یکشنبه, 06 آذر 1401 - Sunday, 27 November 2022

سخن مردم : نماینده دشتستان در دیدار با آیت الله صفایی مطرح نمود:شورای توسعه دشتستان تشکیل می‌شودواز ظرفیت نخبگان و متخصصان استفاده خواهد شد.

sokhanemardom 454

به گزارش سخن مردم : دکتر ابراهیم رضایی نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: آیت‌الله صفایی بوشهری محور وحدت و همدلی و افتخاری برای استان بوشهر است.

ایشان درادامه گفت:اولین طرح در مجلس یازدهم با عنوان مالیات بر خانه‌های خالی توسط بنده ارائه و در صحن مجلس وصول و کلیات آن تصویب شد و جزئیات آن هم در دستور کار است. این طرح عدالت‌محور و در راستای حمایت از مستضعفان است و امیدواریم با تصویب جزئیات این طرح شاهد تأثیر مثبت بر بازار مسکن باشیم.

نماینده دشتستان با بیان اینکه بی‌آبی و بیکاری از مشکلات بسیار مهم در شهرستان دشتستان است اظهارداشت: تلاش ویژه‌ای برای پیگیری این دو موضوع و رفع مشکلات داریم، دشتستان به دریا وصل نیست و تأسیسات نفت و گاز چندانی ندارد که باید از ظرفیت‌های موجود در شهرستان به خوبی استفاده شود.

وی تصریح نمود:ساخت پتروشیمی در دشتستان با لحاظ همه استانداردها در توسعه اشتغال نقش خیلی مهمی خواهد داشت، ایجاد آب‌شیرین‌کن ویژه دشتستان از دیگر موضوعاتی است که پیگیر آن هستیم.

دکترابراهیم رضایی افزود:حل مشکل آب کشاورزی باعث رونق اشتغال می‌شود ،وی کمبود اعتبار از مشکلات اصلی سد دالکی است که امیدواریم شاهد حل این مشکل باشیم.

sokhanemardom 444

همچنین باید تلاش کنیم از خام‌فروشی در حوزه کشاورزی جلوگیری کنیم و صنایع مرتبط با محصولات کشاورزی شهرستان خصوصاً فرآوری و بسته‌بندی و تبدیلی در حوزه خرما گسترش یابد.

ایشان درپایان گفت: به منظور رفع مشکلات دشتستان باید از همه ظرفیت‌های نخبگانی استفاده کنیم و پیشنهاد می‌کنم با اشراف آیت‌الله صفایی بوشهری شورایی تشکیل شود و برای حل مسائل دشتستان از دشتستانی‌هایی که جایگاهی دارند چاره اندیشی کنیم.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه