سه شنبه, 14 تیر 1401 - Tuesday, 05 July 2022

سخن مردم"رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دشتستان گفت : از ابتدای شیوع کرونا در شهرستان، با توجه به اقدامات انجام گرفته جهت کنترل و پیشگیری این بیماری و تلاش کادر بهداشت و درمان ، ۱۱۹ مرگ بر اثر بیماری کرونا در شهرستان دشتستان رخ داده است که میانگین سنی آنها ۶۴ سال می باشد .

IMG 20200627 WA0374

به گزارش سخن مردم"ماریا خویشدوست افزود: شهرستان دشتستان نسبت به سایر شهرستانهای استان بالاترین تعداد فوتی بعلت کرونا داشته است و باید به بالا بودن علت فوتیها بر اثر کرونا در شهرستان به صورت ریشه ای نگاه کرد و ببینیم میانگین افراد مبتلای ما بر اثر کرونا در مقایسه با سایر شهرستانهای استانی در چه وضعیتی بوده است .

خویش دوست بیان کرد: ۷۸ درصد از فوتی های کرونایی شهرستان دارای بیماری زمینه ای که شامل دیابت ، فشارخون، بیماریهای قلبی و کلیوی بوده اند،که از این ۷۸ درصد؛ ۳۶ درصد مبتلا به دیابت بوده اند و متاسفانه شهرستان دشتستان دارای بالاترین درصد بیماران دیابتی در حدود ۲۲ درصد در کل استان می باشد و تقریبا دو برابر میانگین کشوری که ۱۲ درصد است؛ می باشد.

وی همچنین گفت: ۲۰ درصد از مرگهای ما به دلیل کهولت سن ( مرگ بالای ۸۰ سال) بوده است و شهرستان دشتستان نسبت به شهرستانهای دیگر استان دارای بیشترین تعداد میانسال و سالمند می باشد که تاثیر زیادی روی مرگ و میر میتواند داشته باشد.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان دشتستان همچنین اظهار کرد: ۳۲ درصد از مرگهای شهرستان خارج از شهرستان ما رخ داده است که ساکن استانهای کشور و یا شهرهای دیگر استان بوشهر بوده اند و چون اصالتا دشتستانی بوده اند،به نام شهرستان ما ثبت شده و یکی از علتهای بالا رفتن فوتی های ما بر اثر کرونا شده است.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه