دوشنبه, 04 بهمن 1400 - Monday, 24 January 2022

سخن مردم"نوروزی فرماندار دشتستان درجلسه شورای اداری شهرستان دشتستان بیان نمود:پرسشگری حق مسلم مردم و پاسخگویی مهمترین وظیفه مدیران است.

456

مهین قاسمی"به گزارش سخن مردم"جلسه شورای اداری شهرستان دشتستان با محوریت ایتام و محسنین سوم آبان ماه به ریاست نوروزی فرماندار شهرستان دشتستان و با حضور دکتر رضایی نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی، ، حجت الاسلام مصلح امام جمعه برازجان، لطفی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر و دیگر مسئولین ادارات و نهادها در سالن کانون امام خمینی (ره) برازجان برگزار شد.

نوروزی فرماندار دشتستان ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسکری (ع) ،و ویژگی های آن امام را از جمله جوانمردی، سخاوت و بخشش و رفع گرفتاری های مردم را عنوان کرد و گفت: مدیران با الگو قرار دادن سیره امام در رفع مشکلات مردم در حوزه کاری باید تلاش کنند.

فرمانداردشتستان پرسشگری را حق مسلم مردم و پاسخگویی را از مهمترین وظایف مسئولین دانست.

ایشان همچنین به تحرک و پویایی در جهت رفع مشکلات مردم تأکید و افزود: بهترین روش برای اعتماد سالاری و حل مشکلات مردم، گوش دادن به خواسته های آنان است و اگر تحرک و پویایی در دستور کار مدیران وجود نداشته باشد روزمرگی بر تمام فعالیت های آنان حاکم می شود و پیامدهای ناگواری را دنبال خواهد داشت.

وی خدمت رسانی به مردم را در اولویت کارها عنوان کرد و انجسام و همدلی و وحدت را از مهمترین امور دانست.

نوروزی فرماندار دشتستان بهره گیری ازظرفیت هاو صداقت و سلامت و شفافیت را سر لوحه فعالیت های مدیران برشمرد.

رئیس شورای اداری شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد:در شرایط امروز جامعه که ویروس منحوس کرونا بر جامعه ما سایه افکنده و امکان گفتگوی مستقیم با مردم کمتر شده باید از ظرفیت فضای مجازی بهره برد و صدای مردم را شنید و بدرستی به آنها پاسخ لازم را داد.

نوروزی با اشاره به اجرای برنامه ها بمناسبتهای مختلف در روزهای گذشته در سطح شهرستان ابراز داشت:خوشبختانه با توجه به شرایط حاکم برجامعه و با رعایت پروتکل های بهداشتی برنامه های هفته دولت را اجرا کرده و عزاداری سالار شهیدان و ایام حزن انگیز ماه صفر و همچنین هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس را بخوبی برگزار کرده و پشت سر گذاشتیم که جا دارد از کلیه دست اندرکاران این مراسمات و برنامه ها قدردانی نمایم.

رئیس شورای اداري شهرستان دشتستان با گرامیداشت هفته ناجا افزود:نیروی انتظامی مظهر امنیت در نظام اسلامی است و جان برکفان این نیرو،توانسته اند با تلاشی وصف ناپذیر به مردم خدمت نمایند.

نوروزی بیان داشت:شهرستان دشتستان در حال حاضر از امنیت بسیار خوبی برخوردار است که جا دارد از دست اندرکاران حوزه نظم و انیت شهرستان قدردانی نمایم.

فرماندار دشتستان در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به شیوع کرونا در سطح شهرستان ابراز داشت:بیش از 8 ماه از شیوع ویروس منحوس کرونا در سطح کشور و شهرستان دشتستان می گذرد و از بدو شروع این بیماری،تمامی دستگاه ها پای کار آمدند و برای مقابله با آن بسیج شدند که نقش مجموعه بهداشت و درمان پررنگ تر بود و به عبارتی رزمندگان خط مقدم مبارزه با کرونا بودند که در این راه،شهدای عزیزی نیز تقدیم جامعه اسلامی کردند.

نوروزی بر رعایت پروتکل های بهداشتی در دستگاه های اجرایی شهرستان تاکید کرده و گفت:طبق گزارشات واصله استفاده از ماسک در ادارات شهرستان98 درصد و رعایت فاصله گذاری اجتماعی 72 درصد بوده که باید ارتقا یابد.

وی افزود:در بانک ها استفاده از ماسک در بین کارکنان98 درصد ولی رعایت فاصله گذاری اجتماعی 60 درصد،در ترمینال ها استفاده از ماسک 65 درصد و فاصله گذاری اجتماعی40 درصد بوده است که رضایت بخش نمی باشد.

نوروزی تصریح کرد:در حال حاضر بیماری کرونا هیچ گونه دارو و درمان مشخصی ندارد و تنها راه مقابله با آن،رعایت توصیه های بهداشتی و اجرای طرح شفا یا همان شست و شوی دستها،فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک است.

رئیس شوراي اداري شهرستان دشتستان ابراز داشت:تا امروز بالغ بر 26 هزار 500 گشت ماموران نظارتی در راستای نظارت بر رعایت توصیه های بهداشتی در سطح شهرستان انجام شده است که از همه عزیزان می خواهم استمرار داشته و تقویت شود.

فرماندار دشتستان افزود:شهرداران و دهیاران شهرستان محدودیت هایی در استفاده از پارک ها و شهر بازی ها اعمال نموده و مردم را جهت رعایت پروتکل های بهداشتی توجیه نمایند.

نوروزی در بخش دیگری از بیانات خود با اشاره به طرح اکرام ایتام اظهار داشت:این طرح یعنی هر کارمند حامی یک فرزند معنوی بسیار خوب و ارزشمند است و باید بدرستی اجرا شود.

وی افزود:بالغ بر 2600 فرزند یتیم در سطح شهرستان داریم که باید از طرف افرادی که توانایی و صلاحیت دارند حمایت شوند. رئيس شوراي اداري شهرستان دشتستان با اشاره به آموزش مجازی دانش آموزان در ایام کرونایی و ناتوانی برخی افراد از تهیه ملزومات این نوع آموزش ابراز داشت:1700 دانش آموز نیازمند در سطح شهرستان داریم که با همکاری کمیته امداد و استفاده از ظرفیت خیرین 1000 دستگاه تبلت تهیه شده و انشالله مابقی نیز انجام خواهد شد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه