانداری، باقری مدیر آموزش و پرورش شهرستان ، عباسی رییس آموزش و پرورش منطقه شبانکاره ، علی پور رییس آموزش و پرورش سعدآباد، پاپری رییس آموزش و پرورش آبپخش در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه