دوشنبه, 02 خرداد 1401 - Monday, 23 May 2022

سخن مردم"کار خبرنگار، انعکاس رخدادهایی است که قابلیت خبرشدن و اطلاع رسانی به جامعه را دارد. لازمه خبرنگار خوب بودن، داشتن علم و دانش، تجربه و جسارت است تا در کنار آن با سرعت، دقت و صحت، که سه اصل مهم در کار خبری است بتواند موفق عمل کند.

WhatsApp Image 2020 08 07 at 09.47.56

به گزارش سخن مردم"در هفدهم مرداد ماه سال 1377، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید ، به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرد.

به خاطر این روز بزرگ وفراموش نشدنی به سراغ خبرنگاران فعال عرصه رسانه استان رفتیم درادامه گفتگوی ما را باامراله صالحی خبرنگاررسانه ملی صدا وسیمای مرکز بوشهر ویکی از خبرنگاران استان بوشهر در حوزه دشتستان بخوانید: :

ایشان که به همراه همسرش خانم سیده حلیمه حسینی مشغول فعالیت درعرصه خبرنگاری است ،تعهد ،اخلاق ، خلاقیت ، سرعت عمل ، دوری از حاشیه ها ، حفظ شان و جایگاه خبر و خبرنگاری در بین مردم و مسئولین رااز وظایف مهم یک خبرنگار می داند.

بنده امراله صالحی یکی از خبرنگاران استان بوشهر در حوزه دشتستان هستم.

اینجانب بیش از 25 سال است که در حوزه های فرهنگی و اجتماعی و مذهبی در شهرستان دشتستان مشغول به فعالیت هستم .

بنده بیش از 15 سال است که در رسانه ملی صدا وسیمای مرکز بوشهر در حوزه خبر و و اطلاع رسانی و انعکاس برنامه ها و فعالیتها و ظرفیت های شهرستان دشتستان مشغول به فعالیت بوده و گاها نیز با برخی از خبرگزاری ها از جمله خبرگزاری فارس ، ایرنا و تسنیم و سایت های اطلاع رسانی محلی نیز همکاری داشته ام .

معرفی ظرفیت ها ، پتانسیل منطقه ای و نیروی انسانی ، افتخارات شهرستان و اقداماتی همچون عمران و آبادی در جای جای شهرستان دشتستان و بیان برخی از کمبودهای شهرستان و انعکاس برنامه های ملی و مذهبی بویژه راهپمیایی ها ، انتخابات و اعیاد ملی و ...در صدا و سیما مرکز بوشهر و گاها در سطح ملی از وظایفی بود که در این چند سال اهتمام جدی به آن داشته ام .

تعهد ،اخلاق ، خلاقیت ، سرعت عمل ، دوری از حاشیه ها ، حفظ شان و جایگاه خبر و خبرنگاری در بین مردم و مسئولین از وظایف مهم یک خبرنگار است .

یکی از کارکردهای خوب و نیکو یک خبرنگار رفع مشکل منطقه خود بویژه در حوزه های اجتماعی و امنیتی با رایزنی با مسئولین مربوطه قبل از انتشار است که اگر خبرنگار به این مرحله برسد نشان از قدرت بسیار قوی رسانه ای ایشان در بین مردم و مسئولین است .

در پایان بنده به عنوان خبرنگار صدا و سیمای مرکز بوشهر در حوزه دشتستان با همکاری و همراهی خانم سیده حلیمه حسینی به عنوان خبرنگار صدا وسیما و دیگر خبرگزاری ها از یک طرف و از طرفی به عنوان همسر بنده تا جایی که امکان داشته باشد با تمام توان در انعکاس برنامه ها و ظرفیت های شهرستان با همکاری و مشارکت خوب مردم شریف دشتستان تلاش خواهیم کرد.

IMG 1729

WhatsApp Image 2020 08 13 at 17.51.54 1WhatsApp Image 2020 08 13 at 17.51.54IMG 1761

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه